Хотел за mining машини

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот Mateev » 12 Мар 2018, 18:30

s0ngangel написа:.......Ако ти беше задал въпроса с конкретни параметри можеше и да получиш конкретна оферта. Пример: N бр. S9 със заявена мощност X kW за срок от Y месеца.


Не се опитвайте да се измъкнете. Офертата ви можеше да бъде от типа:
1. Толкова лева за всеки един киловат инсталирана електрическа/топлинна мощност +
2. Толкова лева за всеки един зает квадратен метър от нашите помещения +
3. Толкова лева за застраховка на хардуера от еди какви си застрахователни събития +
4. Еди каква си отстъпка, ако договора е тримесечен, шестмесечен или едногодишен.

Към офертата трябваше да има и гаранции и/или неустойки. Например:
1. Гарантираме, че температурата на въздуха в помещенията никога няма да надхвърли 30 градуса.
2. Гарантираме 99.9% непрекъсваемост на електрозахранването.
3. Гарантираме 99.9% непрекъсваемост на интернет достъпа.
4. Заплащаме еди каква си неустойка, ако някой от тези параметри го нарушим.
Последна промяна Mateev на 15 Мар 2018, 18:32, променена общо 1 път
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот s0ngangel » 12 Мар 2018, 18:47

Mateev, нещо се обърка. Аз не се опитвам да се измъкна, понеже не мога да конкретна оферта. Причината е елементарна: НЯМАМ нищо общо с Нетера и услугите, които ТЕ предоставят. Ако си чел внимателно щеше да разбереш, че за тази услуга знам от друг техен служител и дори той ми каза, че цената варира от-до.
А в този ред на мисли, понеже си свързан с пчеларите, може ли да ми дадеш оферта за мед. Ама искам подробна оферта.
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот Mateev » 12 Мар 2018, 18:50

s0ngangel написа:Mateev, от писанията ти бях останал с впечатление, че си в час с информационните технологии, но явно през живота си не си ползвал колокейшън хостинг (да не говорим за други услуги като MAN порт, dark fiber, DWDM ламбда и т.н.) ......


Тука вече се изложи в предположението (твърдението) си. В сградата на централния офис на нашия холдинг се намира един от оптичните разпределителни центрове на Нетера, и интернета на половин България зависи от моето благоразположение. Причината да го направят при нас този център е, че ние посредством 60KW автоматичен дизелов генератор за 60 000 лева сме гарантирали 99.99999% непрекъсваемост на захранването, което с още няколко мощни и скъпи UPS-а го вдигаме до почти 100%. За охлаждане използваме автоматизирана система от вентилатори с честотни управления и климатици, посредством която можем да гарантираме произволно избрана температура от 18 до 25 градуса. Има денонощна жива охрана, десетки камери, както и дежурни IT специалисти също в режим 24/7. Да не казвам за десетките сървъри, десетките рутери и за всичко останало около фирма, която притежава няколкостотин компютъра, разпилени в различни поделения из цялата страна, че и в чужбина.

Аз живея с всичко това почти през целия си живот, и не съм поискал, не съм станал поредната фирма, предлагаща колокейшън услуги. Инфраструктурата я имам още от времето на форекс брокера СТС Финанс (повече от 10 години), когато заради него трябваше да гарантираме 100% непрекъсваемост на услугата. Още от тогава имаме и 4 независими високоскоростни интернет канала от различни доставчици, единия от които дори е през двупосочна сателитна връзка.

Така че прекалено ми е ясно какви инвестиции са необходими за поддържането на подобна услуга, но също така знам, че някои фирми гледат през пръсти на непрекъсваемоста и надеждноста. Така че вие вместо да се похвалите като мене какво сте предприели в тази насока, се опитвате с колкото се може по-малко мъгляви обяснения да привлечете колкото се може повече клиенти.

Хайде разкажете какво сте направили във вашия център за:
1. Непрекъсваемоста на захранването (все пак живеем в България, където крушките изпълняват ролята на цветомузика)
2. Непрекъсваемоста на интернет достъпа (все пак всяка загубена минута поради прекъсване в интернета ще струва на клиентите ви много пари)
3. Гарантирането на някаква температура в помещенията (никой не иска копачките му за десетки хиляди левове да се изпържат)
4. Охраната (хардуер за луди пари, който лесно се краде. Вижте случая в Благоевград.)
5. Застраховката (стават пожари, краби и какво ли не още)
6. Вашата отговорност (хората ви предоставят на отговоно пазене хардуер за луди пари. Каква отговорност ще носите за него и кой ще заплати щетите, ако нещо се обърка?)

Ако няма пълна яснота по всичките тези въпроси, то това означава, че предлагате сделка от типа:
"Ако от съвместната си дейност спечелим, ще делим печалбата, като лъвския пай ще е за нас. Ако обаче загубим - клиента ще духа супата."
Последна промяна Mateev на 13 Мар 2018, 14:11, променена общо 1 път
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот Mateev » 12 Мар 2018, 19:12

s0ngangel написа:.....А в този ред на мисли, понеже си свързан с пчеларите, може ли да ми дадеш оферта за мед. Ама искам подробна оферта.


Мед не продавам, но пчелни майки и отводки - да. Върви в пчеларските форуми да видиш с какви подробности описвам не само цените, но и начините на сключване на договорите, начините на плащане, начините за доставка и как се формира приоритета в списъка с чакащи, начините за получаване, кога, къде, как, начините за транспорт и за чия сметка и т.н и т.н. И въпреки това потенциалните клиенти пак имат въпроси за доуточняване. Няма как да стане по друг начин - клиента е цар, а в тази тема всячески се създава впечатлението, че доставчика се чувства като цар.

Затова и няма да му стана клиент, въпреки че в началото имах подобни намерения ...... :)
Развитието на темата обаче охлади желанието ми за външна колокация, и вече взех решение да инвестирам в допълнителна собствена инфраструктура за ASIC-ите и риговете, която инфраструктура да отговаря на посочените по-горе изисквания.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот chardak » 12 Мар 2018, 20:56

И други подобни оферти е имало тук но от частни лица, за първи път от фирма. Никой досега не е казал цена. Всеки казва - който се интересува да пише или звънне.

А иначе Нетера е адски голяма фирма, ходил съм им в сградата в Младост 1, огромна е и много професионално направена. Но там е сървърно, не знам къде е миньорската колокация :)
Със сигурност едно знам - няма да завлекат никой с хардуера.
chardak
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Юли 2017, 20:39

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот freelancer » 12 Мар 2018, 22:37

За да се закачат клиенти, всичко трябва да е поносимо във финансов план...тогава си на сметка. Редовният трик е да ти отковат ддс като услуга към физическо лице...примерно във фактурата с бонче пише "администриране на сървърни мощности", самите те си плащат входящите разходи (като тока по 22ст с ддс), като ддс-то си го възстановяват по данъчен кредит, а на теб ти го фактурират като услуга...в този случай имаш сметка да си фирма, регистрирана по ддс. За 1 пенсиониран пъдар, контакт и 1м2 площ не си заслужава да даваш 15-20% от чистия доход...единствено има смисъл, ако в цената влизат услугите на програмист с познания в майнинга, който денонощно наблюдава, поддържа и настройва работата на машините. Един голям минус е, че всеки конкурент може да се обади анонимно в полицията, и да съобщи, че на адреса се държат 10-ки работещи компютри с нелегален софтуер (GPU фермите повечето са с пачнат WIN 8 и 10)...идват фатмаците, и изземват всичко...иди после търси и доказвай с месеци.




monopola написа:Аз ползвам точно тази услуга, баш в Нетера. Може би ще звучи малко като реклама, та предварително да кажа, че освен, че съм клиент друго общо нямам.

