Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот gshopsh » 26 Яну 2018, 10:35

Имам antminer l3+ настроил съм го в един басейн да копае, но като гледам клипове за настройки и виждам, че ги настройват в 3 басейна, може ли да копа в 3 и ако взема още една машина по добре на друг контакт или с разклонител пак на същия мога, да не заграва нещо и каква е нормалната му температура, притеснява ме това , затворен е в кутия със изведени въздоховоди стабилно хванати за входа и изхода на антмайнера, и развива 60 градуса в това студено време като въздоховодите са изведени вън от помещението
gshopsh
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Яну 2018, 10:27

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот mincho » 26 Яну 2018, 12:00

Здравей колега,
Моя опит е с Antminer S9 но мисля, че нещата са аналогични а именно:
Трите пула които настройваш са ти степенувани като първия е с най-висок приоритет и т.н. Не може да копаеш едновременно и в трите.
По някога от загуба на някой пакет или лошо Latency ми се е случвало автоматично да закачи на 2рия пул... Това превключване отнема няколко минути и ако постоянно сменя пуловете не е добре.
Повечето разклонители пише, че са предвидени до 3kW. Двете ми мравки S9 реално гълтат 2,8kW, но имах проблем със заводски разклонител, и си направих сам такъв с по-дебел кабел, кабелни обувки и т.н.

Дано да съм бил полезен...
Поздрави
mincho
 
Мнения: 71
Регистриран на: 06 Май 2017, 10:57

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот gshopsh » 26 Яну 2018, 12:14

Много ви БЛАГОДАРЯ!
gshopsh
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Яну 2018, 10:27

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот gshopsh » 26 Яну 2018, 13:37

А скороста на вентилатора автоматично ли се регулира при загряване да върти по-бързо
gshopsh
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Яну 2018, 10:27

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот mincho » 26 Яну 2018, 14:06

На S9 бач с автоматични чистоти, вентилаторите се регулират сами...
Лятото звука е като от Боинг, Зимата като витлов самолет :)
mincho
 
Мнения: 71
Регистриран на: 06 Май 2017, 10:57

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот gshopsh » 26 Яну 2018, 15:38

Благодаря отново, а като взема още един и искам в същия pool да копат защо трябва да правя друг потребител а не с едно потребителско име например: scynet1 парола 1, и прави да речем 500mh/s ако свържа и другия със същото име ще прави 1000мх/с, в чуждите форуми споделят, че трябва с два потребителя да се работи но защо?
gshopsh
 
Мнения: 6
Регистриран на: 26 Яну 2018, 10:27

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот if4o » 26 Яну 2018, 18:42

моите асици са на 1 профил и се водят работник 1 и работник 2 :)
if4o
 
Мнения: 51
Регистриран на: 24 Юни 2017, 00:10

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот Mateev » 26 Яну 2018, 19:49

Създаваш си един единствен потребител, а после на всеки ASIC даваш някакви име на Worker (работник). Аз съм им дал елементарни номера - 1, 2, 3, 4, 5 ......

Нещо повече - на всички ASIC-и можеш да дадеш едно и също име на работник, и пула няма да се обърка. Просто под работник с име например 1 ще ти показва сумарния хешрейт на всички работници.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот Mateev » 26 Яну 2018, 20:07

Специално при ASIC-те от типа Antminer-S9 открих един много интересен проблем. Досега съм го наблюдавал 2-3 пъти по поне 3 от 5-те ми ASIC-а. Проблемът се състои в следното - ASIC-а спира да работи и се държи така, все едно че е изгорял или че няма напрежение в контакта. Всички светодиоди са угасени, всички вентилатори са спрели да се въртят, включая и вентилатора на импулсното захранване.

Вадиш щепсъла от контакта и го включваш отново - нищо, ASIC-а не тръгва. Вадиш всички куплунзи и ги включваш отново - нищо, ASIC-а не тръгва. Мериш напрежението в контакта и установяваш, че напрежение си има. По всичко изглежда, че ASIC-а е тотално повреден (изгорял). Веднага те облива студена пот и сърцето ти започва да бие лудо. Представяш си как си изхвърлил 10 000 лева на боклука. Отиваш във втората стая да видиш другия ASIC - той също не работи. На боклука вече станаха 20 000 лева. Отиваш в третата стая .......... на боклука вече станаха 30 000 лева. И ако сърцето ти все още не се е пръснало, сядаш на компютъра и отиваш във форума, за да прочетеш нещо повече по въпроса.

И откриваш този постинг, а в него пише:

Спокойно, не се шашкайте. Това може би е някакъв бъг, но той много лесно се оправя. Просто вадиш щепсъла от контакта и чакаш поне една минута. Още по-добре 2-3 минути (една цигара време). После включваш ASIC-а в контакта, и той си тръгва, все едно че нищо не се е случило. Така става вече 2-3 пъти с 3 от 5-те ми ASIC-a. Не знам каква е причината, но знам, че лекарството работи безотказно (2-3 минути без ток).
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Имам няколко въпроса за начинаещ с Asic

Мнениеот Herzog » 26 Яну 2018, 20:12

Спокойно, не се шашкайте. Това може би е някакъв бъг, но той много лесно се оправя. Просто вадиш щепсъла от контакта и чакаш поне една минута. Още по-добре 2-3 минути (една цигара време). После включваш ASIC-а в контакта, и той си тръгва, все едно че нищо не се е случило. Така става вече 2-3 пъти с 3 от 5-те ми ASIC-a. Не знам каква е причината, но знам, че лекарството работи безотказно (2-3 минути без ток).


Това го знае всяко хлапе, Mateev! :)

Иначе, адмирации за усилията ти!
Информацията ТРЯБВА да се споделя! :)
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin