Разположение на 12 карти за по-добро охлаждане

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Разположение на 12 карти за по-добро охлаждане

Мнениеот montin » 12 Яну 2018, 18:36

Здравейте,

Ще има ли добро охлаждане през лятото ако разположа картите на два реда, един върху друг? Ще стоят в северна стая, без пряка слънчева светлина.
Могат ли при тези условия да се охлаждат без допълнителни вентилатори?
Или е по добре да ги сложа в две редици една до друга по 6

Поздрави,
montin
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Яну 2018, 19:20

Re: Разположение на 12 карти за по-добро охлаждане

Мнениеот blazera » 12 Яну 2018, 20:44

Направи си една стойка на три етажа. По-средата ти стои дъното и чарковете, горе и доло по един ред карти.
blazera
 
Мнения: 44
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:57

Re: Разположение на 12 карти за по-добро охлаждане

Мнениеот svetli76 » 14 Яну 2018, 11:19

постоянен поток който ще гони топлината от рига.Северно изложение е идеално,само се увери че няма да вали при дъжд върху тях.Аз съм сложил на балкона 6 рига, с вентилатори между картите,затворих ги с плоскости.Отгоре плоскостта отпред и отзад има по една редица 120мм вентилатори един до друг които изсмукват отвътре топлината,като за да не стане "вакуум" отдолу кутията е отворена за да засмуква хладен въздух
Прикачени файлове
вентилация.jpg
вентилация.jpg (97.15 KiB) Прегледано 1673 пъти
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: Разположение на 12 карти за по-добро охлаждане

Мнениеот svetli76 » 14 Яну 2018, 11:21

Аз съм с източно изложение и проблема ми беше до 13ч лятото,вдигаха 65 градуса,сега с това повече от 60 градуса не вдигат.Предната плоскост се сваля принужда за достъп до рига..Зимата спирам горните вентилатори.Успех
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: Разположение на 12 карти за по-добро охлаждане

Мнениеот eliteware » 14 Яну 2018, 15:13

Svetli76, дай актуална снимка на получения резултат да видим как изглежда :) да почерпим и на снимка от добрия опит:)
eliteware
 
Мнения: 201
Регистриран на: 20 Юли 2017, 14:28

Re: Разположение на 12 карти за по-добро охлаждане

Мнениеот freelancer » 16 Мар 2018, 11:40

montin написа: Ще има ли добро охлаждане през лятото ако разположа картите на два реда, един върху друг?


Няма смисъл това, повечето карти изкарват горещия въздух предимно отгоре (често под малък ъгъл), така долният ред ще подгрява горния, и става мазало. Ако нямаш някаква сериозна допълнителна абсорбация, въздуховоди и въздухосборник, по-добре ги разположи на един ред. Именно заради проблема с охлаждането и
цените на тока, най-големите ферми за крипто са в Китай, Исландия, Естония. Най-добрите условия биха били в Русия (в Иркутск), където тока е по 3ст. наши пари за квт и е студено, но има проблем със законодателството им.
Аватар
freelancer
 
Мнения: 32
Регистриран на: 11 Мар 2018, 22:29
Местоположение: Sofia-London


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, viniamin