Доволен съм и то доста. При мен въпроса стоеше така - цена на тока + цена на тока необходим за охлаждане, защото не е само зима + оборудване на помещението в което ще са машините + цена на техниката за охлаждане + цена на решението за обезшумяване + цена на помещението в което са машините + цена на решението за сигурност.
Знам, че огромна част от хората си смятат само цената на тока, а това е концептуална грешка. Та в този случай всичко по-горе, което аз калкулирам в цената на екслоатация на машините е включено в цената на тока, която плащаш. Тоест плащам само тока изхабен от машините по цената на ток, която съм договорил с тях, като всичко е включено в тази цена. Разбира се не е като ток вкъщи, защото битовия ток в България е супер евтин, но то не е правилно да смятате с тази цена на ток, защото това работи за една-две машини в мазе. Но бих казал, че цената е съвсем ОК, няма да кажа точно защото все пак има някаква конфиденциалност, а и предполагам наистина зависи колко голям клиент си, ама то това си е ясно при всеки бизнес.

Та така - от мен препоръка!
Аватар
freelancer
 
Мнения: 32
Регистриран на: 11 Мар 2018, 22:29
Местоположение: Sofia-London

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот freelancer » 12 Мар 2018, 23:09

Иво,
хайде да поразсъждаваме за конкретни цени, при конкретно оборудване? Колко ще ми вземе произволна фирма в България (нека нарочно не е НЕТЕРА, а пр. фирма ПАНТЕРА) за 6 картов риг (Nvidia 1060), 121Mh/s при консумация 700W ?
Бръмчи си кротко и безшумно, вади точно в момента 6.55$ Ether на ден бруто. Искаме температура на въздуха +15гр., кабелче и контакт към него със заземяване СВТ 3*1.5...да има месечна застраховка от кражба и погиване върху 3000лв. Останалото се подразбира - споделен двуканален интернет, видеонаблюдение, обслужващ специалист/24ч достъп. Настройките на Claymore си ги правя аз, основен и резервен пул, autostart, автоматични преводи и т.н.т.


FOX написа:Здравейте,
Не става на въпрос за облачен mining, говоря за колокиране на реално оборудван на клиенти. Що каса ценообразуването, мога да Ви уверя, че е коректно и прозрачно. Освен потреблението на ел. енергия на машините в цената е включена и потреблението за останалите елементи, като охлаждане, аспирация, осветление, видео наблюдение, комуникационно оборудване и др.
Що касае отговорното пазене, мога да Ви уверя в неговата надеждност! НО предлагаме и застраховка, с изключително добри условия, за сметка на клиента.

Иво
Аватар
freelancer
 
Мнения: 32
Регистриран на: 11 Мар 2018, 22:29
Местоположение: Sofia-London

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот marincho » 13 Мар 2018, 00:17

Ако ще го правят с европари, се предполага, че цените ще са ниски. Всъщност, задължително е да са много ниски. Дори може и безплатно. Щот нали, мога да разтръбя навсякъде за непрозрачните условия, и макарона да се окаже крив. :lol:

http://www.bgfermer.bg/Article/6757651
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот monopola » 13 Мар 2018, 07:54

freelancer написа:За да се закачат клиенти, всичко трябва да е поносимо във финансов план...тогава си на сметка. Редовният трик е да ти отковат ддс като услуга към физическо лице...примерно във фактурата с бонче пише "администриране на сървърни мощности", самите те си плащат входящите разходи (като тока по 22ст с ддс), като ддс-то си го възстановяват по данъчен кредит, а на теб ти го фактурират като услуга...в този случай имаш сметка да си фирма, регистрирана по ддс. За 1 пенсиониран пъдар, контакт и 1м2 площ не си заслужава да даваш 15-20% от чистия доход...единствено има смисъл, ако в цената влизат услугите на програмист с познания в майнинга, който денонощно наблюдава, поддържа и настройва работата на машините. Един голям минус е, че всеки конкурент може да се обади анонимно в полицията, и да съобщи, че на адреса се държат 10-ки работещи компютри с нелегален софтуер (GPU фермите повечето са с пачнат WIN 8 и 10)...идват фатмаците, и изземват всичко...иди после търси и доказвай с месеци.



Не разбрах защо към мен е поста ти, но да отговоря - ДДСто не зависи от купувача на стока или услуга, а от доставчика. Ако доставчика е регистриран по ДДС няма значение дали е физическо лице или не - ДДС се начислява. Не ми се влиза в счетоводни спорове.
Това с "чистия приход" ми е направо по Фройд. Никой не го интересува колко печелиш, плащаш само тока, тоест твърда месечна сума и при Етер 500 долара и при Етер 1500 долара.
Денонощна подръжка от програмист с познания в майнинга е толкова наивно, че няма какво да го коментирам :) Такава услуга за колокация няма никъде по света :)

П.С. Сега ти видях вторият пост с въпроса за рига :) 15 градуса викаш :) Ти не си имал риг или Асик през лятото нали? Би ли споделил там където го държиш как точно поддържаш 15 градуса през лятото?
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот freelancer » 13 Мар 2018, 10:08

Към теб е поста ми, т.к. правиш директна реклама на Нетера...и не знаем дали си просто техен клиент, или си част от "екипа" им :)
"Аз ползвам точно тази услуга, баш в Нетера. Може би ще звучи малко като реклама, та предварително да кажа, че освен, че съм клиент друго общо нямам."

Счетоводни спорове никой не очаква да водиш, хората тук искат отговор единствено колко конкретно струва "хотела" за 1 риг с ясни параметри. Колкото до доставчиците на електричество, интернет, наемодатели на бизнес помещения и пр., всички са регистрирани по ДДС (ползва се дан.кредит). А фактурата към клиента може да е и без ДДС, т.к. лесно ще се окажеш клиент на някой техен "обслужващ" подизпълнител, водещ се самонаето лице, нерегистрирано по ЗДДС. Това има значение за хората, които са с фирми, и искат да инвестират в повече оборудване.

Чистият приход/профита е единствената причина, заради която майнерите се занимават с тази дейност...без значение дали ти имаш, или нямаш някакви отношения с Фройд :) Тия, които не се интересуват от приходи обикновено лесно стават донори на мошеници, примерно - предлагащи облачен майнинг.

Вярно, светът е пълен с наивници като мен, които се чудят, защо иновационна фирма предлага "хотел" за майнинг оборудване, а не осигурява човек за поддръжка на оборудването...за чий Х ще го носиш при тях, а примерно няма да го оставиш в гаража на дядо си, където човека е прекарал 15квт трифазен ток, и на всяка от 3-те фази можеш да накачиш по 3-4 машини? А колокация с услугите на специалист по настройките има в чужбина, свидетел съм.

За температурата...нали не очакваш да повярваме, че фирма, занимаваща се с експлоатация на сървърно оборудване, струващо 100-ци хиляди не е изградила промишлена климатична инсталация с обтичащи канали, въздухосборници и прахова филтрация, нали уж работят в сътрудничество с “К и Б Клима” ЕООД ? Че дори в момента моя любителски риг работи при 10.1гр., а лятото при около 17гр.

Повече не си струва да пиша, ако имаш някаква конкретика по цени и условия, давай я тук...за реклама и мистификации вероятно си има отделен форум.

[/quote]

Не разбрах защо към мен е поста ти, но да отговоря - ДДСто не зависи от купувача на стока или услуга, а от доставчика. Ако доставчика е регистриран по ДДС няма значение дали е физическо лице или не - ДДС се начислява. Не ми се влиза в счетоводни спорове.
Това с "чистия приход" ми е направо по Фройд. Никой не го интересува колко печелиш, плащаш само тока, тоест твърда месечна сума и при Етер 500 долара и при Етер 1500 долара.
Денонощна подръжка от програмист с познания в майнинга е толкова наивно, че няма какво да го коментирам :) Такава услуга за колокация няма никъде по света :)

П.С. Сега ти видях вторият пост с въпроса за рига :) 15 градуса викаш :) Ти не си имал риг или Асик през лятото нали? Би ли споделил там където го държиш как точно поддържаш 15 градуса през лятото?[/quote]
Аватар
freelancer
 
Мнения: 32
Регистриран на: 11 Мар 2018, 22:29
Местоположение: Sofia-London

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, shulio, UserX1XO