Antminer S9 - струва ли си ?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Antminer S9 - струва ли си ?

Мнениеот blockchain » 27 Окт 2017, 16:20

Abadon написа:Здравейте,

Аз имам 4 Antminer S9 14TH/s от преди около 20 дена.

Имам човек във фабриката в Китай, който ми ги праща и дори вече вкарах 10-тина за приятели. Този петък чакам още 4 бройки (2 за мен + 2 ги продавам на приятел)

От едно устройството получавам между 2.97527 и 3.39719 mBTC на ден чист приход.

Разликата основно идва от pool-а в който се копае и таксите одържани за транзакция. С други думи това са около $17-18 на ден или $510-540 на месец.

До кога ще издържи да копае с тези темпове, никой не може да каже, тъй като всеки ден се включват/изключват хиляди устройства в мрежата.

Дали си струва инвестицията всеки сам може да си прецени.

Ако твоя човек може да каже колко устройва са произвели и продали, ще може да се предвиди с колко ще се увеличи сложността на копане и ще може да се сметне печалба занапред.
btw продаваш ли и за колко би продал една S9 + PSU?
blockchain
 
Мнения: 22
Регистриран на: 16 Май 2017, 12:21

Re: Antminer S9 - струва ли си ?

Мнениеот zazka » 04 Дек 2017, 15:27

kiddo69 написа:И аз го мислих много...
И накрая реших, че вместо да седят 4к в банката- по добре да поръчам един. В смисъл и да се набутам- няма да е фатално. Винаги има риск, но... това си е мое решение разбира се. След 5-6 месеца ВТС може и да $10000, пък може и да е $10. Но все ми се иска да вярвам, че първото е доста по-вероятно.

Позна все пак, но в крайна сметка майнъра винаги може да се продаде на печалба.
zazka
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Юни 2017, 14:33

Re: Antminer S9 - струва ли си ?

Мнениеот jamiemirror » 04 Дек 2017, 16:38

zazka написа:
kiddo69 написа:И аз го мислих много...
И накрая реших, че вместо да седят 4к в банката- по добре да поръчам един. В смисъл и да се набутам- няма да е фатално. Винаги има риск, но... това си е мое решение разбира се. След 5-6 месеца ВТС може и да $10000, пък може и да е $10. Но все ми се иска да вярвам, че първото е доста по-вероятно.

Позна все пак, но в крайна сметка майнъра винаги може да се продаде на печалба.



По-скоро важи за продажба на загуба.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Предишна

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, Kartoff, shulio, UserX1XO, viniamin