да откриеш биткоин блок

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

да откриеш биткоин блок

Мнениеот monopola » 28 Май 2018, 16:32

Абе пичове, нещо много странно се случва :) Пуснал съм една С9ка в слъшпул да копае биткоин преди 10 дни. Сега гледам, че е открила два блока. Какъв е шанса да се случи това да го еба?! Напълно ми е ясно, че при копане в пул нищо няма да видя от наградата, ама това е пул за директно копане, два блока за десет дни е като 10 поредни щестици от тотота да прасне човек :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: да откриеш биткоин блок

Мнениеот greo » 28 Май 2018, 17:01

честито! ;)
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: да откриеш биткоин блок

Мнениеот traderbg » 28 Май 2018, 17:23

traderbg
 
Мнения: 32
Регистриран на: 08 Дек 2017, 23:51

Re: да откриеш биткоин блок

Мнениеот 2GOOD » 28 Май 2018, 17:25

Всъщност не и да, по теория на вероятностите шанса винаги е един и същ, но самия факт, че копаеш за слъш изменя задачата която решаваш, т.е. да все някой трябва да го намери :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: да откриеш биткоин блок

Мнениеот monopola » 28 Май 2018, 17:34

Грешката е моя :) Недогледал съм просто, като втори пул съм сложил наисхаш и в някакъв момент е отишло там, явно слъшпула е сгънал за малко. Най-вероятно блоковете са от там и не са на биткоин. Гледам, че колага е пуснал такава снимка - последния пул маркетплеис ли е някакъв или мултипул?
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: да откриеш биткоин блок

Мнениеот Mateev » 28 Май 2018, 18:03

Сегашния Network HashRate на биткойна отговаря на около 2.5 милиона AntMiner-а S9, копаещи в паралел. Следователно вероятноста точно твоя Antminer да открие блок е 1 на всеки 2.5 милиона блока, или това прави средно веднъж на 25 милиона минути (18 000 дена или 50 години).

Сега обаче като гледам тази цифра се замислих, че за 2-3 години Bitman и другите по-малки фирми са направили оборот от поне 3-4 милиарда долара, повечето от половината от които са печалба. Другата сметка, която си я направих е, че към днешна дата поне 4-5 ядрени реактора като тези в Козлодуй работят само заради биткойна. Може би още два пъти по толкова работят заради останалите криптовалути. И тази цифра (броя на реакторите) се удвоява на всеки 3-4 месеца. С тези темпове в следващите 2 години всички реактори по света ще работят само заради криптовалутите, а след още 2 години цялата световна енергетика ще работи само заради криптовалутите.

Повече от ясно е, че никой няма да го позволи това, така че ми е много любопитно какви ще са бъдещите събития, които насилствено ще унижожат криптовалутите или поне тези от тях, които са енергоемки.
Последна промяна Mateev на 28 Май 2018, 20:24, променена общо 1 път
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: да откриеш биткоин блок

Мнениеот shulio » 28 Май 2018, 18:55

Монетата винаги има 2 страни. Ако за теб е лошо да се харчи тази енергия за криптовалути, производителите и преносителите доволно потриват ръце и реализират печалби. Като се има предвид какво възпитание се налага в последните десетилетия - да се консумира всичко и ако може всяка година все повече. Невиждам кой ще се възпротиви на тази консумация. Освен зелените, но тяхната дума не тежи кой знае колко :) .
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: да откриеш биткоин блок

Мнениеот Kickbanner » 28 Май 2018, 20:24

няма да се плашите ще пускат Белене :lol:
Kickbanner
 
Мнения: 85
Регистриран на: 09 Ное 2017, 20:58

Re: да откриеш биткоин блок

Мнениеот vesko » 28 Май 2018, 23:01

Ха ха ха,откриха АЕЦ Белене заради повишеният добив на крипто валути в БГ
vesko
 
Мнения: 11
Регистриран на: 24 Юни 2017, 23:09

Re: да откриеш биткоин блок

Мнениеот monopola » 28 Май 2018, 23:06

Mateev, аз пък въобще не поддържам тази теза. Не помня точно историята с великото изказване за конските впрягове и как света няма да може да изхранва конете, подобно имаше и след първите улични лампи на ток. Ако криптото го има и е печелившо да се копае то ще доведе до гигантски скок в технологиите за производство на ток. По-скоро смятам, че ако криптото удържи енергиините нужди на човечеството няма да са проблем никога повече :)
И приятелски да те попитам нещо - знаеш ли какво означава спам :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin