Bitmain покупка?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Bitmain покупка?

Мнениеот DEYAN6 » 21 Авг 2014, 21:59

Здравейте колеги искам да попитам някой от вас копувал ли е нещо от Bitmain.com . Хварлил сам мерак на https://bitmaintech.com/productDetail.h ... U85kWt0672 този продукт но никога не съм пазарувал от подобни сайтове и ако може някой с повече опит да помогне. Въпросите ми са следните - с тази оферта 2 броя ли получавам или 1. Има ли някакви допълнителни такси или мита по самите машини и ако някои случайно е направил същата покупка ако може да ми каже крайната сума на продукта когато му е пристигнал в къщата .
DEYAN6
 
Мнения: 73
Регистриран на: 05 Май 2014, 10:29

Re: Bitmain покупка?

Мнениеот 2GOOD » 22 Авг 2014, 00:36

Сайта е коректен, много колеги са пазарили от там.

Когато стоката влезне в България се спира на митница трябва да попълниш митническа декларация с твоят EORI номер, ако нямаш такъв си вадиш предварително - безплатен е. След което плащаш ДДС в/у обявената стойност и си взимаш пратката.

Има доста теми по въпроса:
viewtopic.php?f=21&t=1461
viewtopic.php?f=24&t=1751
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Bitmain покупка?

Мнениеот dobo79 » 22 Авг 2014, 12:39

DEYAN6 написа:Здравейте колеги искам да попитам някой от вас копувал ли е нещо от Bitmain.com . Хварлил сам мерак на https://bitmaintech.com/productDetail.h ... U85kWt0672 този продукт но никога не съм пазарувал от подобни сайтове и ако може някой с повече опит да помогне. Въпросите ми са следните - с тази оферта 2 броя ли получавам или 1. Има ли някакви допълнителни такси или мита по самите машини и ако някои случайно е направил същата покупка ако може да ми каже крайната сума на продукта когато му е пристигнал в къщата .


Ти хубаво си харесал този продукт,но преди да натиснеш бутона "КУПИ" дали си направи една малка калкулация на нещата.Първо-за достоверност на сайта-да,много колеги са пазарували оттам и смятам че няма проблеми по отношение на това.Второ-продукта ще се доставя след 20 септември и ще пристигне евентуално към края на септември.Дотогава имаме 2-3 смени(повишение) на трудността,т.е покупката е обречена,освен ако не искаш да я използваш като скъпа печка за зимата.
Не мога да разбера как се решавате на тези покупки,след като още от първоначалните условия всичко излиза на НЕИЗБИВАЕМОСТ на средствата вложени за продукта.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Bitmain покупка?

Мнениеот steffo » 22 Авг 2014, 18:27

===
Последна промяна steffo на 23 Мар 2021, 09:29, променена общо 1 път
steffo
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Юли 2014, 18:35

Re: Bitmain покупка?

Мнениеот ironman » 22 Авг 2014, 18:38

steffo написа:
dobo79 написа:Не мога да разбера как се решавате на тези покупки,след като още от първоначалните условия всичко излиза на НЕИЗБИВАЕМОСТ на средствата вложени за продукта.


Не мога да се съглася с това твърдение. Една мравка се избива за около 2 месеца по груби сметки. Може би това е друга тема, но факторът "печалба" не е водещ за домашните потребители. Ако идеята за криптовалутата допада на някого и иска да участва дори с малка печалба хората трябва да се насърчават да опитат. В крайна сметка от това зависи децентрализацията на системата. Биткойн има нужда точно от такъв тип копачи, които да поддържат малка мощност, да имат малка печалба или поне да не са на голяма загуба. В противен случай ще имаме едно негативно развитие - корпорациите ще акумулират огромна хешова мощност и напълно ще "изядат" мизерната печалба на скромните копачи и какво става тогава с децентрализацията на Биткойн?!


