Копане на BURST - под лупа

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот guBaHe » 26 Яну 2018, 18:42

Значи... толкова! Пожелавам ти да не стои нула дълго.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот PoorMan » 29 Яну 2018, 01:25

Mateev написа:Да, ама се появи един "умник", който ме обяви за глупав, прост и тъп, и каза, че няма нужда да се трият тези файлове. А резултата вече го видяхте сами в предишния постинг


Хехеее Матейката избухва отново!!!
Човече не знам само защо всеки път когато някой има мнение различно от твоето, ти го приемаш като заяждане, дразнене, тролене или нещо такова? Човекът имаше мнение различно от твоето, подкрепено със съответните аргументи, а ти тук го обиждаш (поне аз го приемам така). Ти си изключително умен човек (това е моето лично мнение за тебе, затова те уважавам и толкова много), отделяш страшно много време за всичките си проекти, хобита и занимания (и за това ти завиждам благородно страшно много, че имаш финансовата възможност и най-вече свободно време да отделяш на всичките си хобита и прищявки, за които аз никога не бих имал тази възможност, и затова чета с удоволствие твоите открития и познания които споделяш с нас по форумите), освен това анализираш всичко много последователно и задълбочено, и в 99,9 % от случаите никой не може да ти се опре по никой въпрос, само не знам защо трябва да приемаш чуждите мнения като заяждане към теб?????
Човека имал друго мнение, било то и грешно, освен това той нито те обиди, нито се заяде с теб, нито нищо а ти един вид му се нахвърли!
Нито съм модератор в тоя форум, нито където и да било другаде, просто ми се щеше понякога да приемаш нещата повече с усмивка отколкото със студена суровина.
Така стана и в другите форуми като 'моделистика', и т.н.
, където накрая те баннаха (вярно заради един педал и шибан трол 'ДЖЕБО') но ако ти беше малко по хитър и не го беше оставил да ти лази по нервите и не му се връзваше на глупостите сега щеше да пишеш там и да ни радваш със задълбочените си анализи и познания!!! Наистина много жалко.

А сега по темата: ти твърдиш че BURST-а е един вид 'честна' и народна валута, при която колко ти е мощен компютъра не е от толкова голямо значение. Аз питам:
Ами ако се въоръжа с бърз SSD 'диск'?? Няма ли да получа нечестно преимущество над останалите участници? Ами ако ползвам многоядрен и многонишков сървърен процесор и РАМ памет която проверява за грешки? (Както ти между другото си пробвал, ползвайки служебните си машини)? И не се ли нарушава по този начин "децентрализацията" на поредната крипто валута?
Защото всичко точно за това говорим, а в същото време хора като теб с налични множество и многомощни сървърни помещения биха могли съвсем лесно да завземат изчислителната мощ и да станат 'монополисти'? Един вид 50,1 % атака? (И моля те бе приемай това като лична нападка, давам теб само за пример, като човек с налични мощни системи спрямо обикновените участници ползващи 1-2 от личните си компютри.
Какво ще стане ако мащабни корпорации като Гугъл, Амазон, та дори и такива близки до някои от банките, решат да пренасочат изчислителните си мощности и цели сървърни центрове към криптовалутите? Нима те няма да получат монопол над системата? И обикновения тъп' юзър ще се надява че стотиците милиони останали обикновени тъпи юзъри ще копат рамо до рамо с него и ще спрат 'алчния' чичко Гугъл да получи пълен контрол над Бърст-а ти (или която и да е друга крипто-валута) с цел да заграби огромни печалби или просто да я срине и унищожи?
Не копая.
PoorMan
 
Мнения: 40
Регистриран на: 27 Юни 2013, 13:43

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот jamiemirror » 29 Яну 2018, 12:31

Абе аз ли недоглеждам - или цялата тема не е за раздел GPU mining всъщност?
Къде точно се използват видеокарти?
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот siniger » 29 Яну 2018, 16:39

Здравейте , мисля да си направя един комп за сървър , който ще използвам за копане на Burst - колебая се м/у 2 процесора , до колкото разбрах е хубаво процесора да е с възможно повече ядра за да сложа повече хардове .
Та ето тези 2 процесора ми се въртят из главата , но не знам кой има предимство - AMD RYZEN 1700X /AM4 или XEON E5-2620V4/2.1G/20M/BOX и 2- та са с 8 ядра - 16 нишки ? И колко рам памет да сложа -32ГБ или 64 ГБ , не знам има ли смисъл от тази рам ? И видео карта не мисля да слагам ? Какво ще кажете ?
siniger
 
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Юни 2014, 22:13

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот siniger » 29 Яну 2018, 16:40

Мисля да сложа поне 20 броя по 8 ТБ на тази машина !
siniger
 
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Юни 2014, 22:13

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот spoofer » 29 Яну 2018, 17:11

@Mateev хубаво си изписал толкова много страници, за което евала. НО има доста... неточна информация, че да не използвам и друга дума!
Има си https://explore.burst.cryptoguru.org/chart от където може да видиш всякаква информация, включително и времето за генериране на блок за последните 3 години.
Скоростите на четене било то през USB2,3 или PCI-e контролер са субективно нещо, защото както има дъна за 80лв, така и такива по 200лв. Същото нещо се отнася и за PCI-е към USB3 платките. Има китайски с 4 USB 3.0 за по $15, има и такива за $80.

П.С. След един месец може големината на мрежата да е нараснала с 80000TB (както това е станало вече), някой пул да налапа големи мощности или дори да се появи пак голяма бот мрежа и пак няма статистиката ти да е точна :)
spoofer
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юни 2014, 19:01

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот filchef » 29 Яну 2018, 17:19

jamiemirror написа:Абе аз ли недоглеждам - или цялата тема не е за раздел GPU mining всъщност?
Къде точно се използват видеокарти?

Ми няма специален раздел за темата та затова я сложих тук - тя беше в други криптовалути но понеже е специализирана за копане така прецених понеже не е и за копане с асици а не я слллоожих в общата тема за мининг понеже там се задават общи въпроси - та къкде къде и ето я тук - Ако се появи копане с монитор не знам къде ще го слагам :mrgreen:
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2270
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот Mateev » 29 Яну 2018, 20:48

siniger написа:Мисля да сложа поне 20 броя по 8 ТБ на тази машина !


Мога да ти дам една идея, която аз я реализирах преди 6 месеца. В момента много изгодно може да се закупи сървър втора ръка HP DL380 G7. Струва поне 10 пъти по-евтино, отколкото когато е бил нов преди 3-4 години. Обикновено такива сървъри са окомплектовани с 32GB DDR3 RAM, което ти е предостатъчно. Обикновено имат по 2 процесора XEON Е5620 или някакви по-лоши, но ако ти се случат по-лоши, аз ще ти подаря 2 броя XEON Е5620. Имам цяла кутия от тях, защото преди 6 месеца си закупих около 20 такива сървъра, и после смених процесорите им с доста по-мощни такива - XEON X5687 и XEON X5650. Като цяло се сдобих със сървъри с по 16 или с по 24 ядра, които ми излязоха на цена някъде около 500-600 лв. единия.

Слягаш като периферия 2 броя 4-портови USB 3.0 карти и си готов за много външни USB 3.0 дискове. Ако ползваш дискове Seagate Backup Plus Hub, то те имат в тях си вграден USB 3.0 хъб, така че без проблем в тези 8 USB 3.0 порта ще включиш 20 диска, че дори и повече.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот bullrager » 30 Яну 2018, 09:37

Аз не виждам нищо добро в тази валута. 87% от бърст са изкопани. 55% от бърст са в 2 портфейла. Процеса на копаене е вече в хоризонталния асинтот на логаритма.

За копането е техниката няма 2 сериозни думи за колко IOPS се изразходват на диск/файл. Колко е четенето на метаданни и колко на данни, дали метата може да се кешира някакси, какви файлсистем са се ползували, дали плотването с кеширане помага и доколко и т.н.

Общо взето доста непрофесионален подход.

Извинявам се ако съм наранил някой, но това е моето мнение.
bullrager
 
Мнения: 38
Регистриран на: 16 Ное 2017, 15:12

Re: Копане на BURST - под лупа

Мнениеот jey_toto » 30 Яну 2018, 13:14

Здравейте,
Интересува ме дали при копаенето има голямо натоварване на интернет връзката. Теглят ли се големи файлове, колко често и т.н. Също диска постоянно ли стърже.

Благодаря
jey_toto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Яну 2018, 13:05

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, gorgar, ionicle, nork, shulio, UserX1XO, viniamin