Калкулатор за ефективноста от копането

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Калкулатор за ефективноста от копането

Мнениеот jamiemirror » 16 Апр 2018, 18:59

:arrow:
Последна промяна jamiemirror на 21 Май 2018, 00:19, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Калкулатор за ефективноста от копането

Мнениеот stylius » 16 Апр 2018, 19:17

В крайна сметка докато не продадеш изкопаното на загуба, всъщност не си на загуба и има шанс всичко да си е струвало. Както казах, хазарт.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Калкулатор за ефективноста от копането

Мнениеот shulio » 16 Апр 2018, 19:36

Целия живот е хазарт и от тук всеки пазар е хазарт. Криптото е стока като всяка. Дали ще вземеш 100 тона мед, 100 кила злато, 100 кила сребро, 1000 тона жито и ще чакаш цена, или 1000 ЛТЦ или 100 БТЦ - не виждам разлика. При всички случай може и да спечелиш, може и да загубиш. И това не зависи от теб, а от това как ще се развият нещата в бъдеще. Просто трябва да се стремиш това което вземаш да е възможно най-евтино за да си спокоен, че ще изгубиш по-малко :)
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Калкулатор за ефективноста от копането

Мнениеот danisapfirov » 16 Апр 2018, 20:51

Всичко било хазарт, било късмет, нямало логика...
Не можете да убедите Матеев, че няма закономерности. Може да са сложни, може да не са очевидни и може да не се набиват на пръв поглед,
но анализът, ако бъде овладян от някой по-интелигентен човек може да ги разкрие.
От това идва напредъка и по-ясното разбиране за закономерностите. От там се извеждат и по-общите принципи.
Малко обяснения за научните методи :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Калкулатор за ефективноста от копането

Мнениеот jamiemirror » 16 Апр 2018, 21:04

:arrow:
Последна промяна jamiemirror на 21 Май 2018, 00:20, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Калкулатор за ефективноста от копането

Мнениеот jkminkov » 17 Апр 2018, 18:50

stylius написа:В крайна сметка докато не продадеш изкопаното на загуба, всъщност не си на загуба и има шанс всичко да си е струвало. Както казах, хазарт.


докато не продадеш изкопаното не си и на печалба, ако да кажем "тока" ти го плаща баща ти...най-добре да не си мешите капите с трейдърите, но май има и такива, щото аз нямам обяснение защо шортват 1070-ки...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Калкулатор за ефективноста от копането

Мнениеот Mateev » 17 Апр 2018, 20:34

stylius написа:В крайна сметка докато не продадеш изкопаното на загуба, всъщност не си на загуба и има шанс всичко да си е струвало. Както казах, хазарт.


Това е една от самозаблудите на повечето трейдери, пък и нетрейдери. По твоята логика никога нищо не продавай и никога няма да си на загуба. Напълни си къщата с непродаваеми обезценени боклуци и живей с илюзията (надеждата), че си богат, и че някога цената им може и да се вдигне.

Истината е точно обратната. Твоето богатство във всеки един момент от време се изчислява по моментната пазарна стойност на активите, които имаш. И ако тази пазарна стойност падне, то това означава, че си загубил живи потенциални пари. И ти е останала само надеждата, но както знаеш, тя винаги умира последна.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Калкулатор за ефективноста от копането

Мнениеот jamesdavidso » 17 Апр 2018, 20:37

Mateev написа:Заслуга за това имат и продавачите на хардуер, които свалят звезди от небето, само и само за да си продадат стоката.


Не си прав, на ден съм получавал по 20 обаждания за от 10тина до 1000 карти, всичките почват разговора с "Плащам веднага" или "Предплащам 100%". Ти ги гониш буквално, не им сваляш звезди от никъде.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Калкулатор за ефективноста от копането

Мнениеот Mateev » 18 Апр 2018, 07:57

jamesdavidso написа:
Mateev написа:Заслуга за това имат и продавачите на хардуер, които свалят звезди от небето, само и само за да си продадат стоката.


Не си прав, на ден съм получавал по 20 обаждания за от 10тина до 1000 карти, всичките почват разговора с "Плащам веднага" или "Предплащам 100%". Ти ги гониш буквално, не им сваляш звезди от никъде.


С публикуването на този калкулатор аз не гоня никого. Аз само искам да помогна на хилядите потенциални инвеститори в хардуер за копане да вземат ИКОНОМИЧЕСКИ ОБОСНОВАНО РЕШЕНИЕ. Какво ще е то не знам, но знам, че до момента те вземаха предимно ЕМОЦИОНАЛНИ РЕШЕНИЯ.

Не можеш да ме обвиниш, че давам на хората ВЯРНА и АКТУАЛНА ИНФОРМАЦИЯ. По-скоро трябва да обвиняваш тези, които до момента са премълчавали част от информацията, защото така им е било изгодно за собствения им бизнес. Но това според мене е силно егоистично поведение, и аз такива хора не ги уважавам. В този форум е редно всички да си помагаме с информация, кой каквато я има, и аз го правя това. И не мога да повярвам, че започнах да получавам обвинения за тази моя безкористност.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Калкулатор за ефективноста от копането

Мнениеот jamesdavidso » 18 Апр 2018, 20:38

Mateev написа:
jamesdavidso написа:
Mateev написа:Заслуга за това имат и продавачите на хардуер, които свалят звезди от небето, само и само за да си продадат стоката.


Не си прав, на ден съм получавал по 20 обаждания за от 10тина до 1000 карти, всичките почват разговора с "Плащам веднага" или "Предплащам 100%". Ти ги гониш буквално, не им сваляш звезди от никъде.


Не можеш да ме обвиниш, че давам на хората ВЯРНА и АКТУАЛНА ИНФОРМАЦИЯ.


Никакво обвинение няма в думите ми. Просто казвам, че не съм убеждавал никого да си купува видеокарти, а продадох много, много бройки.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin, yaro