Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот marincho » 16 Мар 2018, 11:20

Mateev написа:
Има и друга причина за необходимоста от такова закъснение - някои копачки на някои валути при тръгването си правят анализ на бързодействието на компютъра, за да си настроят вътрешните патаметри на копане.


Когато не си сигурен в нещо, не се опитвай да се застраховаш, пишейки глупости.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот petarv » 16 Мар 2018, 12:59

guBaHe написа:Аз поне доколкото разбрах от втория път - човека търси софтуерно решение за рестарт на програма, не на целия риг. :)

Да точно, все пак поне за мен не мога се обременявам с толкова допълнителни нещо по отношение на тия настройки и дали ще тругне някакъв процес с една или 2 минути закъснение.
Най е добре ръчно като му натисна един бутон за всички клеймори и знам, че са стартирали на чисто и да мога ги спра преди това.
petarv
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Юни 2013, 12:42

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот marincho » 16 Мар 2018, 14:30

Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот svetli76 » 17 Мар 2018, 07:32

И аз имах такъв риг,който не тръгва с пълна скорост Първият път.Като рестартна само миньора тръгва на пълна.Затова направих скрипт като тръгне миньора да го гаси след 1 мин и да го стартира пак(вторият път тръгва с макс скорост).Отделно като сложиш -minspeed и нещата ще станат.Провери първият път като тръгне миньора с какви честоти почва ядрото и паметта на картите.Имам спомен че msi afterburner беше намесен и имаше връзка с bat файла(слагаш ли -cclock и -mclock команди в него-?)
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот petarv » 28 Мар 2018, 16:36

marincho написа:https://ethmonitoring.com/site/eth-control

Не става тая, платена е за повече от един риг. В мисъл, че на мен ми трябва само да спирам или пускам без цялата тази допълнителна информация е безсмислено за това да се плаща. А да търся кракнати версии за такава програма си е направо безумие прехвърлящо в тъпотия :)
petarv
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Юни 2013, 12:42

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот marun1 » 31 Мар 2018, 00:56

ако само искаш да спреш копача и да го пуснеш наново - с Powershell не става ли? можеш да спираш процеса на claymore, а после да го палиш наново.
Освен това може и remote да се стартира този powershell без да влизаш на компютъра.
Аватар
marun1
 
Мнения: 24
Регистриран на: 29 Мар 2018, 20:38

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот zwickyto » 31 Мар 2018, 08:06

Знам че не е по темата но тези колеги които ползват нет контрол 24 случвало ли се е някога да ви залепне реле? Питам защото и аз мисля да взимам такива а преди имах едни пикота които залепваха понякога
zwickyto
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2017, 18:23

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот guBaHe » 01 Апр 2018, 14:35

zwickyto написа:Знам че не е по темата но тези колеги които ползват нет контрол 24 случвало ли се е някога да ви залепне реле? Питам защото и аз мисля да взимам такива а преди имах едни пикота които залепваха понякога


Ползвам го за други неща, но да - случвало се е. Имам над 120 релета такива и на месец средно 4-5 залепват. Не винаги едни и същи. Чукваш го отгоре няколко пъти и се оправя.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот zwickyto » 01 Апр 2018, 18:21

guBaHe написа:
zwickyto написа:Знам че не е по темата но тези колеги които ползват нет контрол 24 случвало ли се е някога да ви залепне реле? Питам защото и аз мисля да взимам такива а преди имах едни пикота които залепваха понякога


Ползвам го за други неща, но да - случвало се е. Имам над 120 релета такива и на месец средно 4-5 залепват. Не винаги едни и същи. Чукваш го отгоре няколко пъти и се оправя.


Ако е наблизо добре.

А като постоят оправят ли се или винаги има нужда от физическа намеса?
zwickyto
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2017, 18:23

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот svetli76 » 03 Апр 2018, 19:57

Залепват ако прекарваш през него тока на рига предполагам,аз само давам на късо power on/off и нямам такъв проблем
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, UserX1XO, veznata