nicehash или директно копаене при падащи цени

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот KUM4o » 19 Май 2018, 12:07

От март 2018 година започнах да се занимавам с копаене на криптовалути. Гледам по форумите, а и тук се коментира, че найсахш не е добра алтернатива плащали малко и прочие. Гледам ,че масово постоянно и всекидневно сменят валути, портвейли и ексченйнджват нещо, за да печелят. Ами аз от март съм пуснал 5 gtx1070ti и от тогава до сега средно дневно добивам между 97000-155000 сатошита като дори съм забравил за копачката само я поглеждам да не е крашнала, че даже найсхаш майнъра си рестартира компютъра при нужда. Накрая изкараното го прехвърлям в така псувания coinbase и с два клика си прехвърлям парите в дебитната ми карта в уникредит, а те след 24 часа вече са налични за харчене. Извода, е че колкото и доходни шитни да намират масовите копачи след таксите и ексчейнджа излиза същото като при найсхаш, само дето нищо не правиш там, а само печелиш.
KUM4o
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Юни 2017, 01:02

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот monopola » 19 Май 2018, 12:13

Е аз точно обратното казвам :) - наисхаш е най-добрият вариант в общия случай.
Поне аз говоря за Асик машини, не за карти, карти нямам и не знам. С тях може да копаеш какво ли не и ако на някой му се занимава да следи разни алтове и да ги продава навреме може и да изкара повече от наисхаш.
Но как е при Antminer s9 - може да копаеш директно биткоин или да го получаваш през наисхаш. Кое е по-добре?
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот Mateev » 19 Май 2018, 14:38

BTC и BCH на всеки няколко часа си разменят изгодноста за копане, така че някой трябва да следи и да превключва. Също така копането на LCC с Antminer S9 почти винаги е около 8-10% по-изгодно от копането на биткойн. Но това не се показва във What to mine сайтовете. Има поне още 20-30 SHA-256 криптовалути, и от време на време някоя от тях става много по-изгодна за копане от биткойна. Въобще едно 30-40% от световната SHA-256 мощност непрекъснато се разхожда между различни SHA-256 криптовалути, по-изгодни от биткойна. Същото важи и за другите алгоритми. Та който копае в NiceHash винаги получава най-доброто, минус около 10% за печалба на купувачите на HashRate.

Който копае директно, вероятно през 90% от времето копае по-неефективна криптовалута. Да, на никого не дава 10%, но копае по-лошото. Коя от двете алтернативи обаче е по-добра зависи от много фактори и от личните камбанарийки на хората, вземащи решения.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот Mateev » 19 Май 2018, 14:47

А сега и една много важна информация, която е редно да се знае. До скоро NiceHash превключваше между различни криптовалути и алгоритми само на базата на информацията за вашия HashRate, получена от първоначалния Benchmark тест. Тази логика на превключване обаче е грешна, защото не отчита какво е вашето енергопотребление за копане на различните алгоритми.

В последната най-нова версия на NiceHash Miner Legacy v.1.9.0.1 най-после се появи възможност да си въведете мощноста, която харчи вашата карта при копане на различни алгоритми. И ако го направите, софтуера на NiceHash вече коректно ще ви показва печалбата от изкопаното, с вече извадените от нея разходи за електроенергия. Също така вече коректно ще превключва към най-изгодния за вас алгоритъм именно на базата на максималната печалба за вас, тъй като тя вече се знае от софтуера.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот guBaHe » 19 Май 2018, 16:38

Найсхеш майнъра е доста скапан и си прави някакви настройки сам, които доста често са минумум 10-15% под оптималните. Не взима под внимание разхода на ток на отделните алгоритми и затова не винаги най-изгодно е да се копае това, което програмката е решила. Да си качиш един клеймор за DaggerHashimoto и за CryptoNote и го пуснеш да си копае алгото което си избрал в найсхеша е доста по-изгодно, отколкото да се надяваш, че програмката им ще смени алгоритъма. Както казах тяхната програмка не се конфигурира с оптимални параметри и не взима под внимание разхода на ток, който поне при мен примерно между двата изброени алгоритъма е с разлика по 16-17%, което ще изяде 2-3% по-висок догод, че даже и ще е по-нисък. Тъпото на програмката им е, че дори и да откриеш конфигурационните файлове, с които пуска майнърите, не знам поради каква причина всеки път размества номерата на картите и ако имаш специфични настройки за всяка карта нещата се прецакват.

Найсхеш също си има и собсвен калкулатор за доходност, който е почти 100% точен в рамките на 30 мин. (само толкова, по разбираеми причини).
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот Mateev » 19 Май 2018, 18:17

NiceHash Legacy вече се съобразява с разходите за ток. Също така не е вярно, че пуска копането с неоптимални параметри. Точно обратното - по време на BenshMark-а тя извършва копане с различни видове параметри и се прави подбор на най-оптималния комплект. И последно - не е вярно, че не можете да контролирате тези параметри. Точно обратното - за всяка една копачка можете да отидете с редактора и да видите с какви параметри се пуска, и ако не ви харесват - да ги промените.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Мнениеот guBaHe » 19 Май 2018, 19:41

По време на бенчмарка картите ми, които иначе си копаят с 30 мегахеша не можа да ги направи да копаят с повече от 26.5. С криптонайт-а беше още по-зле - средно около 770-780кх, докато с клеймор ги докарвам на 880+. Знам, че има как уж да се настрои кое какво и къде, но не става точно така. Това е базирано на личен опит. На найсхеш им знам версиите от 0.3 нагоре и няма сериозни хора, които да ги ползват. Ако не разбираш - пускаш я да си намери нещо някакви и атака. Я кажи с какви карти копаеш, какви алгоритми и колко изкарват с майнъра на найсхеш?
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот Mateev » 19 Май 2018, 20:09

Аз постъпвам така:
1. Отказвам се от настройките на копачката за overclock и използвам MSI AfterBurner последна версия (наскоро излезе такава).
2. За всяка карта правя персонални настройки.
3. Пускам да се копае някоя EtHash криптовалута, и настройвам Memory Clock.
4. Прецизирам го в продължение на 1-2 денонощия, като критерий за безпроблема работа е да не дава нито една грешка в Hardware Info 64.
5. Сменям алгоритъма с някакъв, който се копае с процесор. Например CryptoNightV7.
6. С него настройвам най-оптималния GPU Clock. Пак персонално за всяка една карта и пак следене в продължение на 1-2 денонощия.
7. След всяка промяна правя рестарт, защото иначе нямам увереност, че промяната наистина е възприета.
8. Записвам оптималните настройки във файл, за да не се загубят, и лепя етикетки на всяка една карта, за да знам коя е тя.
9. Чак след всичко това пускам BenchMark-а на NiceHash, като MSI AfterBurner вече държи направените от мене настройки.
10. Тестовете на различните алгоритми ги пускам един по един, и следя каква е консумацията на картите. Показанията ми ги дава интелигентния контакт TP-Link HS110. Въвеждам тези показания в NiceHash Legacy Miner. Записвам си ги и в Excel за бъдеща употреба.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот monopola » 19 Май 2018, 20:52

Ще си продължа разсъжденията относно АСИК машините и наисхаш.
Та, това което получаваме от наисхаш е цената, която някой плаща за нашата мощност. При възходящи пазари има супер много алткоини и шиткоини, които са интересни за копане и доходни и много желаещи да ги копат. Съответно за нашата мощност получаваме повече отколкото бихме получили ако копаем директно биткоин. Мисля си обаче, че когато цените падат е обратното - няма доходни странични валути или поне са много по-малко и купувачите плащат по-малко отколкото ако копаем директно сами, защото искат да копаят биткоин.

А примера на Матеев с LCC аз лично не смятам, че е добра идея. За да изкараш повече от наисхаш трябва да отделяш безумно много време да ровиш и търсиш кой алт е по-доходен, но освен това има и друго много важно - да продаваш изключително в точното време въпросният алт. При подобни монети цените падат брутално и уж си копал изгодно, а после имаш нещо дето струва 3 пъти по-малко. Да не говорим, че ако си с по-големи мощности и продажбите са проблем - няма обеми, на малко борси го има, абе на теория много хубаво, ама на практика е съвсем различно :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот guBaHe » 20 Май 2018, 00:11

@Mateev
Това добре, но просто исках да знам какви модели са картите и с колко копаят на eth и cryptonight v7 с найсхеш програмката.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, viniamin