Сигурни ли са scan.co.uk и caseking.de ?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Сигурни ли са scan.co.uk и caseking.de ?

Мнениеот montin » 16 Яну 2018, 23:40

da_wolf написа:
montin написа:Пристигнаха ми нещата от scan.co.uk за 5-6 дена. Доволен съм. Цената за доставка за повече бройки си заслужава.
Caseking.de имаше проблем и не ми отразяват плащането. 0-ва заинтересованост от тяхна страна, а проблема беше при тях.


С BTC ли плати?



Не. За напред може и да пробвам, особенно ако е за по-големи суми, че банките уж нямат такси, но с това превалутиране...
montin
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Яну 2018, 19:20

Re: Сигурни ли са scan.co.uk и caseking.de ?

Мнениеот papi92 » 17 Яну 2018, 16:00

Плащането с BTC е по-доста по смотан курс от превалутирането.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: Сигурни ли са scan.co.uk и caseking.de ?

Мнениеот bektop » 24 Яну 2018, 21:09

А пратките от въпросните онлайн магазини, като пристигнат в България облагат ли се с ДДС ???
bektop
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Дек 2017, 23:33

Re: Сигурни ли са scan.co.uk и caseking.de ?

Мнениеот johnkill » 24 Яну 2018, 22:36

bektop написа:А пратките от въпросните онлайн магазини, като пристигнат в България облагат ли се с ДДС ???

не разбира се то е ЕУ има си тяхното ДДС. Друг е въпроса ще ако се пазари за фирма те трябва да си махнат тяхното ... НО ... иди се договори с тях.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Сигурни ли са scan.co.uk и caseking.de ?

Мнениеот fena3000 » 25 Яну 2018, 09:11

Супер, тъкмо се чудих хората от къде се зареждат с по толкова карти :)
fena3000
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Яну 2018, 15:22

Re: Сигурни ли са scan.co.uk и caseking.de ?

Мнениеот Fujitzo » 06 Мар 2018, 02:42

Не само тези двата ами списъка с trusted sites е доста по-дълъг. Аз ползвам локална доставка от сайта и после GGBG.bg

UK:

scan.co.uk
novatech.co.uk - поръчвал съм 1060ки от там, бърза и безпроблемна поръчка

Germany


mindfactory.de - това е сайта хора! 21.01 - поръчах 3 580 от там, сега съвсем наскоро 5 х 1080 zotac за по 615 eur. Цените някакъв скрипт ги наглася предполагам както в амазон. Веднага след моята поръчка, въпрсните 1080 отидоха на 655 eur. Та трябва да се дебне, както и по принцип де. Но са супер бързи, пуснах ги с USPS express (next day) za 13 eur i GGBG наистина ги получиха на следващия ден (получаваш мейл от системата им) 5 дена по-ксъно бяха в ръцете ми. Имат т.нар rechnung, което е фактура и гаранция на която присъстват серийните номера. Пращат ги по мейла, не на хартия. Но това е доста готин плюс за германските сайтове спрямо UK, понеже в UK не получаваш гаранция а трябва да си регистрираш продукта на сайта на производителя за гаранция, което предполагам не е кой знае каква спънка, но пак занимавка и четене.. (всеки vendor си има собствени правила кое как важи и т.н)


France (доставка с dostavidomen.com)

shop.hardware.fr - около НГ поръчах 7 х 1060 6ГБ по 280 eur когато вече във всички останали сайтове бяха вдигнали на 320 eur. франсетата не само, че не се бяха усетили ами нямаше и ограничение за макс количество на единична поръчка. Но пък се оказа, че ударих някакъв лимит на единична транзакция поставен от банката ми, но успях да разцепя на 2 ордера в рамките на 2 дена и пак си ги поръчах.


като цяло вече е доста безопасно да се пазарува онлайн. особено ако платиш с карта / пейпал. Ако нещо се обърка имаш поне 6 месеца да оспориш транзакцията (т.нар chargeback) според правилата на Visa i MasterCard. Единственото кофти е че ако стане някакъв фал ще ти седят парите блокирани известно време.

успех
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Предишна

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, viniamin