Копане на BURST - под лупа

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот vape » 07 Фев 2018, 11:20

Ей Матейка, чак пък скръбна вест :lol: просто времето за изплащането на хардуера се увеличи малко повече от двойно заради срива в цената, но цената няма да бъде закотвена вечно на тези нива и ти го знаеш. Все пак ако си решил да се отказваш и отървеш от фермата ти, пусни една обява тук на дисковете ти и ако цената им е около 25 лв. на терабайт за новите, ще си взема и аз от тях.
vape
 
Мнения: 21
Регистриран на: 22 Авг 2017, 09:43

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот Mateev » 07 Фев 2018, 11:52

Цената на новозакупените ми дискове е около 40-42 лева на терабайт с ДДС, което ще си го върна. Въпреки че това излиза повече от 25 лв. на терабайт, нямам никакво намерение да ги продавам. Също така не съм се отчаял, защото ми е пределно ясно, че след всяко падане има и вдигане. :D
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот jencib » 08 Фев 2018, 22:12

guBaHe написа:
jencib написа:https://blocks.fastpool.info/blocks
1 block 1159 burst.


.. и всеки месец намалява с 5%.

повече инфо за блоковете в бъдеще
http://burstcoin.website/burstblockreward/
jencib
 
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Яну 2018, 23:58

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот jencib » 08 Фев 2018, 22:37

Скоро се очаква още една подобна монета.
http://www.bitcoinore.org
jencib
 
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Яну 2018, 23:58

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот vape » 14 Фев 2018, 13:43

jencib написа:Скоро се очаква още една подобна монета.
http://www.bitcoinore.org


И кога ще е това скоро??? Няма никакво инфо, а първо беше за края на декември после за края на януари и вече инфо нямаа.

Матеев, в кръгът на майтапа след като погреба Бърсткойна гледам си започнал да го ринеш с лопатата по два блока на ден :lol:
Кажи на по непросветените как го правиш тоя фокус с тия къси deadline :D
vape
 
Мнения: 21
Регистриран на: 22 Авг 2017, 09:43

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот Mateev » 15 Фев 2018, 13:04

vape написа:Матеев, в кръгът на майтапа след като погреба Бърсткойна гледам си започнал да го ринеш с лопатата по два блока на ден :lol:
Кажи на по непросветените как го правиш тоя фокус с тия къси deadline :D

Плотнатите ми терабайти са около 400. Бяха закупени още преди "погребението", но плотването им се оказа много бавно. На практика копая с всичките 400 TB само от няколко дена. До момента съм изкопал общо 9 блока, като изкопаните койни са малко над 10 000. Вече ми е по-изгодно да премина на SOLO копане, и в следващите дни може би ще го направя, но засега все още копая в burstcoin.space с два акаунта - RSM и RSM-ETR601. Единия е с много терабайти, а другия - с малко. Идеята е да направя сравнителен анализ как е по-изгодно да се копае в пул. Ако искате - можете да им разгледате статистиките.
Последна промяна Mateev на 18 Фев 2018, 00:36, променена общо 1 път
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот Mateev » 15 Фев 2018, 13:20

Другата "новина" е в това, че след много блъскане в настройките най-после успях да направя ОПТИМАЛЕН КОНФИГУРАЦИОНЕН ФАЙЛ, който да заобикаля бъговете, от които копачката BlagoMiner периодично гърми. С така настроените параметри копачката вече работи стабилно седмици наред. Ето го окончателния файл с настройки:

Код за потвърждение: Избери целия код
{
   "Mode"   : "pool",
   "Server" : "pool.burstcoin.space",
   "Port"   : 8124,

   "UpdaterAddr" : "pool.burstcoin.space",
   "UpdaterPort" : "8124",

   "InfoAddr" : "pool.burstcoin.space",
   "InfoPort" : "8124",

   "EnableProxy": true,
   "ProxyPort"  : 8126,

   "Paths"     : ["E:\\BURST"],
   "CacheSize" : 10000,

   "Debug"       : false,
   "UseHDDWakeUp": true,

   "TargetDeadline": 2592000,

   "SendInterval"  : 100,
   "UpdateInterval": 950,

   "UseLog"     : false,
   "ShowWinner" : false,
   "UseBoost"   : true,
 
   "WinSizeX": 80,
   "WinSizeY": 60
}


Това по-горе са настройките на Proxy копачката. На подчинените копачки настройките са следните:

