Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот gshopsh » 26 Яну 2018, 22:59

Благодаря ви много за отговорите!
gshopsh
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Яну 2018, 10:27

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот mincho » 27 Яну 2018, 05:22

Колега Матеев, това което описваш ми говори за някаква защита, която сработва...
Провери си контактите занулени ли са и после разклонителите...
Това не е нормално. Моите S9ки ако няма токови удари или аз да ги бутам не спират изобщо...
Според мен имаш проблем със захранването...

Поздрави от един дилетант...
mincho
 
Мнения: 71
Регистриран на: 06 Май 2017, 10:57

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот Mateev » 27 Яну 2018, 18:39

По-скоро тока понякога започва да мига като цветомузика. Има дни или нощи, обикновено когато има буря, и тогава тока за едно денонощие спира и тръгва по 10-20 пъти. После седмици наред си е стабилен, и после - пак цветомузика.

Заради тези цветомузики още преди 10 години си купих автоматичен дизелов генератор 60 kW. Гори по 16 литра на час и за 10 години почти е изпразнил първоначално заредените резервоари от 2 тона нафта. Следователно общо имам повече от 100 часа време без ток или това прави поне 1000 спирания на тока.

Та склонен съм да си мисля, че именно тези цветомузики объркват копачките, защото всичките спират по едно и също време. Може би поради токовите удари - все пак тока не спира току-така. Нкъде някое дърво пада на далекопровода и окъсява фазите. Получилия се токов/напреженов импулс се разпространява по целия далекопровод, и импулсното захранване на копачката може да го детектира като пренапрежение, което пък е основание да се самоизключи.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот gshopsh » 28 Яну 2018, 08:55

Използвате ли някакви предпазители за тези токови удари и лан защити на мравките?
gshopsh
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Яну 2018, 10:27

Предишна

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin