nicehash или директно копаене при падащи цени

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот KUM4o » 20 Май 2018, 01:51

guBaHe написа:@Mateev
Това добре, но просто исках да знам какви модели са картите и с колко копаят на eth и cryptonight v7 с найсхеш програмката.

Не знам ти с какви карти си и как са оверклокнати, но gtx1070ti вадят 32.4MH/s с legacy версията на найсхаша. На equihash 5x1070ti вадят 2620сол/с.
Изображение
KUM4o
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Юни 2017, 01:02

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот guBaHe » 20 Май 2018, 13:13

С карти, които струват 30-40% от цената на 1070ti (в зависимост от марката) изкарвам 30.2 - 30.5 MH всяка. :)

Не съм копал с NVidia карти, тъй като специално за етер не си струват. Въпроса ми беше към Mateev, понеже май имам спомен, че той имаше AMD карти също като мен и исках да направя сравнение.
Последна промяна guBaHe на 21 Май 2018, 16:19, променена общо 3 пъти
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот jamiemirror » 21 Май 2018, 01:07

monopola написа:Ще си продължа разсъжденията относно АСИК машините и наисхаш.
Та, това което получаваме от наисхаш е цената, която някой плаща за нашата мощност. При възходящи пазари има супер много алткоини и шиткоини, които са интересни за копане и доходни и много желаещи да ги копат. Съответно за нашата мощност получаваме повече отколкото бихме получили ако копаем директно биткоин. Мисля си обаче, че когато цените падат е обратното - няма доходни странични валути или поне са много по-малко и купувачите плащат по-малко отколкото ако копаем директно сами, защото искат да копаят биткоин.

А примера на Матеев с LCC аз лично не смятам, че е добра идея. За да изкараш повече от наисхаш трябва да отделяш безумно много време да ровиш и търсиш кой алт е по-доходен, но освен това има и друго много важно - да продаваш изключително в точното време въпросният алт. При подобни монети цените падат брутално и уж си копал изгодно, а после имаш нещо дето струва 3 пъти по-малко. Да не говорим, че ако си с по-големи мощности и продажбите са проблем - няма обеми, на малко борси го има, абе на теория много хубаво, ама на практика е съвсем различно :)


Много често има желаещи за копане на нови монети, които не са листвани все още на борсите. Тогава наемат мощност за да използват ниската трудност - и получаваш в Найс-а повече от нормалното ако копаеш стара монета. За тях остава рискът при листването на монетата курсът да е нисък и да ги изкара на загуба... евентуално.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот papi92 » 22 Май 2018, 17:47

Mateev написа:Аз постъпвам така:
4. Прецизирам го в продължение на 1-2 денонощия, като критерий за безпроблема работа е да не дава нито една грешка в Hardware Info 64.

Грешките в Hardware Info 64 не са показателни и не влияят на добива. Това са грешки които контролера на паметта е засякал при работата й. Имах карти които правеха по над 12 милиона грешки на час и нито веднъж не са рестартирали/забили рига или драйверите.

monopola написа:Ще си продължа разсъжденията относно АСИК машините и наисхаш.
Та, това което получаваме от наисхаш е цената, която някой плаща за нашата мощност. При възходящи пазари има супер много алткоини и шиткоини, които са интересни за копане и доходни и много желаещи да ги копат. Съответно за нашата мощност получаваме повече отколкото бихме получили ако копаем директно биткоин. Мисля си обаче, че когато цените падат е обратното - няма доходни странични валути или поне са много по-малко и купувачите плащат по-малко отколкото ако копаем директно сами, защото искат да копаят биткоин.

А примера на Матеев с LCC аз лично не смятам, че е добра идея. За да изкараш повече от наисхаш трябва да отделяш безумно много време да ровиш и търсиш кой алт е по-доходен, но освен това има и друго много важно - да продаваш изключително в точното време въпросният алт. При подобни монети цените падат брутално и уж си копал изгодно, а после имаш нещо дето струва 3 пъти по-малко. Да не говорим, че ако си с по-големи мощности и продажбите са проблем - няма обеми, на малко борси го има, абе на теория много хубаво, ама на практика е съвсем различно :)

Ако имаш няколко ASIC-a, както каза в друга тема можеш да направиш прост тест. Пускаш 3 на един адрес в найсхеш и 3 на един адрес директно на BTC/BCH или каквото искаш. След 2-5 дена теглиш чертата и разбираш кое е по-доходно. Понеже тези неща бързо се променят може да правиш експеримента през определен интервал.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот jkminkov » 22 Май 2018, 20:03

1070 ми вади по $1-1.05 на етер ако копам в пул, найс дава от 0.89-0.95 минус 5%, които после за теглене още минус 5%, като теглим чертата излиза към -20%, единственото оправдание да го ползвам е, че не мога да изкопам цял етер в разумен срок за да ми го зачете като депозит борсата, има и борси, които зачитат минимум 0,1 депозити, обаче това са около два месеца, днес е $680, след два месеца може да е $300, тоест отказвам се от 20%, но си вземам парите след седмица.
примера с етер е само за илюстрация, ползвах го само заради по стабилната цена от последният час.

за нвидия карти едва ли е голяма загуба липсата на смятане на "тока", примерно слагам Power limit 60% и картата лапа не повече от 110-120W, отделно може да се редактира и хешрейта като се приравни за 100Вата консумация, примерно имаме три алгота с бенч: 100Mh/s на 120W, 40Mh/s на 110W и 25Mh/s на 95W, редактираме така: 100/120*100, 40/110*100 и 25/95*100 или 83.34Mh/s, 36,36Mh/s и 26,32Mh/s, а профита го гледаме в сайта.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот KUM4o » 22 Май 2018, 20:12

jkminkov написа:1070 ми вади по $1-1.05 на етер ако копам в пул, найс дава от 0.89-0.95 минус 5%, които после за теглене още минус 5%, като теглим чертата излиза към -20%, единственото оправдание да го ползвам е, че не мога да изкопам цял етер в разумен срок за да ми го зачете като депозит борсата, има и борси, които зачитат минимум 0,1 депозити, обаче това са около два месеца, днес е $680, след два месеца може да е $300, тоест отказвам се от 20%, но си вземам парите след седмица.
примера с етер е само за илюстрация, ползвах го само заради по стабилната цена от последният час.

за нвидия карти едва ли е голяма загуба липсата на смятане на "тока", примерно слагам Power limit 60% и картата лапа не повече от 110-120W, отделно може да се редактира и хешрейта като се приравни за 100Вата консумация, примерно имаме три алгота с бенч: 100Mh/s на 120W, 40Mh/s на 110W и 25Mh/s на 95W, редактираме така: 100/120*100, 40/110*100 и 25/95*100 или 83.34Mh/s, 36,36Mh/s и 26,32Mh/s, а профита го гледаме в сайта.

Някакви пълни глупусти изпляска. GTX1070 прави 1,7долара към последната минута на етер и какви са тия 5% такси при найса? На 100000 сатошита взимат 2000, което е 2% и след това трансфера към coinbase е без такса, а от coinbase към дебитната ми карта също е без такса. Ако пишем нека бъдем коректни не да пляскаме цифри да заблуждаваме другите.
KUM4o
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Юни 2017, 01:02

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот jkminkov » 22 Май 2018, 20:30

това е статистика, бе балък, ти може и $5 долара правиш на 300 вата клокната карта, което по никакъв начин не променя моята статистика при power limit 60%, разход 120W и 27,3Mh/s, цена на "тока" $0.12
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот KUM4o » 22 Май 2018, 20:33

jkminkov написа:това е статистика, бе балък, ти може и $5 долара правиш на 300 вата клокната карта, което по никакъв начин не променя моята статистика при power limit 60%, разход 120W и 27,3Mh/s, цена на "тока" $0.12

Балък ще викаш на сина ти! Не ти коментирам статистиката, а таксите които си пляснал и нямат нищо общо с реалността.
KUM4o
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Юни 2017, 01:02

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот jkminkov » 22 Май 2018, 21:49

сега пък и таксите...колко са таксите на външен портфейл 5%, колко е таксата за плащане по $10 седмично, 5%!
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: nicehash или директно копаене при падащи цени

Мнениеот Mateev » 23 Май 2018, 02:10

jkminkov написа:сега пък и таксите...колко са таксите на външен портфейл 5%, колко е таксата за плащане по $10 седмично, 5%!

Не са ти виновни NiceHash, че цвъкаш тегления за по $10. Аз имам 3 тегления от NiceHash и комисионните са следните (копирам от екрана):
Сума: 0.04760836 BTC, Комисионна: -0.00010000 BTC или това прави 0.21%
Сума: 0.09533120 BTC, Комисионна: -0.00019104 BTC или това прави 0.20%
Сума: 0.34898684 BTC, Комисионна: -0.00069937 BTC или това прави 0.20%

Та не знам защо подвеждаш хората за уж "големите" комисионни, след като действителноста е друга, и тя е много точно описана в Help-а на NiceHash:
Комисионната при теглене е 0.2%, но не по-малко от 0.0001 BTC.

Нататък всеки може сам да си направи сметката, че трябва да изчака да му се събере сумата от поне 0.05 BTC, за да получи възможно най-малката комисионна за теглене от 0.2%. Освен това ако си направите сметката, ще откриете, че тези 0.0001 BTC едвам покриват таксата за биткойн транзакцията, така че при малки суми дефакто за NiceHash не остава нищо. В същото време NiceHash извършва ръчна проверка на всяко едно теглене, което е много добре, защото драстично повишава сигурноста на вашите койни против хакери. Тази ръчна проверка обаче иска живи хора, а те пък искат големи заплати, така че всичко се връзва.

Поради тази причина не трябва да се обвинява NiceHash, че взема големи комисионни за теглене, защото това НЕ Е ВЯРНО. Вземат ги биткойн транзакциите, и работниците, които се грижат за вашата сигурност.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], gorgar, ionicle, Kartoff