Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот petarv » 15 Мар 2018, 15:23

Разводнява се темата с хардуерни особености...
Да уточня, че не ми трябва да се ресетва/рестартира или гасне целия копмютър. Забива ми понякога, по точно някакси при стартиране на компа, не всички карти тругват на максимална скорост. Копаят но на по-малка скорост. И като изгася и пусна на ново само Claymore.s.Dual.Ethereum и всичко работи както трябва.
За това ми трябва софтуерен бутон, не жички, бушони или друго автоматично или не, хардуерно ресетване.
Поздрави!
petarv
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Юни 2013, 12:42

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот guBaHe » 15 Мар 2018, 15:36

Рестартирай само клеймора. При мен тръгват картите на ниска скорост след рестарт при първо пускане.
Оправям го като рестартна клеймора или изключа картите с цифрите и ги включа пак.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот petarv » 15 Мар 2018, 15:50

guBaHe написа:Рестартирай само клеймора. При мен тръгват картите на ниска скорост след рестарт при първо пускане.
Оправям го като рестартна клеймора или изключа картите с цифрите и ги включа пак.


Е точно това става и при мен. Е, след като някой ме разбра, значи имаме напредък :)
Да, но ми трябва това ресетване да стане само с едно натискане за всички копачи. Е да кажем 2, едно за затваряне и едно за пускане. Щото като си в движение и да спираш, да се кънектваш по тиймвюъра, да избираш по отдено копачите, да чакаш всяка една сесия по отделно.... Мъка и то голяма
petarv
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Юни 2013, 12:42

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот guBaHe » 15 Мар 2018, 16:59

Клеймора има опция да се рестартира сам, ако скоростта е под зададената в опцията:
-minspeed minimal speed for ETH, in MH/s. If miner cannot reach this speed for 5 minutes for any reason, miner will be restarted (or "reboot.bat" will be executed if "-r 1" is set). Default value is 0 (feature disabled).
You can also specify negative values if you don't want to restart miner due to pool connection issues; for example, "-minspeed -50" will restart miner only if it cannot reach 50Mh/s at good pool connection.


Засечи си колко е скоростта с която трябва да копае нормално и каква ти е скоростта, когато се стартира. При мен разликата е около 10мх за 5 карти. Задавай го с отрицателна стойност, за да не ти рестартира ако падне пула. Ако нормалнат ти скорост е да кажем 100мх а тръгва с 90, задай -minspeed -95 и 5 минути след като тръгне и копае с 90 мх би трябвало да се рестартира сам и да тръгне с нормалната скорост. скоростите които съм дал са примерни - прецени си ги и си тествай при теб с твоите.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот Mateev » 15 Мар 2018, 17:04

guBaHe написа:Рестартирай само клеймора. При мен тръгват картите на ниска скорост след рестарт при първо пускане.
Оправям го като рестартна клеймора или изключа картите с цифрите и ги включа пак.


Пробва ли Task-а за стартиране на Claymore да го забавиш с 1-2 минути, за да имат шанс драйверите на всички карти да тръгнат както трябва?

По принцип след Restart и след Logon сами виждате как Windows-а ви дава контрол върху екрана, клавиатурата и мишката доста преди да е успял да зареди всички сервиси и програми, необходими за неговото тръгване. Именно поради тази причина аз си настройвам всички Task-ове за стартиране на разни копачки с 1 или с 2 минути закъснение след събитието Logon.

Има и друга причина за необходимоста от такова закъснение - някои копачки на някои валути при тръгването си правят анализ на бързодействието на компютъра, за да си настроят вътрешните патаметри на копане. Да, ама точно след Restart и Logon процесора и дисковете работят на 100% поне още 1 минута време, и ако в този момент включим такава адаптивна копачка, тя ще получи грешна информация за възможностите на компютъра и ще се самонастрои грешно.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот guBaHe » 15 Мар 2018, 17:08

@Mateev
Аз го пускам с bat файл, сложен в startup папката. Там всичко се изпълнява едва, след като всички системни програми и драйвери са стартирани.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот Mateev » 15 Мар 2018, 17:33

guBaHe написа:@Mateev
Аз го пускам с bat файл, сложен в startup папката. Там всичко се изпълнява едва, след като всички системни програми и драйвери са стартирани.


Точно вашето описание на проблема ме навежда на мисълта, че прекалено рано се пуска този Bat файл. Пробвай да го пуснеш не по време на Startup процеса, а 1 минута след приключване на Logon процеса. Създай Task, който се активира при евента Logon и направи закъснение от 1 минута. Аз така го правя и нямам проблеми. Ако някой компютър тръгва по-бавно, увеличавам закъснението на 2 минути.

Не забравяй, че във Windows-a има дори и сервиси, които за настроени на Delayed Start. Така че недей да лежиш на тази кълка, че твоя Bat файл ще е последното нещо, което ще стартира Windows-а. Точно обратното - Bat файла се стартира едновременно със поне 50 други процеса, сервиса и апликейшъни и става едно състезание по време, в което не се знае кой тръгва първи и кой - последен.
Последна промяна Mateev на 15 Мар 2018, 17:40, променена общо 1 път
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот guBaHe » 15 Мар 2018, 17:39

Не е от това. След рестарт на компютъра винаги тръгва с по-ниска скорост, без значение дали ще го стартирам след 1 или 5 минути. Затова с -minspeed се оправят нещата - той човека си го е измислил и явно знае за проблема,
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот SaneVox » 16 Мар 2018, 07:34

Не се мъчете.
Тук е писано достатъчно:
https://bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=4&t=4282

Трябва и едно такова:
Изображение
Показва кой риг е умрял.

И следваща стъпка:
Изображение

А ето и откъде идва всичко:
http://www.overclock.net/forum/17-other-hardware-mods/1429479-remote-power-switch-my-pc-using-raspberry-pi-3.html#post_21592386
SaneVox
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Сеп 2017, 08:24

Re: Един бутон за пускане-спиране на всички машини?

Мнениеот guBaHe » 16 Мар 2018, 08:59

Аз поне доколкото разбрах от втория път - човека търси софтуерно решение за рестарт на програма, не на целия риг. :)
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, Spenchoni, svetlim, viniamin