Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот vellen » 31 Авг 2014, 19:19

Колеги, моля за съвет. Да кажем, че искам да инвестирам в хардуер за копане.
Условията са следните - стая в студентско общежитие:
1. Безплатен ток (или почти безплатен)
2. Без шумово замърсяване (машинките трябва да работят сравнително тихо, т.к. ще съм с още 2-ма в стаята. все пак трябва да спим в нея)
3. Не искам да се занимавам с дебнене на изгодни за копане валути и сменяне.
Моля за съвети, може и по няколко варианта.
Информация бол в интернет за цени, параметри и т.н., ама за шума просто трябва да каже човек, който е ползвал съответната машинка.
P.S. Преди година не изтърпяха 60гх пеперудка, щот бръмчеше като за световно, и се наложи да и търся друго място.
Последна промяна vellen на 31 Авг 2014, 23:48, променена общо 6 пъти
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот Spoon.Net » 31 Авг 2014, 21:00

големи вентилатори на ниски обороти и ще си като в библиотека. аз съм така и то с вентилатори с по 2 лагера във всеки.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот 2GOOD » 31 Авг 2014, 21:10

Не знам Технобит дали имат още от 60GH BitFury2 платки, те могат да работят с тихи 92мм перки или оригиналните на 5в, те май и така си идват от тях. Правят около 55GH в този режим, за цена и наличност не знам или ако някой колега продава. Ако ги сложиш някъде на ниско в стаята ще са супер, че ако общежитието има парно предполагам ще е доста горещо там зимата :)

Тези 400GH с Minion чипове също са доста тихи понеже са със Arctic Freezer перки, само долната е малко шумна, но тя може да се смени при по-слаб клок.

И за двете у-ва нямам представа към днешна дата дали има налични, на каква цена са и дали ще си избият вложеното.

От тези по-горените KnC май са тихички, койнкрафт А1 - НЕ - това е изтребител (справка ревюто във форума), С1-цата я пробвах преди в спалнята, но жената каза че е шумна, което според мен не беше така, с3-ките би трябвало да са по-тихи, но не съм виждал/чувал на живо.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот vellen » 31 Авг 2014, 21:17

Зависи от късмета в каква стая ще попадна, т.к. ще сменям общежитието.
Зимата може и адски студ да е (т.к. са забранени отоплителни прибори, ще топлим с АСИЦИ или видеокарти :D ) , може и адска жега да е, но и прозорци са измислили хората.
Значи засега от SHA-256 у-ва от форума, KNC-то и откъм цена и откъм ниво на шум води класацията, и ме улеснява.
Остава и въпросът доколко има смисъл от тази инициатива...
Последна промяна vellen на 31 Авг 2014, 21:51, променена общо 2 пъти
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот dobo79 » 31 Авг 2014, 21:38

Аз ли съм нещо в грешка.....
Цената/Гх се формира като се раздели цената на мощността,т.е. за пример:
KNC...............993.........1400,00лв.....0,71лв...........silversurfer
се получава 1400/993=1.41лв за гх.
Ето във връзка с темата тук има интересно предложение(http://olx.bg/prodavam-bitkoyn-mayner-- ... -i56377812),но доколкото съм запознат Драконите са си доста шумнички и едва ли е подходящо за условията описани отгоре.
За сметка на това цената за ГХ от предложението идва 1.20лв за ГХ.
От предложенията във форума най-изгодното безсъмнено е това на silversurfer за S3.
Последна промяна dobo79 на 31 Авг 2014, 21:48, променена общо 1 път
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот vellen » 31 Авг 2014, 21:47

Ооо да, благодаря, обърнал съм ги в ексела.
И определено нещата вече не че не са розови, ами отиват към един голям червен........ минус :D
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот dobo79 » 31 Авг 2014, 21:56

vellen написа:Остава и въпросът доколко има смисъл от тази инициатива...

Когато НЕ ПЛАЩАШ ток има смисъл,но в противен случай..... не мисля че си заслужава каквото и да е.
Доколкото съм чел Antminer S3 били също толкова шумни колкото S1,освен ако не се ундърклокнат.
Миналата зима изкарах с 3 броя S1 в спалнята си,които ползвах за отопление и мога да кажа че шума не е чак толкова дразнещ-т.е. свиква се,но за съжаление ще трябва да се съобразяваш и със съквартирантите си така че тук въпросът е малко по специфичен.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот vellen » 31 Авг 2014, 22:02

Офф сега видях, че пак съм оплескал сметките в ракиено време. Утре ще го мисля пак.
Всъщност май като се настаня и разбера кои ще са ми съквартирантите, просто ще трябва да ги заведа на място при работеща машина, за да ми кажат предварително дали могат да я изтърпят в стаята или не. Един път вече си патих с една пеперудка (чак мен ме заболяваше главата от нея), та да не допускам пак същата грешка.
А и до настаняването (след 20-ти), може рязко да се промени както цената, така и сложността.
Малко прибързах с темата, но засега просто събирам безшумни варианти и съвети.
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот innergy » 01 Сеп 2014, 17:17

Може да вземеш няколко карти и да им сложиш водно.. цените доста паднаха
innergy
 
Мнения: 238
Регистриран на: 19 Ное 2013, 18:41

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот Flex » 02 Сеп 2014, 14:08

Разликата ден и нощ в шума обаче е голяма. През деня не мога да чуя как работи картата на 35% фан дори да си завра главата в нея, освен това заспивам без проблем на отворен джам и улично движение. През нощта е обратното - движението го няма, тихо е, чувам съвсем ясно картата и не мога да заспя на тоя шум... чувам я и на 25%, което е мин за фана... та тоя като ще го водиш при риг трябва да преспи до него :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, shulio, Spenchoni, svetlim