Основни въпроси за копаенето.

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Основни въпроси за копаенето.

Мнениеот kozyo » 26 Дек 2013, 19:42

Здравейте на всички.

Искам да задам няколко въпроса. понеже някак си не ми става ясно аджеба какво правя аз и за какво се боря с тези биткойни.
Това може би ще е доста полезна иформация за всички хора, които искат да се занимават с този процес (бизнес). Прочетох доста
в нета и не мога да направя логичен извод от прочетеното. Първо ще разкажа това, което съм разбрал.

1. Вие сте миньор (потребител) и искате да копаете. За целта ви е нужен инструмент ...?
2. Купувате си инструмент - длето, тесличка, къртач, а може би и някой багер KOMATSU (PC, Powerful PC, Asic miner)....? Това вече зависи колко пари можете
да инвестирате. Енергията, за да копаете е ел. ток.
3. Започвате да копаете в някоя мина (pool). Сега тук става интересно...Всички копаят от рудата (sha256, scrypt), която има определа трудност, като всички руди се измерват в променливата цена по борсите на BTC (Bitcoin) и изведнъж (колко често е това изведнъж) !? намират нещо ценно (block). От това (Block, който съдържа 25 BTC в него)
ценно нещо вие притежавате ваша част в зависимост от инструмента, който притежавате.
4. От каде идва тази руда? Кой я създава? Колко често се открива нещо ценно и от какво зависи интервала на откриване?
5. Каква е връзката с трудността (Difficulty) на копаене и вашият инструмент ?
6. След като си получите наградата от вашите усилия за изкопаното каде можете да я продадете и как?

Пример:

1. Миньорът съм аз.
2. Инструментът ми е asic miner с мощ 20 GH/s.
3. Копая в мината coinex.pw и копая рудата DEM eMARK. Нямам идея колко бързо се появяват ценните неща.
4. Сега се питам: Кой е създал тази мина и защо? Кой създава различните видове руда? Колко често се открива нещо ценно и от какво зависи?
5. Има ли зависимост от моят интрумент (20 GH/s) и трудността на рудата (1152362 към 26,12,2013).
6. До този въпрос още не съм стигнал, понеже съм изкопал мъничко, и смятам, че е доста рано да го повдигам. Когато изкопая 1 BTC тогава ще го повдигна отново.

П.П. Тези ценни неща на колко често идват и има ли зависимост от трудността и броят копачи? Също така и измерва ли се в нещо тази трудност.

Извинявам се разкъсана тема, но много неща не са ми ясни. За сега знам само, че копая нещо и се надявам това да не са само много цифрички.

Благодаря предварително на всички отзовали се на моите въпросчета, както и че бих се радвал да допълвате тематам, ако може за разбираем начин за по-простичкия човечец като мен.
kozyo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Дек 2013, 15:15

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, viniamin