Автоматично рестартиране на машините с Raspberry Pi

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Автоматично рестартиране на машините с Raspberry Pi

Мнениеот andrianski » 08 Юни 2017, 15:29

Почнах да го правя ама как да инсталирам това ГО? И каква му е ролята?
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Автоматично рестартиране на машините с Raspberry Pi

Мнениеот Kasmetski » 09 Юни 2017, 13:04

Go е програмният език, на който съм го писал. Ако не ти се занимава с излишни инсталации, изчакай до другата седмица и ще има готов бинарен файл с отделна конфигурация.

Тогава единствено ще трябва да изтеглиш един файл, да си попълниш нещата в конфиг файла и да го пуснеш. Без да е нужно да теглиш Go, да компилираш програмата и т.н. :)

Все пак ако не ти се чака до другата седмица, можеш да свалиш и инсталираш Go от тук - https://golang.org/dl/
Makefinity - Unleash Your Creativity
Kasmetski
 
Мнения: 77
Регистриран на: 04 Мар 2014, 19:06

Re: Автоматично рестартиране на машините с Raspberry Pi

Мнениеот andrianski » 09 Юни 2017, 19:18

Ако не успея да го инсталирам ще чакам :) . А бинарния файл след това с крон джоб ли се изпълнява?
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Автоматично рестартиране на машините с Raspberry Pi

Мнениеот Kasmetski » 11 Юни 2017, 20:59

Не, само го пускаш да се зарежда при startup-a и той си прави всичко сам :)

Току що качих бинарните файлове. Сега не ти трябва нищо допълнително, само теглиш, попълваш копачките и пускаш.
Makefinity - Unleash Your Creativity
Kasmetski
 
Мнения: 77
Регистриран на: 04 Мар 2014, 19:06

Re: Автоматично рестартиране на машините с Raspberry Pi

Мнениеот SaneVox » 18 Фев 2018, 08:47

Аз не ползвам релета и така ми е доста по-евтино. Ползвам оптрони и резистори (както е направено и релето) и така само с едно Raspberry Pi рестартирам до 24 рига.
Оптроните са TLP521-1 и резистор 56 ома 0.25w. Трябва просто да се съобрази поляритета на пиновете на дънната платка. Т.е. има значение плюс и минус.

Голям проблем ми е уеб интерфейса защото скриптовете за включване/изключване на рига трябва да се стртират с административни права а никак не е
добре такива да се дават на юзера под който работи уеб сървъра. Много е удобно да рестартирам ригове от телефона, но по този начин през уеб може да стане
голяма поразия ако някой налази распито. Затова може да се ползва друг уеб сървър за да се маскира (донякъде) трафика към распито.
SaneVox
 
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Сеп 2017, 08:24

Re: Автоматично рестартиране на машините с Raspberry Pi

Мнениеот nikolaydong » 11 Сеп 2019, 21:57

Тъй като не съм много на Ти с електротехниката, има ли колеги, които да са направили това? Интересува ме схема след релето, как се свързва... До колко рига успява да поддържа с илюстрираното реле? 4?
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Предишна

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, svetlim, symp, UserX1XO, viniamin

cron