Хотел за mining машини

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Хотел за mining машини

Мнениеот FOX » 12 Мар 2018, 12:01

Здравейте колеги,
фирмата която представлявам е лидер в предоставяне на телекомуникационни решения, както за бизнес клиенти, така и за частни. Разполагаме с най-големият колокационен център за телекомуникационно оборудване. От средата на миналата година изградихме и поддържаме и дейта център за колокация на mining машини, който доби голяма популярност с отлично техническо обезпечаване на услугата и ниски цени на ел. енергия, която нарекохме "Базова колокация". Той се намира в близост до гр. Пловдив. Разработихме нова локация и в близост до гр. София, която ще пуснем в експлоатация до края на месец май. От гледна точка на сигурност, на този етап не мога да предоставя повече информация по разбираеми причини.
Разположили сме оборудване на около 70 клиенти едни от най-големите в България, както и международни такива, който са изключително доволни от условията за колокиране.
Така, както описах в публикацията ми в Facebook от 16.01.2018 г. и във форума в цената на тока влизат всички компоненти на услугата: Колокиране, охлаждане, вентилация, поддръжка, охрана, видео наблюдение, Интернет. По този начин даваме една изключителна прозрачност на услугата и сигурност на нашите клиенти.
Цената на ел. енергията е различна и тя зависи от продължителността на договора и от заявената мощност за всички инсталирани машини на клиента.
Ще отговоря на всички Ваши въпроси на e-mail: [email protected] или на инициирана среща от Вас.
Поздрави,
Иво
FOX
 
Мнения: 26
Регистриран на: 19 Яну 2018, 11:37

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот freelancer » 12 Мар 2018, 12:39

Чувал съм за такава дейност, обикновено "хотелът" прибира такса управление (която включва всички съпътстващи услуги), и с цената на електричеството е не по-малко от 30-35% от максималния възможен добив (взима се за база първоначално замерване на добивна мощност и консумация на ток). Пример, намайнил си за месец от един риг 180$, оставяш им 54-63$, като примерно 2/3 са за електричество. При тия условия има сметка, докато примерно облачния майнинг си е чиста измама, от която в най-добрия случай си на "0".
Разбира се, много внимателно трябва да се подходи към "отговорното пазене" на оборудването, аз лично без 100% застраховка против кражба и погиване (пожар, наводнение, умишлено унищожаване) + достъп до 24ч. споделено видеонаблюдение не бих се навил да го предоставя на някой.
Аватар
freelancer
 
Мнения: 32
Регистриран на: 11 Мар 2018, 22:29
Местоположение: Sofia-London

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот FOX » 12 Мар 2018, 15:41

Здравейте,
Не става на въпрос за облачен mining, говоря за колокиране на реално оборудван на клиенти. Що каса ценообразуването, мога да Ви уверя, че е коректно и прозрачно. Освен потреблението на ел. енергия на машините в цената е включена и потреблението за останалите елементи, като охлаждане, аспирация, осветление, видео наблюдение, комуникационно оборудване и др.
Що касае отговорното пазене, мога да Ви уверя в неговата надеждност! НО предлагаме и застраховка, с изключително добри условия, за сметка на клиента.

Иво
FOX
 
Мнения: 26
Регистриран на: 19 Яну 2018, 11:37

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот Mateev » 12 Мар 2018, 16:45

А не е ли редно да дадете някаква примерна оферта?
Например за 5 броя Antminer S9 - колко ще струва на месец колокирането и застраховката?
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот eliteware » 12 Мар 2018, 16:50

Опасявам се, че тези неща се договорят на лично... :)
eliteware
 
Мнения: 201
Регистриран на: 20 Юли 2017, 14:28

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот s0ngangel » 12 Мар 2018, 17:01

@Mateev: Човека от Нетера си го е написал ясно "Цената на ел. енергията е различна и тя зависи от продължителността на договора и от заявената мощност за всички инсталирани машини на клиента."
Точно преди 4 дни бях в Sofia Data Center и се заговорих с друг служител на Нетера относно колокирането и ориентировъчните цени, които ми каза звучаха доста добре. Само дето спомена и за някаква първоначална такса, но не разбрах колко е.
И друго не разбрах. След като не се плаща за footprint (както е при раковете), то тогава има ли някакво изискване на какви стойки да са сглобени риговете?
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот Mateev » 12 Мар 2018, 17:31

Не разбираш ли, че такава оферта без конкретни цени е АКЦИЯ ЗА ЗАРИБЯВАНЕ !!!