Код за потвърждение: Избери целия код
{
   "Mode"   : "pool",
   "Server" : "Z11MT1.stsbg.com",
   "Port"   : 8126,

   "UpdaterAddr" : "Z11MT1.stsbg.com",
   "UpdaterPort" : 8126,

   "InfoAddr" : "Z11MT1.stsbg.com",
   "InfoPort" : 8126,

   "EnableProxy": false,
   "ProxyPort"  : 8126,

   "Paths"     : ["D:\\BURST","E:\\BURST"],
   "CacheSize" : 10000,

   "Debug"       : false,
   "UseHDDWakeUp": true,

   "TargetDeadline": 2592000,

   "SendInterval"  : 100,
   "UpdateInterval": 950,

   "UseLog"     : false,
   "ShowWinner" : false,
   "UseBoost"   : true,
 
   "WinSizeX": 80,
   "WinSizeY": 60
}


Z11MT1.stsbg.com е адреса на Proxy копачката. При вас трябва да е друг - името или IP адреса на вашата Proxy копачка.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот guBaHe » 15 Фев 2018, 14:21

Какво ме направи ти, с 400ТБ 9 блока си изкопал ??!?!?

Аз съм с 27 в момента. За няма и 2 седмици съм изкопал 4 блока, като при първите 2 бях с 12ТБ. Чакам още един HDD утре да ми пристигне 5ТБ, плотвам го, слагам го и него и пускам на соло, но ще си пусна пул за мен само, че има статистика, а и ще прибирам и таксите. На единия блок, който съм изкопал таксите бяха 230+ BURST.
Като гледам горе-долу по едно и също време почнахме да копаем, но ти по спомени почна с около 70-80ТБ, а аз със 1... които за около 40 дни станаха 27... 9 блока ми се струва много малко за това, което имаш. Или аз съм ултра късметлия.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот Mateev » 15 Фев 2018, 17:28

По-скоро си голям късметлия, но това няма да продължи вечно. Нормалното е средно да се изкопават по 1.5-2.0 BURST-а на TB на ден, така че моето копане се движи в нормите.

Ако минеш на соло, ще се цакнеш, защото един блок при твоите терабайти има да го чакаш по няколко седмици (средно по 20 дена). Иначе ако си правиш сметката на базата на само 4 блока, значи дълбоко се заблуждаваш. В статистиката и в теорията на вероятностите ако събитията са по-малко от 30, се счита че резултата е силно НЕДОСТОВЕРЕН. Направи 30 блока, а още по-добре 100 блока, и чак тогава можеш с някаква уверенпст да говориш за реалната вероятност за изкопаване на един блок.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот vape » 15 Фев 2018, 18:03

Mateev написа:Плотнатите ми терабайти са около 400.


Вече ми е ясно защо удряш толкова често.

guBaHe написа:Или аз съм ултра късметлия.


Да според мен е точно това късметлия си, но това няма да е вечно. За съжаление фактите показват друга средна честота на изкопаване на блок, и в едно мое бързо изследване на средната честота на изкопаване това се доказа. Сравних около 20 произволни миньора, като едни от тях са със по 20ТВ, други със по 60ТВ и няколко големи с по 150-200ТВ.
Всички те са копали по над 1 година и са нямали големи колебания в броя на терабайтите с които са копали, което си личи по почти еднаквите регулярно получавани суми от Historic Shares.
Резултатите при всички са почти еднакви, с 20ТВ се изкопава 1 блок на месец, с 60ТВ 3 блока на месец, с 160ТВ 8 блока на месец и т.н...
Сметките са верни защото при всички се получава един и същ добив от около 2 монети на терабайт на ден.
guBaHe при теб сега добива може да е 10 монети от терабайт на ден, но това е за много кратък период, ще видиш след време, като сметнеш усреднено, че всичко си идва на мястото, както казват всички около 2 монети от ТВ на ден.
vape
 
Мнения: 21
Регистриран на: 22 Авг 2017, 09:43

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, shulio, Spenchoni, viniamin