Хотел за mining машини в бившо ТКЗС

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Хотел за mining машини в бившо ТКЗС

Мнениеот vlado_tam » 27 Дек 2018, 01:42

Аз съм нов потребител с интерес към търговията с Койнти, затова се извинявам ако възмутя някой експерт.
От моите години знам, че форум се прави за да се коментира и да се получава знание, за което нямаш време да ходиш на обучение, поне докато не се убедиш в ползата от това знание.
Това което прочетох по темата ме задържа два часа пред форума с цел да получа повече информация. И си признавам много се обърках. Понеже се занимавам с търговия не съм електронен инженер, нещо ми казва, че може да се направят пари от наем, ако решим единственото уравнени с мощността и цената на тока.
Та на темата за хотела. Може ли да ми помогнете да направим заедно една сметка със следните параметри:

Имам сграда в бившо ТКЗС 350 м2. на груб строеж - стоманобетон и тухла. надморска височина 1000 м. в близост до Боровец. Има постоянен бриз през цялата година лятото температурите са супер поносими, на санка даже ти става хладно. Мога да изкарам трифазен битов ток. Ако знам предварителна консумация ще предвидя и фотоволтаична система в проекта. СОТ към момента ми струва 240 лв. на месец. СОТ могат да изпратят и жива охрана, ако има интерес ще попитам колко ще струва. Селото няма цигани и кражбите са малко.
Ако искам да изкарвам 5 000 лв. на месец от наем, какви инвестиции трябва да направя. Визирам само техниката. Сградата мога да я сметна и без помощ. Не знам и какъв НЕТ ще ми трябва.
Понеже много е изписано за тази услуга нека да зададем параметрите на инвестицията при 9 лв. наем на карта без ДДС и възвращаемост 10 години.
Не знам това дали е реклама но поне ще се покаже риска от инвестицията и справедливата цена за наем.
Когато нагласим оборудването ще кажем колко kW ще ни трябват и тогава аз ще направя уравнението с Фотоволтаици и ветрогенератори.
По същия начин ще изчисля и термо уравнението ако знам поне предварително температури на работа.
За да е по лесно да кажем:
1. Какво оборудване ще ни е необходимо да закачим 600 карти? И ако може да е на модули, защото едва ли ще тръгнат всички карти едновременно.
2. Каква енергия ще ползва това оборудване без климатизацията?
3. Какъв НЕТ ще е необходим?
4. Каква температура приблизително произвежда всяка карта и съответно шините за картите?

Ако такъв проект е жив с удоволствие ще предложа съдружие на 4 колеги.
Бъдещето на крипто валутите за сега по добре да не коментираме.
vlado_tam
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Дек 2018, 17:33

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот jamiemirror » 27 Дек 2018, 13:55

Грубо 100 вата на карта - може останалото от риг-а да не го смяташ, вече ригове под 8-9 карти никой не ползва сериозно.
Интернета не е нужно да е бърз, но е нужно да няма голямо latency - т.е да е отзивчив така да се каже :) Накратко - сателитен не е добре, оптичен е отличен.
Климатиците са ненужни, по-важно е високо помещение с ниска запрашеност и добра обща вентилация. Електроинсталацията трябва да е грамотно направена, клиентите ти ще искат и отделно отчитане на консумацията - т.е. всякакви електромери, за предпочитане с отдалечен достъп. Нужен е и отдалечен достъп до машините - т.е. някой трябва да изгради ИТ инфраструктура (не е сложно), както и да я държи под око. Охраната е критична, защото си се краде - т.е. не става с някой пенсионер.

ПП: ако можеш да инвестираш сериозно в солари и ветро-генератори, може да се получи печеливша комбинация при консумация на енергията изцяло - без такси за пренос и свързаност към мрежата. В тоя случай трябва и грамотно изграждане на електрозахранването, използват се хибридни инвертори принципно но при добро оразмеряване може и с най-обикновени (евтини).
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот vlado_tam » 27 Дек 2018, 18:16

Значи ако енергията която ще ми трябва е 100* 600 карти* 2 за резерв. или 120 КвТ.
Според мен с климатизацията ще се справя защото там е хладно и през лятото. Замарсеността също е слаба.
Може би ще е проблем да ми докарат оптика до селото но с обикновена антена с дублиране през два доставчика.
Енергията ще бъде ключът към задачата. ако успея да поставя солари и ветрогенератори за вечерта. и продавам енергия на справедлива цена.

Колко ще струва оборудването ако може някой да каже?

Благодаря
vlado_tam
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Дек 2018, 17:33

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот Herzog » 27 Дек 2018, 21:25

Чудя се, аз ли съм идиот или някой се шегува тук.......

Всичко може и да е коректно, ама в единия пост са КоИнТи, в другия са КоЙнТи!
Айде малко по-сериозно.............
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот jamesdavidso » 28 Дек 2018, 10:03

Herzog написа:в единия пост са КоИнТи, в другия са КоЙнТи!


Един приятел, който е в BTC от 2014та така и не можах да го науча, че Биткойн има само едно Т.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот vlado_tam » 29 Дек 2018, 20:04

Ако оставим на страна транслитерацията на думата, която чисто фонетично затруднява бързото и използване.
Ако приемем буквално смисълът и на думата става ясно, че думата носи смисъла за " финикийски знаци" независимо от романтичния или револиционен заряд, който искаме да ползваме при общуването.
В моя случай единственото което си представям това са " Кинти" и този смисъл ме привлича. Даже се придържам към тази трактовка, за да не се окажа подведен романтик.
vlado_tam
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Дек 2018, 17:33

Re: Хотел за mining машини в бившо ТКЗС

Мнениеот drunkman » 18 Яну 2019, 11:16

Здр.

Нещо не ми става ясно ти ли ще купиш картите или ще го правиш хотел. Ако ще инвестираш сам слагай асици те имат по-голяма възвращаемост https://www.asicminervalue.com/
Примерно Spondoolies SPx36 7000$ и много по-лесна настройка.
Ако ще го правиш хотел много трудно ще намериш клиенти. Средната цена на тока в БГ е 0.19 на kw/h. По скоро проучи първо на каква цена може да купиш и доставиш ток до обекта. Цена от 0.10 е идеалната за теб и да го препродаваш за 0.14 примерно и забрави за наем на машина или карта, ти печелиш от препродажбата на тока. Не ми се вярва някой да си сложи машината при теб, ако не му е по евтино от колкото плаща вкъщи.
Интернета е сериозен проблем който също трябва да проучиш, както казаха колегите. Трябва ти кабелен интернет. Сателитен или 4G са прекалено скъпи и няма да стане в повечето случай имат лимит на трафика, като го минеш плащаш повече. Все пак всеки ще иска да се свърже до машината си отдалечено и да я управлява, т.е. още интернет трафик. За доставчици разбира се питай Виваком, ако има телефоннен кабел до там ADSL си е някаква опция. Намери и локален интернет доставчик и го питай може ли да опъне LAN кабел до там, вече не е много скъп. Скорост ти трябва примерно 40Мбита/с което са 5Мбайта/с. Има и други важни неща за скоростта повечето пулве не са в БГ, а доста са си в Китай. Значи трябва ти бърз международен трафик и не ограничен.
drunkman
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Яну 2019, 10:49

Re: Хотел за mining машини в бившо ТКЗС

Мнениеот vlado_tam » 09 Фев 2019, 11:15

Благодаря за съветите, в момента съм намерил един колега, който има изградена мандра в Бургаско. В неговия проект има свободни 30 Kw/h фотоволтаици, които към момента не се използват. Има и достатъчно затворени и охранявани помещения. Застраховката може да се надгради, защото е задължен да има застраховка заради банката. Проблема идва от факта, че след около година ще има силажен цех и ще му трябва тази мощност. А иначе в този случай проекта става мнoго опростен. Продаваш само ток на цената на бележката от енергото. така печелиш 8 часа през деня безплатна енергия.

Към момента със сигурност може да се направи договор за 6 месеца и после да се продължи за още 6 месеца.
Има достатъчно мощен генератор.
Цялото захранване минава през батериите на фотоволтаиците.
Застраховка за кражба, пожар, природни бедствия, вандализъм.
Интернет двуканален
Огромно помещение, което се предполага няма да прегрява.
Стая с теракот и латекс на стените, има отваряеми прозорци .
Целия комплекс е заграден и се охранява.
Може да се ползват два апартамента за нощуване.
Недостатък е необучен персонал но синът на моя колега е достатъчно грамотно момче, което може да се обучи за рестартиране на системата.

Предпочитаме да работим с малко клиенти. Като съм го изчислявал, 30 Kw/h ще се изчерпят с 8 Рака. Така че според мен максимум 8 клиента си представям.
vlado_tam
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Дек 2018, 17:33

Re: Хотел за mining машини в бившо ТКЗС

Мнениеот jamiemirror » 09 Фев 2019, 12:08

Аз тук оферта не виждам, само описание на сграда. Интернет в него няма.
Инак 30 киловата са един рак АСИЦ-и, и сам мога да го напълня :)
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Хотел за mining машини в бившо ТКЗС

Мнениеот vlado_tam » 11 Фев 2019, 10:00

Офертата е елементарна, плаща се само изразходвания ток.
Получаваш факатура с ДДС за промишлен ток, цената е според бележката от ЕРП за месеца.
vlado_tam
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Дек 2018, 17:33

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin