Levcoin (LVC)

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Levcoin (LVC)

Мнениеот Лъв Майнър » 02 Май 2018, 06:36

Mateev написа:В действителност няма сделки, иначе графиката на цената щеше да се движи. Аз имам около 6000 левкойна, изкопани през първите 24 часа, и се обадих на борсата, че искам да ги продам.


Г-н Матеев, продават ли се тези 6000 левкойна все още? Интересува ме срещу какво бихте се разделили с тях, пишете ми ЛС с конкретна оферта.
Последна промяна Лъв Майнър на 21 Май 2018, 18:14, променена общо 1 път
Лъв Майнър
 
Мнения: 30
Регистриран на: 01 Май 2018, 15:04

Re: Levcoin (LVC)

Мнениеот Mateev » 02 Май 2018, 07:48

Склонен съм да ги продам срещу друга криптовалута, но как да стане, като няма цена за ориентир?
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Levcoin (LVC)

Мнениеот Лъв Майнър » 02 Май 2018, 08:12

Mateev написа:Склонен съм да ги продам срещу друга криптовалута, но как да стане, като няма цена за ориентир?

Разбирам позицията Ви, но аз пък нямам интерес към другите криптовалути, съответно и не притежавам такива. Все пак бих разменил 60 BGN за Вашите 6000 LVC - ще Ви пратя на доверие парите чрез паричен превод по Еконт, след което, на ЛС тук, ще Ви дам адреса на портфейла си, за да ми преведете въпросните 6000 LVC - вярвам, че Вие също ще бъдете коректен и ще ми пратите левкойните.
Последна промяна Лъв Майнър на 21 Май 2018, 18:15, променена общо 1 път
Лъв Майнър
 
Мнения: 30
Регистриран на: 01 Май 2018, 15:04

Re: Levcoin (LVC)

Мнениеот Mateev » 02 Май 2018, 10:50

Супер .......
След като вече се е появило търсене, значи се е появила и пазарна цена, която към днешна дата е 1 стотинка на койн.... :D

Разбира се, че няма да продам по тази цена, защото не ми покрива разходите по изкопаването им, но вече можем да изчислим каква е ефективноста от копането на левкойна. За база можем да вземем един процесор Core i7-3770, който копае с около 250 H/s и консумира около 110W заедно с целия компютър. При съществуващата сложност за едно денонощие той ще изкопае около 2.5 левкойна, и ще консумира 2.4 kWh (около 50 стотинки). Следователно придобиването на левкойн посредством копане към днешна дата струва около 20 стотинки на койн.

А сега да направим анализ:
Струва ли си да се копае левкойна с процесори и да се заплащат по 20 стотинки за всеки един изкопан койн, след като пазарната цена е 1 стотинка на койн? И това при положение, че не отчитаме цената на самия хардуер.
Отговорът е ТВЪРДО НЕ !!!

А струва ли си да се продават вече изкопаните левкойни по цена, по-малка от 20 стотинки?
Отговорът пак е ТВЪРДО НЕ !!!

Какви изводи можем да си направим?
1. Който продължава да копае към днешна дата, може да се каже, че е най-малкото некомпетентен, да не кажа нещо повече.
2. А който вече е изкопал някакви койни, към днешна дата е силно прекаран, защото койните му струват 20 пъти по-малко от вложените разходи за електроенергия.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Levcoin (LVC)

Мнениеот Mateev » 02 Май 2018, 11:15

Какъв потенциал за развитие има една криптовалута, която нанася огромни загуби на миньорите? Аз бих казал, че няма никакъв потенциал, и че е въпрос на време да загине. Дори и най-големите глупаци, които в момента я копаят, е въпрос на време да се усетят, че си натрисат големи загуби.

Между другото направих анализ на информацията от пуловете и стигнах до извода, че освен няколко заблудени човека, които копаят с процесори, има и около 60 копаещи рига, което е малко странно. Кой собственик на риг би го насочил към копането на силно губеща криптовалута? Алтернативата е риговете да са по-малко, но вече да има включени 2-3 ASIC машини, които обаче не се знае как са доставени толкова бързо.

Въобще ситуацията с левкойна е нещо много съмнителна. Копае се с голям HashRate от малко на брой акаунти, и аз нямам разумно обяснение за това. В никакъв случай обаче не говорим за масов интерес към криптовалутата. Точно обратното - активно копаещите машини са 70-80, което означава, че хората с интерес са може би по-малко от 20.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Levcoin (LVC)

Мнениеот Лъв Майнър » 02 Май 2018, 16:16

Mateev написа:А струва ли си да се продават вече изкопаните левкойни по цена, по-малка от 20 стотинки? Отговорът пак е ТВЪРДО НЕ !!!


Г-н Матеев, все пак аз си мисля, че Вие, дълбоко в себе си, вярвате в светлото бъдеще на Левкойна и това е истинската причина да ходълвате и пазите изкопаните от вас 6000 LVC.
Лъв Майнър
 
Мнения: 30
Регистриран на: 01 Май 2018, 15:04

Re: Levcoin (LVC)

Мнениеот Mateev » 02 Май 2018, 16:42

Точно обратното - не вярвам в левкойна, и именно поради тази причина копах само първите 24 часа. Иначе ако вярвах, щях да копая до ден днешен. :D

За мене случая е приключен. Направих си кефа в първите 24 часа да прибирам 95% от всички изкопани блокове, и за този кеф заплатих около 50 лева ток. С това обаче интереса ми се изчерпа, и ако не беше създадена тази тема, нямаше дори и да се сетя, че някъде по дисковете си имам около 6500 койна. Между другото проверих - все още са си там и чакат по-добри времена. Вероятноста за тези по-добри времена е 0.00000000000000000001%, но все пак я има. :D :D :D
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Levcoin (LVC)

Мнениеот jamesdavidso » 02 Май 2018, 19:36

Mateev написа:Вероятноста за тези по-добри времена е 0.00000000000000000001%, но все пак я има. :D :D :D


Според мен вероятността е около милион пъти по-голяма от цитираната :D
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 376
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Levcoin (LVC)

Мнениеот Chris__ » 03 Май 2018, 00:46

Лъв Майнър написа:
Mateev написа:А струва ли си да се продават вече изкопаните левкойни по цена, по-малка от 20 стотинки? Отговорът пак е ТВЪРДО НЕ !!!


Г-н Матеев, все пак аз си мисля, че Вие, дълбоко в себе си, вярвате в светлото бъдеще на Левкойна и това е истинската причина да ходълвате и пазите изкопаните от вас 6000 LVC.


А ти не искаш ли да ходълваш мълчание и да пазиш тишина малко а?
Chris__
 
Мнения: 308
Регистриран на: 21 Юли 2013, 20:55

Re: Levcoin (LVC)

Мнениеот jkminkov » 03 Май 2018, 18:35

Лъв Майнър написа:2. Доколкото съм наясно с проекта "Левкойн", целта не е да се листне на някоя борса, а в перспектива да замени официалната валута на България.


к`во сме пушили днес?
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Sando_83, Spenchoni, viniamin