Копане v.2.0 - "Back to basics"

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Копане v.2.0 - "Back to basics"

Мнениеот eliteware » 27 Мар 2020, 13:07

Колеги, имам едно въпросче...не съм нов, някои са ме мяркали в чата, мина времето когато задавах въпроси какъв риг да си сглобя...но сега пак се връщам на стартова позиция.

Да речем, че човек иска да прави около 5000 евро на месец без тока от копане.

Какво бихте препоръчали вие като техника. Аз си имам ригче 7х1060ки по 3гб милите...капе си некво крипто и това. Но за голяма инвестиция какво бихте препоръчали като карти, алгоритми, монети. Аз съм закърмен със Екуихаш под всякаква модифицирана форма и признавам прайвит криптотата ZEC, ZEL, ZCL, и производните. Някой има ли идея и да сподели мнение, ако само след 2-3 месеца пак настане този хайп след халвинга или дори около нова година...какъв хардуер бихте заредили, за да получи отново едно добро стечение на обстоятелствата, както тези, които закупиха през март-април-май 2017 година?
eliteware
 
Мнения: 201
Регистриран на: 20 Юли 2017, 14:28

Re: Копане v.2.0 - "Back to basics"

Мнениеот 2GOOD » 27 Мар 2020, 23:44

eliteware написа:Колеги, имам едно въпросче...не съм нов, някои са ме мяркали в чата, мина времето когато задавах въпроси какъв риг да си сглобя...но сега пак се връщам на стартова позиция.

Да речем, че човек иска да прави около 5000 евро на месец без тока от копане.

Какво бихте препоръчали вие като техника. Аз си имам ригче 7х1060ки по 3гб милите...капе си некво крипто и това. Но за голяма инвестиция какво бихте препоръчали като карти, алгоритми, монети. Аз съм закърмен със Екуихаш под всякаква модифицирана форма и признавам прайвит криптотата ZEC, ZEL, ZCL, и производните. Някой има ли идея и да сподели мнение, ако само след 2-3 месеца пак настане този хайп след халвинга или дори около нова година...какъв хардуер бихте заредили, за да получи отново едно добро стечение на обстоятелствата, както тези, които закупиха през март-април-май 2017 година?


Към днешна дата и с тази цена на биткойна, а и криптото като цяло не виждам абсолютно никакъв смисъл сега да се инвестира в техника за майнинг. Просто каквито и сметки да правиш биткойните, които ще си купиш с парите за техника, която прави 5к евро на месец, последната никога няма да може да изкопае ;)

Това си е мое мнение де, просто Buy & Hold - Bitcoin > 50% останалите в каквото те влече

П.С.
===
Към днешна дата голяма ферма - готова може би е възможно да се купи на добра цена и въпреки това ми се струва безсмислено.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, marcoin, qwertyA5, Spenchoni, svetlim, viniamin