Въпрос за MiningRigRental.com

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Въпрос за MiningRigRental.com

Мнениеот tegli4a » 19 Ное 2014, 21:27

Привет,
искам да попитам някой ползвал ли е тоя сайт за наем на ригове и струва ли си?
Като под струва ли си имам предвид примерно имам нужда от даден алт койн и си плащам на някой да ми го изкопае вместо да го купя от борсата.
Ето сега примерно виждам, че доста популярно във форума в момента е PFC, дали е по добре да взема от борсата или да си поръчам на някой да ми изкопае.
Сори ако за някой от вас отговорите са очевидни ама наистина съм много зелен в копаенето и въобще не ми е ясно как да смятам кое е профитъбъл.

ПС: В момента наистина ме интересува ПФЦ-то, но по принцип се интересувам и от няколко други монети с цел дългосрочна инвестиция, така че искам да се науча как да смятам колко ще ми струва добива на желаната от мен монета чрез наем на ригове.
tegli4a
 
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Ное 2014, 11:10

Re: Въпрос за MiningRigRental.com

Мнениеот Spoon.Net » 19 Ное 2014, 22:16

трябва ти поне една прилична видео карта която да ти е база за сравнение. Пускаш за 4 часа /колкото повече толкова по добре/ , виждаш какво е изкарала умножаваш по 6 за да докараш профит за денонощие и при положение че знаеш колко ток ти е изгорила картата и правиш някаква сметка.
*имай в предвид че едно дъно PRO BTC гълта около 40вата, амд дъната гълтат около 70-80.
успех
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Въпрос за MiningRigRental.com

Мнениеот LT530 » 19 Ное 2014, 22:37

tegli4a написа:ПС: В момента наистина ме интересува ПФЦ-то, но по принцип се интересувам и от няколко други монети с цел дългосрочна инвестиция, така че искам да се науча как да смятам колко ще ми струва добива на желаната от мен монета чрез наем на ригове.


Зависи за какво ти е PFC-то. Лично аз не съм изкопал нито едно но за два дена съм превъртял около 510-515 като последните продадох преди два часа.
т.е. ако ще "инвестираш" в пирамиди - пазари от борса или там от каквото намериш за изгодно, включително и от мен ако цената те устройва. Ако ще "подпомагаш" "инвеститорите" намери някои готов да ти ги накопа за по-малко отколкото ако би ги купил.
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Въпрос за MiningRigRental.com

Мнениеот BGanio » 19 Ное 2014, 23:01

ако искаш да печелиш като смяташ няма друг начин освен да се научиш да смяташ
като помощно средство може да ползваш калкулаторите за валути - тука има за повечето http://www.coinwarz.com/calculators
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Въпрос за MiningRigRental.com

Мнениеот tegli4a » 19 Ное 2014, 23:25

Пфц ме интересува доколкото да си отключа акаунта в хаш профит и нищо повече докато не се докажат като сериозна компания, същия мога да отключа с бтц просто използвах пфц за пример.
В смисъл по евтино ли е да купя алткойн или да платя да ми го изкопаят? Иначе има две други монети от, които се интересувам на този етап и понеже инвестицията в алт(шит) койни е рискова търся най-евтиното.

А що се отнася до теста, който предлага колегата, нямам риг и не съм копал никога, така че ще ми е трудно да направя теста.
Тук е момент да уточня че допускам възможността да няма еднозначен отговор на въпроса ми просто се надявах да има.
Последна промяна tegli4a на 20 Ное 2014, 09:16, променена общо 1 път
tegli4a
 
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Ное 2014, 11:10

Re: Въпрос за MiningRigRental.com

Мнениеот tegli4a » 19 Ное 2014, 23:40

Така е сметките му е работата, ама нали съм постоянно на път и ми е трудно малко от телефона, дори сега виждам че докато пишех предния пост бай ганьо е пуснал тип.
Ще погледна утре по подробно и дано да си изградя метод, просто търсих чужд опит а и да е полезно и за други, не само за мен, иначе има и чат.
Последна промяна tegli4a на 20 Ное 2014, 09:17, променена общо 1 път
tegli4a
 
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Ное 2014, 11:10

Re: Въпрос за MiningRigRental.com

Мнениеот marincho » 19 Ное 2014, 23:50

"Играта за миньори", хич не е забавна.
Ако тя не ти е била главната цел, за да се регистрираш тук(и да пуснеш тази тема също), извинявай.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Въпрос за MiningRigRental.com

Мнениеот BGanio » 20 Ное 2014, 00:10

ако искаш пък да знаеш на мене ми е много забавна играта и освен че и се кефя до сега съм изкарал 1200 милиБТЦта ;)
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Въпрос за MiningRigRental.com

Мнениеот zigzag » 20 Ное 2014, 04:26

Всичко е въпрос на сметки. На моменти е изгодно едно, в други друго. Аз копая с мои машини, отдавам под наем в няколко сайта и наемам в тия сайтове. Според зависи. :)
Единствено с пирамиди не се занимавам. Без значение какви са. Cloud-млауд също не пипам.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Въпрос за MiningRigRental.com

Мнениеот tegli4a » 20 Ное 2014, 10:30

Така да видим дали съм разбрал правилно,
Наемам 1000 гх/с sha256 за 3 часа да ми копае BTC и плащам 0.00185 BTC.
Според coinwarz с тази мощност за 3 часа ще изкарам 0.00155991.
В крайна сметка съм назад около 0.0003 BTC.

Ако обаче със същите мощности поискам да ми копаят и плащат terracoin( най-печеливша в момента според Coinwarz)
то за три часа ще добия 26.45341029 TRC, които в момента се търгуват по 0.00007 в Cryptsy и ще им взема 0.00185174.

Или иначе казано наемам мощности, пускам да копаят най-печелившата монета и съм брейк ивън.
И това без да смятам такси и тн.

Еми май не ми е много оферта освен ако не намеря мощности на по ниска цена.
tegli4a
 
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Ное 2014, 11:10

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin