nicehash или директно копаене при падащи цени

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот monopola » 19 Май 2018, 10:04

Толкова драми напоследък, че то за крипто не се пише вече тука :)

Една чуденка имам и ми се ще да чуя какво мислят и други хора. Криптото го виждам аз като дългосрочно нещо и освен, че искам да спечеля пари, то вярвам и в идеята и предпочитам копането пред търговията.
Та при моментните цени копането на основните неща е на ръба между печалбата и загубата. Понеже предполагам, че така ще е дълго време се чудя следното:

Наисхаш в общия случай е най-добрият вариант да си оставиш машините. Като пазар за мощност там сигурно през 90% от времето е най-доходно. Обаче при падащи цени трудността или ще забави ръста си или даже може да почне и да пада. Как според вас това ще се отрази на наисхаш пазара? Дали е по-добре машините да стоят там или директно в пул за биткоин? Моята логика е, че в подобна ситуацията купувачите на мощност ще искат да плащат все по-ниска цена за да има смисъл за тях и съответно в такива периоди ще е по-добре да копеш директно, а не през наисхаш.
Какво мислите? Правилно ли разсъждавам?
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот Mateev » 19 Май 2018, 11:05

Написах подробно мнение и след това го изтрих (прехвърлих си го в един текстови файл). А сега в стила на старите кучета ще намекна, че от въпроса ти си личи, че явно нищо не разбираш за това как работи NiceHash. Надявам се, че така вече се вписвам в очакванията за разумен диалог в този форум.

ПП: Оригинала на отговора мога да го дам само в ЛС, ако някой въобще се интересува.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот monopola » 19 Май 2018, 11:34

Благодаря ти Матеев, ама форумите са за споделяне на инфо и не желая на лично да получавам отговори. Темата би била интересна не само за мен, а и полезна за други, та ако искаш да споделиш нещо го направи в нея.

Точно понеже разбирам как работи наисхаш и затова и се чудя кое би било по-добре :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот Mateev » 19 Май 2018, 11:39

Ти да не би да забрави каква роля играеше до вчера, а сега изведнъж стана защитник на полезноста на темите. Много бързо си смени кожата ..... :clap:
Нищо лично, просто отбелязвам голямата промяна и те поздравявам за нея.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот nikolayr680 » 19 Май 2018, 11:46

Следя темата с интерес. Подчертавам аз наистина не съм напълно наясно как работи найсхаш, но пускам някой друга машина и там. Всякакви мнения/обяснение ще са от полза.

П.С : Колега @Mateev, ако имаш възможност да изпратиш до мен с радост ще го прочета.
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот monopola » 19 Май 2018, 11:47

Човече :) Не знам къде го държиш това твоето его :)
Да ти го кажа съвсем ясно - считам, че имаш сериозни познания по определени теми, също така считам, че имаш проблем с прекаленото теоритизиране и още по-голям проблем с егото вследствие на които е и цялото ти държане и абсолютно менторски стил на писани и неспособността да приемеш, че може пък някой да не е съгласен с теб или не дай си боже просто да не те харесва.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот monopola » 19 Май 2018, 11:50

nikolayr680 написа:Следя темата с интерес. Подчертавам аз наистина не съм напълно наясно как работи найсхаш, но пускам някой друга машина и там. Всякакви мнения/обяснение ще са от полза.

П.С : Колега @Mateev, ако имаш възможност да изпратиш до мен с радост ще го прочета.



Николай, наисхаш е пазар на мощност. Тоест ти отдаваш мощността на твоята машина под наем, а някой пък купува тази мощност за определен период от време. Системата за определяне на цена на наема е на типа на наддаванията и съответно в по-голямата част от времето е възможно най-високата цена в биткоини, която би могъл да получиш за своята мощност. Купувача обаче също трябва да има полза - тоест с твоята мощност той трябва да изкара повече отколкото ти е платил. И ето тук идват въпросите - какво да направим, че при падащи цени в края на определен период от време да имаме възможно най-много биткоин (в наисхаш не може да получиш друго освен биткоин).

Може би да поясни, че не искам да продавам изкопаното, а да акумулирам възможно най-голямото количество крипто.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот nikolayr680 » 19 Май 2018, 11:57

Да да базовото го разбирам, нали аз отдавам мощност, някой по света я наема, това е окей, и разплащаняита там са само в биткойни. Не разбирам ценообразуването, т.е. това което аз когато отдам ще получа, как точно го формират. Незнам и дали се заблуждавам, но при моднати карти след бенчмарка виждам разлики в размера на прихода от найсхаш, спрямо същите карти във фабрично състояние. Затова и помолих колегата все пак ако има възможност и желание, да ми изпрати написаното, за мен сигурно ще е полезно.

П.С : Изпитвам трудности с личните съобщения последно време, затова и помолих в коментара. Знам че може би не му е тук мястото, но когато изпратя лично съобщение понякога, дори потребителя да е онлайн, то стои в "изходящи", и ми се налага да изпратя пак и пак понякога, докато накрая имам 2-3 в изходящи и едно успешно изпратено. Не знам причината.
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот monopola » 19 Май 2018, 12:01

това е функция PHPBB платформата всъщност. Когато е в изходящи означава, че още не е прочетено от получателя, а когато е в изпратени, то значи, че вече го е прочел.
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот nikolayr680 » 19 Май 2018, 12:05

Благодаря за уточнението, значи аз съм бил с грешна представа. Все пак следя с интерес развитието на темата.
nikolayr680
 
Мнения: 47
Регистриран на: 11 Окт 2014, 16:13

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, UserX1XO, viniamin