Финансиране на ферма по ЕВРО ПРОГРАМА ?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Финансиране на ферма по ЕВРО ПРОГРАМА ?

Мнениеот Nikolllay » 26 Юли 2018, 11:14

Познавам хора, инфото ми е от тях.

В момента работим по друг проект, след като приключи ще захващаме и крипотото. Ще я видим как е хавата и там.
Nikolllay
 
Мнения: 103
Регистриран на: 29 Юни 2017, 08:58

Re: Финансиране на ферма по ЕВРО ПРОГРАМА ?

Мнениеот newromancer » 31 Юли 2018, 10:34

Здравей колега,
Към настоящия момент мярка 6.4. по ПРСР 2014-2020, все още не е отворена съдейки по информацията на сайта на ДФЗ и МЗХГ,
като в последната им индикативна програма пише че ще се отвори от април 2018 - до юни 2018г., но те рядко я спазват, така че
там се чака включване, аз се занимавам от доста години с европроекти / работя в община имаенно по това направление/, и засега
не съм наясно дали ще се подпомагат ферми за криптовалута, но виждам че някои колеги от консулатнските фирми - бурно го рекламират.
Сега относно консултанските фирми - те принципно не са такива а са основно лобисти, със силно или слабо лоби във МЗХГ, и в
зависимост коя фирма ти прави проекта, то той ще мине или няма да мине - това ако проекта ти е със изрядна документация разбира се.
Проблемът тук е че консултанските фирми - ще ти поискат да им заплатиш изготвянето на проекта, преди кандидтстването т.е. - ти дали
ще го спечелиш или не, те ще си вземат парите. Опитай да намериш такива които ще са готови да ти направят проекта и ще си искат
заплащането само при одобрение на проекта - макар че аз лично се съмнявам да попаднеш на такива, защото самата идея за финансирането
на криптоферми ми се струва меко казано абсурдна. Нещата може и да се случат ако примерно както беше написъл колегата изпозваш
компоненти със двойно предназначение - премерно - правиш нещо друго за прогнозиране и планиране, примерно и покрай него използваш
компонентите за копаене на крипто. Успех.
newromancer
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Апр 2018, 14:09

Re: Финансиране на ферма по ЕВРО ПРОГРАМА ?

Мнениеот 13K » 06 Авг 2018, 13:49

Ако изрично в условията на мярката не пише, че няма да се финансират крипто проекти има шанс и да мине ако събере достатъчен брой точки.
Може да направиш бизнес в селски район, да отвориш работни места и др. неща които да те придвижат по-напред в класирането..
По-сложното обаче ми се струва да изготвиш жизнен дългосрочен бизнес план и да го изпълниш.
Май искаха план за 5 години напред, което в криптото си е направо невъзможно. А мръднеш ли от плана - връщаш пари.

Общо взето най-изпълнимия вариант е да измислиш дейност, която може да я работиш необходимото време на печалба и компонентите за нея да стават и за крипто.

Няма да намериш консултант, на който да платиш само в случай, че ти одобрят проекта (освен ако не ти е роднина разбира се).
Нормално е да им се заплати за труда по изготвянето. Консултантите имат интерес да направят изряден и изпълним проект и като цяло се стараят, защото ако спечелиш обикновено се обръщаш към тях да водят и изпълнението му, разбира се срещу заплащане.

И още нещо - даже и проекта ти да спечели трябва да имаш осигурено финансиране за изпълнението му защото първо правиш нещото, след което идват, проверяват и ако си изряден ти дават парите, които си похарчил. Може и на етапи.
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Re: Финансиране на ферма по ЕВРО ПРОГРАМА ?

Мнениеот newromancer » 14 Сеп 2018, 10:44

Такаааа сега към колегите които се надяваха да изградят криптоферми по мярка 6.4. от ПРСР 2014-2020г.,
гръмко промотирани от редица консултантски фирми, а дано хванат някой балама. Публикуваха насоките за
кандидатстване в ИСУН по мярка 6.4. - срокът за кандидатстване е декември месец 2018г. Като криптовалутата е
специално спомената като недопустим разход, освен ако не направите нещо, което е със двойно предназначение.
Примерто някакъв дейта център или нещо подобоно. Поствам цитат от насоките за кандидатстване:
"3. Не се предоставя финансова помощ за хазарт, финансови услуги (в т. ч. извършването и предоставянето на платежни услуги), инвестиции, свързани с електронни пари (вкл. генериране на криптовалути), голф, лов и риболов, сектори и дейности, определени за недопустими в Регламент (ЕС) № 1407/2013, производство на енергия от възобновяеми енергийни източници за продажба."
На печелившите честито, на тези които са се вързали на колегите консултанти и вече са налапали въдицата и са
платили на някой за нещо, което ще получат, но няма да им свърши никаква работа мога само да съчувствам.
newromancer
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Апр 2018, 14:09

Re: Финансиране на ферма по ЕВРО ПРОГРАМА ?

Мнениеот jamiemirror » 14 Сеп 2018, 19:26

Е те тва е :)
Но за щастие имам много подходящ план... и както обикновено, криптото е страничната дейност :)
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Финансиране на ферма по ЕВРО ПРОГРАМА ?

Мнениеот llcoolj » 02 Ное 2018, 14:10

За какъвто и план да се кандидатства, знам от сигурен източник, че си кихаш процент за да те одобрят по евро програма. Такава е политиката на гербаджиите.
llcoolj
 
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Апр 2014, 21:46

Предишна

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, joretouzunov, Kartoff, UserX1XO, viniamin