nicehash или директно копаене при падащи цени

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот Herzog » 06 Юни 2018, 20:28

jkminkov написа:
Herzog написа:Копая Монеро!
В Найсхеш-а получавам по $15.46 дневно, в Nanopool-a - по $11.86!

Не знам защо не ви харесва Найсхеш-а........


не копаш монеро, а нещо друго, виж какво тук https://www.coincalculators.io/ остави отметки само на cryptonight7


Прав си - не копая Монеро в Найсхеш-а, копая cryptonightV7!
За друго ставаше дума!
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот Mateev » 08 Юни 2018, 12:30

Напоследък в NiceHash се появиха 3 нови алгоритъма за копане. За CryptoNightV7 предполагам вече знаете. С него се копае Monero. Съвсем наскоро обаче се появи и CryptoNightHeavy. С него се копае Sumokoin, Haven и Loki. Интересното е, че този алгоритъм се търси повече от CryptoNightV7 и пазарната му цена е доста по-висока. Към момента на CryptoNightV7 цената е 0.1588 BTC/GH/Day, докато на CryptoNightHeavy e 0.2225 BTC/GH/Day.

Накратко: Вече има по-изгоден алгоритъм за копане с CPU и с някои модели графични карти. Така че който копае Monero, трябва да провери процесора си или картата си дали няма да си докарва повече пари с копане на койни с CryptoNightHeavy алгоритъм.

Също така преди няколко дена в NiceHash се появи и Lira2Z алгоритъм, за който обаче нямам данни дали е печеливш. За да си проверите процесорите и картите колко копаят по новите алгоритми, трябва да си изтеглите последната версия на NiceHash Miner Legacy 1.9.0.3.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот Fujitzo » 20 Юли 2018, 16:52

Здравейте,

По различни причини ми се отвлече вниманието от копането в последните месеци и сега не мога да насмогна с ъпдейтите - разни нови асици, ще форкват ли популярните койни в посока асик резистънс или не и т.н .. та в крайна сметка скромната ми ферма от няколко рига работи неоптимално (и поради downtime причинен от немърливост от моя страна) Та се замислих че преди всичко ме устройва максимална автоматизация дори и с оглед леко намален доход поради такси. Избягвах найсхаш поради горделивост, но и поради лошата новина от хакването им, но ето че сега изглежда най-разумната опция - "пусни и забрави" и кешаутвай регулярно - примерно на 1-2 седмици ако се е събрало достатъчно. Мъчи ме обаче въпроса как без да губя дни наред да настроя безопасни, но все пак максимално продуктивни тактови честоти валидни за повече алго-та. Като карти имам почти целия спектър - 1050ti, 1060 3гб, 1060 6гб, 1070, 1070ти, 1080, както и няколко RX480 4/8GB i RX560 4GB. До сега почти всички копаха етер, но гледам в статистиките на найсхеш, че за някой карти в голям процент от времето е друг алгоритъм. Бенчмарка им работи секунди или минути, а за stability test трябва доста повече време..

т.е един вид питам дали някой е попадал на някакъв софтуер, който може да му се зададе примерно да върти 5-6 алгоритъма всеки по 12ч или дори 24ч за да се види дали машината ще крашне. в противен случай просто предполагам трябва да се пуснат през найсхеш майнърите за съот алгоритъм.. но това е доста ръчна работа, попълване на ексели и т.н.. ясно че да си миньор си е "работа" и безплатен обяд на този свят няма, но все пак съм склонен да мисля, че трябва и да се подкрепяме със съвети ако можем :obscene-drinkingcheers:
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Предишна

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, svetlim, UserX1XO, viniamin