Хем си прав, хем си и много в грешка :)
Точно тези "малки копачи" ще си засилят мощностите в най-големия пул, защото "всички са там, значи е далавера" и съответно водят до централизация :)
В такъв тип "копане" трябва да се ориентират хората които са напълно наясно с пазара, рисковете, печалбите и как работи цялата схема, която сама по себе си е перфектна но много изкривена от ASIC производителите.
Трябва да можеш да си сметнеш следващите 6 месеца дификълтито, и ще осъзнаеш че в най най най добрия случай ще си малко под нулата. Но пък ако този продукт го има сега, веднага и утре може да го пуснеш - тогава да ще ти излязат сметките.
HASHLINK.EU - Your safety crypto mining platform!
Последвайте ни в Тwitter @HashlinkEU
Аватар
ironman
 
Мнения: 121
Регистриран на: 26 Яну 2014, 22:04
Местоположение: Варна

Re: Bitmain покупка?

Мнениеот dobo79 » 22 Авг 2014, 19:03

steffo написа:
dobo79 написа:Не мога да разбера как се решавате на тези покупки,след като още от първоначалните условия всичко излиза на НЕИЗБИВАЕМОСТ на средствата вложени за продукта.


В противен случай ще имаме едно негативно развитие - корпорациите ще акумулират огромна хешова мощност и напълно ще "изядат" мизерната печалба на скромните копачи и какво става тогава с децентрализацията на Биткойн?!


Ако се замислиш,реално в момента не се ли получава точно това,което си написал.Тези които печелят са само и единствено производителите на хардуер.За копачите остават само надеждите курса да се повиши и нищо друго.Няма как да се съглася че С3 се избива за 2 месеца при сегашните условия.Ето на-следващата трудност се очертава отново с около 20% нагоре.Как да стане???
Освен да се копае и да се купуват устройства за идеята на биткоин,но като ще сме на загуба,то къде ще му излезе края.
Освен ако не сме мазохисти.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Bitmain покупка?

Мнениеот kokoboko » 22 Авг 2014, 19:47

добо много си негативен винаги към покупки аз го знам това не и не винаги е така аз например не права сметка за избиване а гледам да запаза 24 часовия добив.Ако мислете да натрупате BTC сега ЗАБРАВЕТЕ ЛИЧЕН ОПИТ
kokoboko
 
Мнения: 174
Регистриран на: 29 Май 2013, 08:53

Re: Bitmain покупка?

Мнениеот dobo79 » 22 Авг 2014, 20:54

Аз не съм негативен към покупки.Знаеш,че ако има нещо на добра цена и аз бих си купил.Под добра цена да се разбира,че устройството ще си избие себестойността и евентуално ще изкара някой лев.При положение че още с покупката си осъзнаваш че никога няма да си върнеш вложеното как да съм позитивен.Негативен съм към така както аз ги наричам "лоши инвестиции" подобни покупки.
Просто констатирам сегашното положение според собствения си мироглед.Ти хубаво гледаш да запазиш 24 часовия си добив,но на каква цена?
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Bitmain покупка?

Мнениеот larry12 » 22 Авг 2014, 20:59

dobo79 е напълно прав.
Колкото и да не ви се иска да го признаете, това е факта, в момента от Биткойн печелят само хардуер производителите и огромните ферми.
Избиването на С3 за 2 месеца е невъзможно, незнам какви са ви сметките и как ги правите но не виждам как ще стане, съвсем отделно до 20ти има доооста време и един лек скок на трудноста с 40-50%....

Аз също имам С2 и С3 но по-скоро от печалбарство всичко премина в нещо като хоби, ако остане нещо здраве да е.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Bitmain покупка?

Мнениеот Sevo » 22 Авг 2014, 22:46

Не забравяйте че освен трудността, фактор е и цената. А като имаме в предвид, че цената е на нивото от м.Май, а трудността е х3 спрямо м.Май, има нещо сбъркано в сметките. Или едното или другото ще се промени и то скоро. Като знаем че трудността никога до се га не е падала, то остава цената значително да се покачи. А това неминуемо ще промени "избиването"
Sevo
ПроФесор
 
Мнения: 224
Регистриран на: 13 Юни 2014, 11:34

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Spenchoni, UserX1XO

cron