Недаването на конкретна ценова оферта означава, че такава няма. Просто се надяват да се обади някоя рибка по телефона, и след това с маркетингови подходи да я излъжат в процеса на договарянето да заплати колкото се може повече. Аз такъв тип търговци не ги уважавам, да не кажа че ги мразя, защото съм си патил от тях.

Няма ли конкретна точна и ясна оферта - значи се опитват да ви примамят и след това да ви изманипулират. За такъв вид обяви няма да си мръдна пръста да им звъня, въпреки че подобна услуга наистина живо ме интересува.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот Sando_83 » 12 Мар 2018, 17:39

Mateev написа:Не разбираш ли, че такава оферта без конкретни цени е АКЦИЯ ЗА ЗАРИБЯВАНЕ !!!

Недаването на конкретна ценова оферта означава, че такава няма. Просто се надяват да се обади някоя рибка по телефона, и след това с маркетингови подходи да я излъжат в процеса на договарянето да заплати колкото се може повече. Аз такъв тип търговци не ги уважавам, да не кажа че ги мразя, защото съм си патил от тях.

Няма ли конкретна точна и ясна оферта - значи се опитват да ви примамят и след това да ви изманипулират. За такъв вид обяви няма да си мръдна пръста да им звъня, въпреки че подобна услуга наистина живо ме интересува.

тука вече съм напълно съгласен с колегата Матеев според мен трябва да има поне орентировъчни цени приблизителни в някакви граници за да може всеки да си направи сметката, аз например никога не бих позвънил на каквато и да е обява без обявена цена защото мирогледа на купувача и продавача се разминават винаги и то с много в случая с предлагащият услугата и с търсещият така че за мен изгубеното време да прочета целият пост ми е достатъчно че да губя време и в разговори по телефона в които пак няма да стигнеме до консенсус общо взето ако няма приблизителна цена на услугата каквато и да е за мен е несериозно
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот s0ngangel » 12 Мар 2018, 17:49

Mateev, от писанията ти бях останал с впечатление, че си в час с информационните технологии, но явно през живота си не си ползвал колокейшън хостинг (да не говорим за други услуги като MAN порт, dark fiber, DWDM ламбда и т.н.) Посочи ми един дейта център или телеком, където има обявени цени за посочените услуги.
Ако ти беше задал въпроса с конкретни параметри можеше и да получиш конкретна оферта. Пример: N бр. S9 със заявена мощност X kW за срок от Y месеца.
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Хотел за mining машини

Мнениеот monopola » 12 Мар 2018, 18:22

Аз ползвам точно тази услуга, баш в Нетера. Може би ще звучи малко като реклама, та предварително да кажа, че освен, че съм клиент друго общо нямам.

Доволен съм и то доста. При мен въпроса стоеше така - цена на тока + цена на тока необходим за охлаждане, защото не е само зима + оборудване на помещението в което ще са машините + цена на техниката за охлаждане + цена на решението за обезшумяване + цена на помещението в което са машините + цена на решението за сигурност.
Знам, че огромна част от хората си смятат само цената на тока, а това е концептуална грешка. Та в този случай всичко по-горе, което аз калкулирам в цената на екслоатация на машините е включено в цената на тока, която плащаш. Тоест плащам само тока изхабен от машините по цената на ток, която съм договорил с тях, като всичко е включено в тази цена. Разбира се не е като ток вкъщи, защото битовия ток в България е супер евтин, но то не е правилно да смятате с тази цена на ток, защото това работи за една-две машини в мазе. Но бих казал, че цената е съвсем ОК, няма да кажа точно защото все пак има някаква конфиденциалност, а и предполагам наистина зависи колко голям клиент си, ама то това си е ясно при всеки бизнес.

Та така - от мен препоръка!
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin