За CPU копаенето

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

За CPU копаенето

Мнениеот whotheff » 30 Юли 2018, 01:00

Забелязах, че няма тема за CPU копаене. Някой знаимава ли се с такова?
Какви CPU only валути копаете?
whotheff
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Юли 2018, 00:28

Re: За CPU копаенето

Мнениеот 2GOOD » 30 Юли 2018, 01:16

За мен CPU майнинга е обречен поради наличността на ботнет мрежи и бързото и сравнително лесно наемане на голяма изчислителна мощност за кратък период от време. Разбира се има доста изгодни моменти, в които може да се направи добър профит от майнинг с процесори, но за това се изисква серизоно следене на пазара.

По темата не съм копал с процесор от повече от година :D
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: За CPU копаенето

Мнениеот whotheff » 30 Юли 2018, 02:04

Със съвременните процесори като Ryzen хората копаят Cryptonight домашно. Админите в дейтацентровете, чийто собственици нехаят за сметките за ток, скъсват служебните Xeon-и и EPYC-и от копаене или просто ги натоварват в часовете, в които нямат сметки за изчисление за да избиват самата техника. Отделно има много валути, които са CPU only. Това ги прави не само ASIC ами и GPU resistant.

Аз копая JSEcoin със служебния комп, понеже почти не товари.
Webchain
Intense coin - ITNS
whotheff
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Юли 2018, 00:28

Re: За CPU копаенето

Мнениеот eduarrd » 05 Авг 2018, 23:56

Webchain копая от близо месец и половина с един Ryzen 1800X и i7 6700k - за това време са докарали малко над 23 000 броя или около 0.005btc.

Wavi също става за копане, почти същия доход, него го покопах преди това около месец, но скочи трудността доста. Трудността на webchain пък от два дни също скочи, дневния доход е почти на половина. Двата процесора си работят така или иначе 24/7 та на мен ми харесва този доход почти като на две 380ки :)
Аватар
eduarrd
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Ное 2016, 13:35
Местоположение: София


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin

cron