HDD-mining

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

HDD-mining

Мнениеот zigzag » 03 Сеп 2014, 21:19

Burst
https://bitcointalk.org/index.php?topic=731923.0
Набра сили копането с дискове. Оня ден 1TB даваше 10-15 лева на ден. Цената скочи двойно вчера. Абе, надува се балона. Кога ще се пукне не е ясно. Първо се правят плотове. Много-много бавен процес. Иска много CPU и RAM . Докато се правят може и да се минира. Абе много подробности има, загубена работа. Но далаверата е голяма за сега. Аз чета от известно време и се чудя дали да се набутам някой лев. :D
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: HDD-mining

Мнениеот SkyLLeNd » 03 Сеп 2014, 22:09

ХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ
П.С. само заглавието ми стига ако искате ми изтрийте коментара хахаха
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: HDD-mining

Мнениеот templarbg » 03 Сеп 2014, 22:31

Интересно изглежда, и с доста сложни настройки. Ако го подкараш пиши тука.
BURST - YHZY-JAV9-VUZL-8N34J
templarbg
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Фев 2014, 01:17
Местоположение: Неизвестно

Re: HDD-mining

Мнениеот kopacha » 04 Сеп 2014, 00:20

Момчета доста сложничко ми се вижда подкарването имам няколко конкретни въпроса ако някой е започнал да копае ще му бъда много благодарен и ще го почерпя като взема да БУРСТВАМ :) та въпросите ми са следните :

1. Има ли басейни за бурстване, или се копае соло така да се каже, има ли клиент за копане вече, четах за някакъв джава базиран има ли го вече някъде за даунлоад
2. Как седи въпроса със портфейла за монетите от бурста
3. Как става обмяната на стотинките, и къде мога да следя някакъв ориентировъчен курс спрямо бетеце
4. Скороста на харда (ссд, сата2,сата3,усб2,усб3) Има ли значение или само дисковата му площ
5. До колкото разбрах цпу-то и рама също имат голяма роля във създаването на парцелите? Тоест какво е по добре много много многоооо хардове и куц компютър или многооооо рам с многоооо цпу и не толкова хардове :)
6. На мен ли ми се вижда голяма зарибявка или момента със загърбването на тока настъпва :)

Ако някой се нагърби с разгадаването на тази интересна система за копане :) Ще има лично от мен бетеце донейт, а предполагам и от други бъдещи бурстери:)))

Плс без спам в тази тема :) Интересна е да я *сираме :))))
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: HDD-mining

Мнениеот 2GOOD » 04 Сеп 2014, 00:31

Аз лично смятам да изчакам Storj, там поне нещата са по-ясни даваш място под наем, някой си качва снимките и т.н. май ще трябва да пусна тема за него.

Стига офф.. за този бурст ли както му казват "чух" преди няколко дни, но ми се стори безперспективно.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: HDD-mining

Мнениеот kalincho » 04 Сеп 2014, 01:19

kopacha написа:Момчета доста сложничко ми се вижда подкарването имам няколко конкретни въпроса ако някой е започнал да копае ще му бъда много благодарен и ще го почерпя като взема да БУРСТВАМ :) та въпросите ми са следните :

1. Има ли басейни за бурстване, или се копае соло така да се каже, има ли клиент за копане вече, четах за някакъв джава базиран има ли го вече някъде за даунлоад

-Да има и е още експериментален .От 1 седмица копая там и няма проблеми-http://198.199.103.145:8121/.Като правиш плот трябва да е специално за този пул.Отиваш горе вкарваш BURST адрес и ти генерира номер-за този номер правиш плот.Сега има v.2 на пула ,която може да копаеш с плот за соло в пула ,но не съм я пробвал.
kopacha написа:2. Как седи въпроса със портфейла за монетите от бурста

Сваляш си портфейл от тук : https://mega.co.nz/#!G0YS1CKA!car3sW6XULkl0FyOngbyidoKnzEiBsNx5v7SJj4Byo4.Но следи за updat-и
kopacha написа:3. Как става обмяната на стотинките, и къде мога да следя някакъв ориентировъчен курс спрямо бетеце

-За сега само в https://c-cex.com/?rf=D0A3DD4FFF6BAB42. Има добър обем почна от 2-3 BTC стигна и до 100BTC за 24 часа.
kopacha написа:4. Скороста на харда (ссд, сата2,сата3,усб2,усб3) Има ли значение или само дисковата му площ

-Скороста няма значение.
kopacha написа:5. До колкото разбрах цпу-то и рама също имат голяма роля във създаването на парцелите? Тоест какво е по добре много много многоооо хардове и куц компютър или многооооо рам с многоооо цпу и не толкова хардове :)

-Да CPU i RAM се използват за докато правиш плотовете.За пример при мен:Core i5 760 na 2.8Ghz 8GB РАМ ,като ползвам само 3от4 ядра и всичката RAM за 9дни са направили 2.7ТБ от 4ТБ disk.Като си направиш плота CPU i RAM нямат значение стига да върви нормално Javata.
kopacha написа:6. На мен ли ми се вижда голяма зарибявка или момента със загърбването на тока настъпва :)

-Тази седмица дохода е убийствен.Изкопаното за 9дни с 4TB диск,който се плотва и до момента е на 2.7ТБ e към 0.23BTC като не съм продавал винаги при най-изгодния курс и не дебна по цял ден цена.
kalincho
 
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Сеп 2013, 20:42

Re: HDD-mining

Мнениеот kopacha » 04 Сеп 2014, 01:36

Много ти благодаря колега! Тези дни почвам да копам с хард:) И от първия ми бурст ще имаш и донейт както обещах напиши един бетеце адрес тук да има да пращат доволни хора нещо малко но от сърце
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: HDD-mining

Мнениеот crab » 05 Сеп 2014, 08:15

Ама много сложно са го направили :), в 10 различни теми описано как се настройва. Ок напрвих си експерементален малък плот за поол, с адреса даден от пула, но сега дефакто копае ли или само ми дава инфо че не прави нищо :) http://prntscr.com/4jtdjc

някаква примерни настройки за по-добър плот с цел оптимизация (каква е разликата между стъпката за сложност 10,100, 1000, 8000 ?

Копач, ако ще почваш след дни, от сега пускай файла, да му се невиди колко бавно се прави :D
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: HDD-mining

Мнениеот Sevo » 05 Сеп 2014, 13:11

а някой знае ли защо run_mine.bat
дава тази грешка:
Error: Could not find or load main class pocminer_pool.POCMiner
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Re: HDD-mining

Мнениеот crab » 05 Сеп 2014, 13:16

Sevo написа:а някой знае ли защо run_mine.bat
дава тази грешка:
Error: Could not find or load main class pocminer_pool.POCMiner


Спрямо грешката не съм сигурен че стартираш правилният бат файл за майнинга. по спомен от вчера в папката на майннг в пул няма run_mine а само mine.bat. Съответно ако си в солото имаш само pocminer.POCMiner, а не pocminer_pool. Изтегли другият файл който е за работа с пула, отделен миньор е.
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Dog, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, VaCo, viniamin

cron