Включване в копането с 4.5TH/s (въпроси)

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Включване в копането с 4.5TH/s (въпроси)

Мнениеот newways » 29 Юли 2015, 12:30

Здравейте. Престраших се да започна копане, въпреки че си давам сметка, че съм закъснял, но от скоро съм в света на виртуалните валути. Но съм на принципа, по-добре късно, отколкото никога. Смятам да инвестирам средства, за да закупя BF4500 на Bitfury. Неговата скорост е 4.5TH/s. Токът не е фактор (без въпроси, моля). Искам да ви попитам реално погледнато колко време ще мога да копая с този миньор и да осъществявам някакви приходи от Bitcoin. Мога ли с този миньор да копая алтернативни криптовалути? Пресмятам в този калкулатор: https://alloscomp.com/bitcoin/calculator и ми дава, че печалбата ми на месец ще е около 380 долара (BTC) при тази трудност. Това вярно ли е или калкулатора не смята правилно? Като цяло имам нужда от информация за това какво ме очаква с този миньор като приходи и има ли рентабилност изобщо да започвам. На всеки, който ми помогне обещавам почерпка под формата на BTC след започване на копаенето :)

Благодаря!
newways
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Юни 2015, 16:31

Re: Включване в копането с 4.5TH/s (въпроси)

Мнениеот 2GOOD » 29 Юли 2015, 12:51

Първо добре дошъл :)

Сега на въпросите:

1. Можеш да копаеш всяка SHA256 валута, т.е. за момента само биткойн, защото при алтернативните крипотвалути към момента добива ще ти е по-малък
2. Въпросната копачка на БитФюри не съм ползвал, но след като тока не е фактор, може да я ползваш докато работи, т.е. винаги ще ти генерира приходи зависещи от трудността и цената на биткойн
3. Бъдеще: Трудността при биткойн се сменя на всеки 2016 блока или средно на 14 дни можеш да я следиш тук: https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty
ако цената се задържи в тези нива не прогнозирам големи скокове, въпреки новите големи ферми на BitFury и KnC - може би 5 до макс 10% на период, но това е само прогноза
4. В твоят случай основният ти фактор е цената на машини, да чиповете на БитФюри са едни от първите, но все още са сравнително ефективни и ако цената на машината е атрактивна си заслужава, но все пак машината освен че "харчи" електричество отделя и топлина, това трябва да се вземе под внимание

Има и други по-ефективни копачи.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Включване в копането с 4.5TH/s (въпроси)

Мнениеот opper » 29 Юли 2015, 13:42

Щом тока не е фактор, потърси в биткойнталк за по-стари машинки, които хората продават на ниски цени поради факта, че генерират толкова приход, колкото им е разхода за ел. енергия. По този начин със същата инвестиция (в пари) най-вероятно ще успееш да събереш повече мощности.

Поздрави.
opper
 
Мнения: 206
Регистриран на: 06 Ное 2014, 09:37

Re: Включване в копането с 4.5TH/s (въпроси)

Мнениеот newways » 02 Авг 2015, 12:56

Благодаря на #2GOOD за добрите разяснения и насоки. Ще послушам съвета и на #opper и ще потърся втора ръка копачи, за да получа повече мощност за същите пари. Имам малко технически неща за решаване и веднага щом започна "да копам" ще се свържа с вас, за да си изпълня обещанието!
newways
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Юни 2015, 16:31

Re: Включване в копането с 4.5TH/s (въпроси)

Мнениеот zenon » 17 Сеп 2015, 23:35

Според мен по-добрият вариант е Spondoolies-Tech SP30 Yukon, Отколкото БитФюрито:)
zenon
 
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Сеп 2015, 10:09

Re: Включване в копането с 4.5TH/s (въпроси)

Мнениеот zenon » 24 Сеп 2015, 19:42

newways написа:Благодаря на #2GOOD за добрите разяснения и насоки. Ще послушам съвета и на #opper и ще потърся втора ръка копачи, за да получа повече мощност за същите пари. Имам малко технически неща за решаване и веднага щом започна "да копам" ще се свържа с вас, за да си изпълня обещанието!

Взе ли втора ръка копач? Ако е така ще споделиш ли кой модел и за какво пари е бил спазарен:)
Мерси :)
zenon
 
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Сеп 2015, 10:09


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, ionicle, Kartoff, shulio, UserX1XO, viniamin