Копане на BURST - под лупа

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот preslav1980 » 18 Фев 2018, 18:30

Отказвам да споря. Трия си постовете, които те притесняват.

Пиши както искаш- по памет, по записки, само внимавай, че хората четат и се доверяват на всичко днешно време и ако някой реши да те послуша покрай истината, която си писал, ще се омотае и в писането по памет.

:D
preslav1980
 
Мнения: 11
Регистриран на: 05 Яну 2018, 02:24

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот Mateev » 18 Фев 2018, 18:54

jamesdavidso написа:Както и да ги смятам нещата, ROI излиза изключително нисък. Какъв е изобщо смисълът точно в Burst?


Ами защото аз и някои други хора повярвахме в бъдещето на тази криптовалута, след като подробно се запознахме с нейните парамети и възможности.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот jencib » 18 Фев 2018, 23:08

И аз си мислех, че тази валута е бъдещето, но доста четох и се отказах да инвестирам в нея. Мисля, че е фейк и скам.

Лично мнение.
jencib
 
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Яну 2018, 23:58

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот guBaHe » 19 Фев 2018, 09:46

Аз бих ви препоръчал да ползвате creepMiner. Има един досаден бъг(свързан с уеб интерфейса), но е лесно да се заобиколи без да оказва влияние на работата или бързодействието по никакъв начин. Мисля даже, че е фикснат след репорта ми, но така и не съм качил новата версия да я тествам. Пишете, ако се нуждаете от инструкции или помощ.

П.С. Между другото - продължавам да изкопавам блок средно на 4 дни (между 3 и 5 дни) със моите вече почти 32ТБ.. 5 блока от началото на месеца.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот siniger » 20 Фев 2018, 02:31

guBaHe написа:Аз бих ви препоръчал да ползвате creepMiner. Има един досаден бъг(свързан с уеб интерфейса), но е лесно да се заобиколи без да оказва влияние на работата или бързодействието по никакъв начин. Мисля даже, че е фикснат след репорта ми, но така и не съм качил новата версия да я тествам. Пишете, ако се нуждаете от инструкции или помощ.

П.С. Между другото - продължавам да изкопавам блок средно на 4 дни (между 3 и 5 дни) със моите вече почти 32ТБ.. 5 блока от началото на месеца.


В кой пул ги удряш тия блокове ако не е тайна :)
siniger
 
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Юни 2014, 22:13

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот guBaHe » 20 Фев 2018, 09:31

https://explore.burst.cryptoguru.org/account/5754868809804038329

Пише си и пула кой е, но не виждам какво значение има пула за deadline който се изпраща от миньора.
Дали се копае в пул или соло - той ще е същия за дадения блок при дадената трудност. :D
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот Mateev » 02 Мар 2018, 09:16

Да се похваля, че снощи премихах към SOLO копане и тази сутрин вече спечелих първите си два лично мои си блока. От тях получих общо 2333 BURST-а, или средно 1166.5 BURST-а на блок. За сравнение от предишните 19 блока, изкопани в пул, получавах средно по 971 BURST-а. Тоест докато съм копал в пул съм получавал само 83% от полагащата ми се печалба. От тука и основния извод:

КОПАЕНЕТО В ПУЛ СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ ВОДИ ДО 13% ИЗЛИШНИ РАЗХОДИ - за пула и/или за другите копачи с малко дисково пространство.

Настройката за SOLO копане беше свързана с няколко проблема, които ще ги споделя по-долу:
1. Проблеми с тръгването на копачката
2. Проблеми с броя на конектнатите PEERS
Последна промяна Mateev на 02 Мар 2018, 11:23, променена общо 1 път
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот Mateev » 02 Мар 2018, 09:48

ПРОБЛЕМИ С ТРЪГВАНЕТО НА КОПАЧКАТА

За да се започне соло копането, първо трябва да се смени Reward Recipient-а, като за такъв се обяви вашият собствен акаунт. За да влезе това в сила, трябва да се изчакат 4 блока за потвърждение. Докато чакате тези блокове, копачката ви продължава да си копае към пула, за да не изгубите случайно някой изкопан блок. По време на чакането правите следното:
1. Пренастройвате miner.conf файла
2. Добавяте в директорията на копачката файл с име passphrases.txt, като в него слагате 12-те думи от паролата ви
3. Рестартирате сервиса Burst Service
4. Когато Wallet-a ви покаже 4 потвърждения на транзакцията за Reward Recipient, спирате копачката и веднага я пускате отново.

Ето как изглежда моя пренастроен файл miner.conf:

Код за потвърждение: Избери целия код
{
   "Mode" : "solo",
   "Server" : "127.0.0.1",
   "Port": 8125,

   "UpdaterAddr" : "127.0.0.1",
   "UpdaterPort": "8125",

   "InfoAddr" : "127.0.0.1",
   "InfoPort": "8125",

   "EnableProxy": true,
   "ProxyPort"  : 8126,

   "Paths"     : ["E:\\BURST"],
   "CacheSize" : 40000,

   "Debug"       : true,
   "UseHDDWakeUp": true,

   "SendBestOnly"  : true,
   "TargetDeadline": 2592000,

   "UseFastRcv"    : false,
   "SendInterval"  : 100,
   "UpdateInterval": 950,

   "UseLog"     : false,
   "ShowWinner" : false,
   "UseBoost"   : true,
 
   "WinSizeX": 80,
   "WinSizeY": 60
}


Ако копачката ви не е Proxy за други компютри, тогава направете EnableProxy на false. Също така след като се убедите, че всичко работи както трябва, можете да направите и Debug на false, защото така се заобикалят потенциални бъгове, които понякога карат програмата да гърми при временно прекъсване на връзката към сървъра. В случая за сървър вече се използва този на локалния ви Wallet, и по-точно сервиса Burst Service, който понягога може да се наложи да рестартирате, и не искате копачката ви да гръмне при този рестарт.

При мене нещата не се получиха много гладко, в резултат на което един час се мотах около тази процедура. Единия от проблемите беше, че файла го бях кръстил passphrase.txt. Така го пише на много места в интернет, но това е грешно. Истинското име на файла требва да бъде passphrases.txt. Лошото е, че при грешно име на файла копачката не дава никакво съобщение за грешка. Просто зависва и нищо не прави, а на първия ред от конзолата има текст "Press any key to continue...". И ако натиснете някакъв клавиш, копачката просто се затваря и това е всичко.

Другия проблем е, че при тръгване на копачката не се появяват веднага редовете с информация към кой сървър е конектната и какви дискове има на компютъра. Появяват се само 3-4 реда с друга информация и се създава впечатление, че копачката е зависнала. Това обаче не е така - тези редове се появяват в момента, в който дойде времето за копане на следващия блок. Пиша ви го това, за да не се шашкате и да не затваряте копачката, мислейки си че е забила. Просто изчакайте следващия блок и тя ще тръгне. Критерий че всичко е наред е това, че на първия ред го няма съобщението "Press any key to continue...".
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот Mateev » 02 Мар 2018, 10:22

А сега и за последния проблем, който вероятно го имат повечето от хората, инсталирали си QBundle v1.9. Проблемът се състои в това, че Wallet-а се конектва към много малко на брой PEERS - 3-4 или най-много 5. Това не е нормално. Съгласно настройките на програмата Wallet-a трябва да се конектне към 20 Peers. Това обаче го научих снощи, след като започнаха проблемите със соло копането, което пък ме принуди няколко часа да чета из интернет какво точно се случва. И ето какво научих:

С цел по-бързо тръгване на Walett-а, в софтуера е заложена следната логика:
1. В настройките по подразбиране има списък с около 50-60 така наречени Well Known Peers.
2. При тръгване на Wallet-а той се опитва да се свърже към поне 10 Peer-а от този списък
3. Когато бройката им стане 10, чак тогава Wallet-а има правото да започен да търси и в публичните бази с данни за други Peers по света
4. От тези публични бази с данни Wallet-а си избира по случаен начин още 10 Peer-a
5. Процеса с конектването към мрежата приключва тогава, когато Wallet-а се свърже с общо 20 Peers.
6. След това Wallet-а с много по-бавна скорост започва да прави подбор, като се отказва от едни Peers и се конектва към други.
7. Този подбор вече се съобразява и с версията на другите Peers (дали е най-новата), с времето за достъп, с честотната лента и т.н.
8. Всички Peers, с които Wallet-a си е имал вземане-даване, се записват в локалната база с данни, така че при следващия рестарт Wallet-а от раз да започне да се конектва към най-добрите Peers.

Нормалната ситуация е да наблюдавате 20 свързани PEERS към вашия Wallet, и повечето от тях (по възможност всичките) да са с най-последната версия на софтуера (NRS 1.3.6cg). Ако това не е така, значи имате проблем. Този проблем трябва да се разреши независимо от това дали копаете към пул или соло.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот vape » 02 Мар 2018, 10:51

Mateev как решаваш да пишеш за TargetDeadline 2592000 (30 дни) при соло копане, или това е закономерност. Също така например в http://burst.btfg.space/ трябва сам да си изчисляваш с вграденият им калкулатор какво ще пишеш за TargetDeadline на база броя на терабайтите с които копаеш, но там има смисъл защото пула е 0-100 и чакаш само от Historical Share.
vape
 
Мнения: 21
Регистриран на: 22 Авг 2017, 09:43

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin