Някой с точни данни относно възвъщаемост при GPU mining?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Някой с точни данни относно възвъщаемост при GPU mining?

Мнениеот kociboss » 25 Фев 2015, 19:39

Здравейте колеги. От много скоро съм в мините - да не кажа новак.

Имам 1 машинка 3хHD6950 настроена, клокната, добре охладена и най-вече стабилно работеща. На scrypt с cgminer 3.7.2 дава 422Kh/s

Имам няколко лесни (за вас) въпроса:
Какво точно да се копае с нея? До колкото попрочетох scrypt не може вече да се цъка заради asic машините които помитат всичко. Значи следва други алгоритми X11,X13 и т.н.
Колко ще е възвърщаемоста спрямо цената на тока (гр. София) на тази машина и какво предлагате да се копае? BTC - едва ли - по скоро някакво алтернативно или може и биткоин на друг алгоритъм?


Благодаря предварително.
kociboss
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Авг 2014, 17:46

Re: Някой с точни данни относно възвъщаемост при GPU mining?

Мнениеот Spoon.Net » 25 Фев 2015, 19:47

майко, майко .... чак не знам от къде да заапочна, но си се найграл и то доста. 6стата серия на амд е най куцата за копане. грее много а е с по малко шейдъри дори от 5та. каквото и да копаеш си в чувала и то много. няма как да си платят тока тия карти на кой да е алгоритъм, камо ли за печалба да говорим. аз имам няколко 280х и 290тки който са на върха на хранителната верига на амд и те са набутвация и рядко се случва да копая някаква шетня която да си плати тока ако не за ден-два, поне за няколко часа. та .... дано не си платил скъпо за рига, че ... . успех.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Някой с точни данни относно възвъщаемост при GPU mining?

Мнениеот kociboss » 25 Фев 2015, 19:49

Не съм го плащал. Това са ми старите карти все пак някаква възвръщаемост изобщо имат ли :)
kociboss
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Авг 2014, 17:46

Re: Някой с точни данни относно възвъщаемост при GPU mining?

Мнениеот ggeorgiev » 25 Фев 2015, 20:52

да, имат - в бившия продавалник. Вариант 2 - да си радост за енергото, с едно увеличение на сметката от 20-30лв/м и изкарани около левче (примера е "смятан" точно на пръстите на 2-те ръце, и половината крак)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Pago85, Sando_83, Spenchoni, viniamin