поръчка от AliExpress.com

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

поръчка от AliExpress.com

Мнениеот milbor2 » 26 Ное 2014, 14:20

здравейте, искам да попитам, ако си поръчам артикул от AliExpress.com и се предполага че получателя съм аз, може ли друг човек да го вземе вместо мен/ понеже не знам в коя митница ще го пратят/.
От Свищов съм /уж има митница май/, ама ако го пратят във В.Търново - да ми вземе нещата някой приятел.
Възможен ли е този вариант или трябва само ЛИЧНО.
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: поръчка от AliExpress.com

Мнениеот 2GOOD » 26 Ное 2014, 14:45

Ако си фирма може да направиш пълномощно, но за физически лица не знам дали е възможно
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: поръчка от AliExpress.com

Мнениеот BGanio » 26 Ное 2014, 15:04

Естествено че за всичко всеки може да направи пълномощно и да го завери нотариално
Хубаво е да се упомента всички възможни подробности за да не върнат човека да прави ново пълномощно
Най добре е да се упълномощи фирма която се занимава с такива услуги щото те най точно ще ти кажат какво трябва - естествено срещу някакво заплащане
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: поръчка от AliExpress.com

Мнениеот LT530 » 26 Ное 2014, 21:59

milbor2 написа:здравейте, искам да попитам, ако си поръчам артикул от AliExpress.com и се предполага че получателя съм аз, може ли друг човек да го вземе вместо мен/ понеже не знам в коя митница ще го пратят/.
От Свищов съм /уж има митница май/, ама ако го пратят във В.Търново - да ми вземе нещата някой приятел.
Възможен ли е този вариант или трябва само ЛИЧНО.


Само с пълномощно, но не си заслужава труда за ЕДИН внос! С еднократно EORI ти си човека.
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: поръчка от AliExpress.com

Мнениеот ggeorgiev » 26 Ное 2014, 22:03

LT530 написа:
milbor2 написа:здравейте, искам да попитам, ако си поръчам артикул от AliExpress.com и се предполага че получателя съм аз, може ли друг човек да го вземе вместо мен/ понеже не знам в коя митница ще го пратят/.
От Свищов съм /уж има митница май/, ама ако го пратят във В.Търново - да ми вземе нещата някой приятел.
Възможен ли е този вариант или трябва само ЛИЧНО.


Само с пълномощно, но не си заслужава труда за ЕДИН внос! С еднократно EORI ти си човека.

Така е, но ако ще ходи до митницата - по-добре да си извади постоянно EORI - безплатно и бързо става, а и еднократното - ами то за това е еднократно :) и ако след време му се наложи пак да ходиш до митници - вече ще трябва "многократно" :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: поръчка от AliExpress.com

Мнениеот existenz55 » 27 Ное 2014, 00:03

Ако стоката не е обемиста (средно като кутия за телефон) и не изглежда много скъпа, ще ти дойде директно в пощата в града (поръчвал съм якета, гсм, молекси х 15 броя и други доста обемисти пратки от алиекспреса) и няма да плащаш нищо.
Аватар
existenz55
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Дек 2013, 11:36

Re: поръчка от AliExpress.com

Мнениеот milbor2 » 27 Ное 2014, 09:36

Благодаря за отговорите. ставаше дума за клавиатура за лаптоп и калъф за телефон.
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: поръчка от AliExpress.com

Мнениеот existenz55 » 27 Ное 2014, 22:20

Калъфа ако ти го спрат ще си с супер лош късмет(мой приятел има магазин за калъфи и на месец поръчва по 1000 бройки и нагоре като ония ден трябваше да му обяснявам къде е митническия отдел в Пловдив защото си поръча iPhone от САЩ). Клавиатурата ако е една бройка също би трябвало да мине (преди време ми спряха 5 мишки и се заядоха за бройката).
Аватар
existenz55
 
Мнения: 31
Регистриран на: 07 Дек 2013, 11:36

Re: поръчка от AliExpress.com

Мнениеот ggeorgiev » 27 Ное 2014, 22:24

milbor2 написа:Благодаря за отговорите. ставаше дума за клавиатура за лаптоп и калъф за телефон.

Ехеее, то такива пратки като обем си минават без проблеми. Само ако на декларацията подателя е написал нещо различно от $10, например 20 - тогава ще ходиш до там :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Spenchoni, viniamin