антивирусната ми спира майнера

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

антивирусната ми спира майнера

Мнениеот Minermen » 22 Май 2018, 23:24

Момчета закъсах - антивирусната ми спира майнера. На уиндолс 10 съм и отделно имам инсталирана аваст и до сега нямах проблем откакто аваст поиска да направи ъпдейт и аз взех та я изтрих и след това се включи уиндолс дефендър и той почна да ми спира майнера и сега вече не знам какво да правя. Опитах да спра и него но не се получи. Сега пак съм ги пуснал и двете антивирусни и майнера тамън да тръгне и изключва. Сложете едно рамо. Благодаря.
Minermen
 
Мнения: 23
Регистриран на: 15 Мар 2018, 17:41

Re: антивирусната ми спира майнера

Мнениеот jamiemirror » 22 Май 2018, 23:50

Нямат ли опции да изключват приложения от сканиране?
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: антивирусната ми спира майнера

Мнениеот Minermen » 23 Май 2018, 00:08

Untitled.png
Untitled.png (337.2 KiB) Прегледано 1364 пъти


sega puk iska aktivirane na windols
Minermen
 
Мнения: 23
Регистриран на: 15 Мар 2018, 17:41

Re: антивирусната ми спира майнера

Мнениеот guBaHe » 23 Май 2018, 10:25

Иска активиране, защото ползваш пиратски уиндоус.

За да не ти трие антивирусната майнъра е нужно да го добавиш в изключенията и да не го проверява. Най-добре е да се добави цялата папка, където може би ще си държиш майнърите и ще ги стартираш. Ако компютъра се позлва само като риг няма нужда от купчина антивирусни - достатъчна е само тази на уиндоус. Но като начало трябва да го активираш.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: антивирусната ми спира майнера

Мнениеот jkminkov » 23 Май 2018, 22:12

виж bitdefender успя да изтрие само ammy admin, миньорите не ги пипа за момента.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: антивирусната ми спира майнера

Мнениеот Herzog » 23 Май 2018, 22:38

guBaHe написа:
...Най-добре е да се добави цялата папка, където може би ще си държиш майнърите и ще ги стартираш. Ако компютъра се позлва само като риг няма нужда от купчина антивирусни - достатъчна е само тази на уиндоус.


Точно така!
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: антивирусната ми спира майнера

Мнениеот NAKATA » 23 Май 2018, 23:23

Извинявай колега,но от какво точно ти пази аваста(освен ,че го натварва ненужнокато ползва значителен ресурс) съответния риг?Ако някой влезе в рига ти единствено може да ти смени адреса за копане или да ти увеличи напрежението за да ти изгори рига, но нали се сещаш, че кракер с такива знания няма да се занимава с рига ти. А и зомбирането му за спам атака не върши работа
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: антивирусната ми спира майнера

Мнениеот Mateev » 23 Май 2018, 23:40

Колегата NAKATA е прав. Ако рига има вдигнат Firewall, а то това е така по Default, и ако не използвате никакъв интернет браузер, то няма нужда от никаква антивирусна програма. Това е така защото вирусите няма откъде да влязат, освен ако вие не ги набутате там насила с някаква сложена от вас програма със съмнителна репутация. За тази цел обаче си има Defender и той се справя отлично.

Има още един начин за справяне на проблеми било то от вируси, или от смарангалясани драйвери при някой ъпдейт. Този начин е периодично да правите Restore Point всеки път, когато с настройки постигнете някаква стабилно работеща конфигурация. И ако за в бъдеще нещо се смарангаляса, просто правите Restore към последния Restore Point. Това става бързо и работи перфектно.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: антивирусната ми спира майнера

Мнениеот Minermen » 24 Май 2018, 21:55

Момчета благодаря за мненията. Този аванс така и не разбрах КСК се озова там , но проблема е решен благодарение на Svetli76.
Още веднъж благодаря.
Minermen
 
Мнения: 23
Регистриран на: 15 Мар 2018, 17:41

Re: антивирусната ми спира майнера

Мнениеот jamiemirror » 24 Май 2018, 23:17

Само че така не е полезно за форума, напиши решението тук вместо на лични.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, viniamin