Индустриални решения

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Индустриални решения

Мнениеот kkirilov » 02 Окт 2017, 08:44

GenaDP написа:
Наскоро за едно такова съобщаваха по новините. От енергоразпрадаланието се усетили, че им липсат магавати...


Тези не ги мисли. Същите хора всъщност имат няколко "мини". Въпросната е само една от тях :-)
kkirilov
 
Мнения: 87
Регистриран на: 12 Юни 2017, 16:37

Re: Индустриални решения

Мнениеот ible » 02 Окт 2017, 20:05

NAKATA написа:Колега това запитване малко избива на данъчно проучване.


Не, уверявам Ви, че не съм "данъчен шпионин" и моето участие в този формум няма нио общо с това.
ible
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 22:13

Re: Индустриални решения

Мнениеот ible » 02 Окт 2017, 20:49

jkminkov написа:имаше една статия за русия, ще получиш място в бивш аец и по-евтин "ток".


Shmitkata написа:При такива мощности проучете от къде може да си купувате по-евтин ток .. :) и 1 ст. да смъкнете ще е от значение ;)


GenaDP написа:
ible написа:каква е причината подобни по-големи проекти да не са често срещано явление в БГ?


Причините са две:
- няма местни производители на ASIC устройства
- електроенергията е скъпа


Колеги, темата с електроенергията е важна (цена и надеждност на захранването). Не случайно писах в началото, че този въпрос е решен. Понеже често във форума става дума за кражба на ток, бързам да изясня този въпрос, за да не си губим времето. Въпроса е решен без измами и кражби, пазара е свободен и намерено оптимално решение.

След като зияснихме, че не съм данъчен и че съм свършил поне първата стъпка (инфраструктура) - помещение, ток , охлаждане на помещението ... и т.н. .... надявам се да обсъдим какво е мнението ви за останалите по-специализирани компоненти от системата.... дали поради по-големия мащаб биха били целесъобразни някакви "индустриални решения", или решенията си остават подобни на домашните приложения, но мащабирани ...n - пъти.

П.П.Всъщност какъв интернет трафик трябва да се осигури за подобни системи ... голям ли е трафика?
ible
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 22:13

Re: Индустриални решения

Мнениеот GenaDP » 02 Окт 2017, 21:18

ible написа:надявам се да обсъдим какво е мнението ви за останалите по-специализирани компоненти от системата.... дали поради по-големия мащаб биха били целесъобразни някакви "индустриални решения", или решенията си остават подобни на домашните приложения, но мащабирани ...n - пъти.

П.П.Всъщност какъв интернет трафик трябва да се осигури за подобни системи ... голям ли е трафика?


Какво има да обсъждаме?
Предполагам, можеш да смяташ. Сметни си сам доходността при видеокартово изпълнение и при ASIC решения, после избери по-изгодния според теб вариант. Интернетът ти е последна грижа - трафикът изобщо не е голям.
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Индустриални решения

Мнениеот blazera » 02 Окт 2017, 22:04

Според мен ви трябва консултант за проекта, има един такъв от форума... от град Разлог.
blazera
 
Мнения: 44
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:57

Re: Индустриални решения

Мнениеот pehoko » 03 Окт 2017, 20:46

В друг форум един колега беше споделил малко информация, но разбираемо не е обществено достъпна. Така общо погледнато инвестицията е доста сериозна, поне 1000 карти има.

Разполагам 4 клетки шумоизолация , топлоизолация.... изолации всякакви. квадратура не знам. (ще ме извините) ще проверя утре.
Климатична система чилъри Daikin 4 броя модел Daikin UATYQ700CY1 точна нощност в гоогъл настроени са на по 22 градуса.


Всяко помещение е с по 4 входа свеж въздух (когато навън е хладно разтоварвам чилърите) всичко е вързано автоматично. Има сензор отвън който следи температурата и ако падне до нивата на който съм нагласил системата започва да вкарва въздух. Най вече се включва вечер , понеже е по хладно. Други 4 клапи за циркулация на въздуха. По 3 ръкава от който идва студената струя от чилърите. Ще се пускат по още 3 на земята. Общо взето е това. Температура долу , 20 градуса - среда 22 градуса


Захранването: Индустриално 300 квадрата кабел разпределен в няколко табла. от който се пускат отделни кабели за линиите където се включват машините , всяка линия с автоматичен бушон (не мога да кажа по колко ампера са но предполагам около 40) ще питам техниците или ще ги погледна утре. Също пред всеки контакт автоматичен бушон за да не спира цялата линия ако само една машина даде на късо или нещо подобно. Все още се изграждат нови... Струва ми се , че заземяването куца ще се проучи има още много работа.

Друго: камери , сод , пожароизвестяване , wifi температурни датчици , смарт сокети - WiFi Switch 3000w. Оптичен интернет два оператора единия за байпасс , бакъп. суичове 24 портови управляеми зиксел. Свързващи кабели сам си ги правя ( гигабитови ) охрана и няколко злобни кучета около цялото място

Общо взето това е. Не мога да се разрастна бързо, сглобяването го правя сам и помощници нямам , не ми и трябват. Забиващи машини = 0 7-8 карти.

Процесор g4400
ram 3000mhz corsair 8гб на машина .
дъно - z270-A strix z270F - strix z270E
захранвания - corsair RMi , AXi , HXi общо взето гледам да има I накрая за да мога да ги управлявам. А и са едни от най-добрите на пазара. Изгорели нямам нито едно.
райзери китайски ELEGIANT и Yikeshu поне най малко дефектни бройки имам от тях. Лошото е , че ги пускат с нередовни документи и вече няколко пратки са на митница. Плащат се мита , глоби и тн разправия голяма. Затова ако поръчвате не поръчвайте по 100-200 . а по 10 бройки през ден.
ссд-най-обикновенни.
карти gtx 1070 , 1080ti asus strix , gigabyte g1 , pny , msi seahawk

https://postimg.org/image/5v7w056mx/
Аватар
pehoko
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Авг 2013, 22:06

Re: Индустриални решения

Мнениеот mining-bg-shop » 20 Ное 2017, 18:02

Много е интересен казуса, но вече в България доста се развиха нещата. Има доста хора с миннинг халета.
Най-важното е тока и местоположението. Щом тока е индустриален, страхотно.
Тъй като колегите по-горе са написали, че в нашата страна тока е скъп, може ли да ми посочите къде е по евтин ?

Ние се занимаваме с проектиране, изготвяне на план и предлагаме решения за мининг халета. За повече въпроси може да се свържете с нас https://www.mining-bg.com .
mining-bg-shop
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Сеп 2017, 10:15

Предишна

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, shulio, Spenchoni, UserX1XO, viniamin

cron