Нова монета - дайте мнения

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Нова монета - дайте мнения

Мнениеот guBaHe » 28 Апр 2014, 20:53

Предварително искам да помоля, всички с мнение "поредният шиткойн" да спрат да четат и да се цъкнат горе вляво на "Портал". Мерси !

За останалите:

За в момента за алгоритъм съм се спрял на X9 :) Моето наименование на 9 алгоритъма един след друг (както X11). Имам вече напълно работещ модул за sgminer-sph с който се копае с видеокарти.

Останалите параметри:

Block generation: 1 мин.
Difficulty Retargets: всеки блок с модифициран KGW - Nite`s Gravity Well (NGW)
Block value: мин. 25 на трудност <=1, след това се повишава с повишаване на трудността

За алгоритъма за diff retarget все още се двоумя и за DigiShield.

Така или иначе съм я докарал до работещо състояние, в момента търся добра "формула" за профита от блок. Идеята ми е колкото повече се увеличава трудността, толкова повече да се увеличава и добива от намерен блок.
Ето 2 графики, показващи зависимостта block value - Y / difficulty - X.
plot_small.png
Трудност до 10 000
plot_small.png (5.02 KiB) Прегледано 2510 пъти
plot_huge.png
Трудност до 10 000 000
plot_huge.png (7.15 KiB) Прегледано 2510 пъти


Трудността е това, което се показва с команда getdiff, не тази, която обикновеено ви показва sgminer. Например diff 1200 е около 74-75М при 32GH обща скорост на мрежата. В този случай профита от блок ще е 29.33.

Написал съм един блок експлорър, с основните неща които трябва да притежава - показва блоковете и транзакциите в тях - всичко, което може да се направи без база данни. Остава да измъдря частта с пуловете - модул за p2pool или нещо друго, ще реша по-нататък, като имам време да се занимавам.

Общо монетите ще са 1 000 000 000 (1 милиард) и след достигане на тази сума добивът от блок се заковава на 25 (около 1,35% (намаляваща) инфлация годишно)

Може да отпаднат още 1-2 алгоритъма за да може да се вдигне малко повече скоростта. Една R280X копае с около 2,2-2,3 Mh на Х9.

За името.. мисля го да е BitLev (BLEV), но се притеснявам малко, че когато на Явор Колев му писне да рови в нета за сайтове за хазарт които не са си платили лиценз за БГ и трябва да бъдат блокирани, все ще се намери някой глупак да тръгне да ме ръчка, че видиш ли хората можело да се излъжат, че това е нещо официално и имащо връзка с държавата и БНБ и съм ги подвеждал с името.

Мммм, нещо не мога да се оправя засега с компилацията за wallet-а под дограмата, тъй като никога не съм компилирал под Win а не искам да си осирам development машината с всичките глупости, които трябва да кача за cross-compile.

Някой ако реши да сподели добра идея или критика - моля да го направи, а ако коментара е от рода на "поредния шиткойн" - да се върне на първи ред в поста ми.

На въпроса защо ми е това и защо го правя - ами защото мисля че мога и съм решил да проверя дали е така.

Вие сте !
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот farmdve » 28 Апр 2014, 20:59

Прав си за това с Явор Колев. Иначе аз съм компилирал много пъти Биткойн-Qt под Windows, дори бях измежду първите, които сами си направиха environment за компилиране без никакви tutorial-и. Даже ако не се лъжа, съм 2-ри, след Diapolo.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот BaDaZzz » 28 Апр 2014, 21:08

Да си призная съм доста далече от разбирането на всичките тези неща - параметрите на даден койн. Бегли познания само, затова мнение в тази насока няма да ти дам. Искам, обаче, да ти кажа едно Браво за ентусиазма и занимаването! Никога според мен не е излишно или лошо създаването на нещо ново или дори съществуващо. С интерес ще следя развитието! Успех!
BaDaZzz
 
Мнения: 54
Регистриран на: 06 Мар 2014, 12:53

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот 2GOOD » 28 Апр 2014, 21:59

Страхотна идея - коемтнирана е и преди - може да си смениш името на темата само.

Сега моето мнение...
1. Блок на 1 минута е много бързо - поне спроед мен, 2.5 минути е добре това е 4 пъти по-бързо от Биткойн или точно колкото е Лайта, може и на 2мин да кацнеш.
2. Самия алгоритъм X9 трябва да е добре измислен, защото реално от това ти зависи валутата, и да е с максимална възможност асик резистивен.
3. Много ама много е важен равния старт, т.е. почва да се говори за валутата, след като направиш работещ портфейл и т.н. в тестнет се обявява една дата примерно седмица по-късно за старт и се пуска genesis
4. Предварително готови 1-2 басейна, мисля че има достатъчно БГ разработки за да започнеш с тях.
5. Относно името.. за да не е точно ЛЕВ, може да е Bulgarian Lion Coin или BLC - не съм проверявал дали е свободно, просто си мисля, че лъвовете от герба са добро начало :)
6. Какъв е смисъла да се увеличава профита от блок - така ще направиш инфлация, мисля че първоначалната идея на Сатоши е много балансирана това с 4-те години е супер.

Ами това е на първо четене.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот 99ufo99 » 28 Апр 2014, 22:10

Чудесна идея !!! Наистина опасенията за името са адекватни ( предвид Абсурдистан-а в който живеем ) .. та не е лошо да измислиш друго .. BULCOIN ми звучи добре .. а може да се чете и като бивол ..макра че онова е с 2 л-та .. ама да не изпадам в милиционерски подробности ;)
Тъй като гледам ще е АСИК-ресизтънт , е хубаво да се вземат в предвид по-широк спектър от карти които ще копат ... също няма да е лошо да има някакъв смисъл от цялата работа , секонд-маркет .. или за дарение.. или за подпомагане на някаква кауза .. за коригиране на кривините в нашата държавица.. Примерно за подпомагане на хора прецакани по някъв начин от държавата.. аве кауза да има.

Ако можем да съдействаме с нещо .. само казвай ;) ентусиасти винаги се намират.
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот guBaHe » 28 Апр 2014, 22:36

2GOOD:
1. 2 минути ми се струва по-добро попадение.
2. X9 е просто по-малко алгоритми от X11, ASIC за такъв ред алгоритми е доста сложно, тъй като се изпълняват много операции а и едно разбъркване на алгоритмите е достатъчно за да направи ASIC-а неизползваем.
3. имам всичко работещо, но само под Линукс :) Мисля след като обявя дата и час на пускане - малко преди това да генерирам и genesis блока.
4. Басейните - задължително поне един, но съм сигурен че народа ще предпочете (ако въобще реши да копае) да копае соло вместо да дава 0.5-1% на пул.
5. Мислил съм го това свързано с лъвовете в герба, но исках да е нещо просто, лесно, 1 дума.
6. Профита от блок няма значение че се увеличава, а и увеличението е минимално, както се вижда на графиките и много трудно ще бъде да се стигне скоростта, необходима за високите трудности и съответно по-висока стойност на блока. Максималните коини са фиксирани, от стойността на блока зависи само колко бързо ще бъдат накопани. Идеята ми е че колкото повече хора копаят - толкова повече се вдига дохода, т.е. донякъде се компенсира увеличаването на скоростта за тези, които не могат да бъдат в час със съответните мощности, но все пак на трудност 10 000 (това е 8 пъти повече отколкото е на DRK в момента) увеличението е с 50% от първоначалната стойност а и нарастването на стойността на блока не е линейна - забавя се постепенно. Знае се колко е максимума, не се знае само колко бързо ще бъде достигнат. :)

99ufo99:
Идеята за каузата е добра, също съм я мислил, само дето не съм намислил как да ги събирам.. по някакъв начин.. автоматично и да се трупат на адрес някакъв и в подходящия случай да се изразходват. BulCoin съм го мислил, ама ме навеждаше повече на мисълта за бикове.

Ще видя до края на седмицата да отделя време да скалъпя един testnet и да го метна на 2 машини да върви там, докато натаманя останалите неща. Проблема ми е, че нямам толкова много време да се занимавам и както казах - правя го донякъде за да разбера дали мога, не защото мисля, че ще спечеля нещо.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот rosko » 28 Апр 2014, 23:28

Няма лошо да си имаме и БГ монета, но с това Х9, освен нов модул за миньора, се вкарваш и в проблем откъм страната на басейните.. Те също трябва да имат софтуер(визирам стратум-а), който да работи с твоя алгоритъм, а се съмнявам някой да седне да пише такова нещо само за 1 монета, дори да се напише, то няма да е за старта и увисваш....
rosko
 
Мнения: 38
Регистриран на: 12 Окт 2013, 17:20

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот jkminkov » 29 Апр 2014, 01:21

guBaHe написа:нямам толкова много време да се занимавам


изтрепа рибата по света...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот farmdve » 29 Апр 2014, 01:50

jkminkov написа:
guBaHe написа:нямам толкова много време да се занимавам


изтрепа рибата по света...

Да не обидя автора на темата, но всеки дори малко разбиращ може да си пусне монета. Сега, отнема знание да си разработиш собствен алгоритъм за трудността, или Proof of Work(макар, че този x9 е x11 с премахнати 4 алгоритъма най-вероятно).
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот guBaHe » 29 Апр 2014, 09:14

farmdve:
Колкото до Х9 - аз съм го написал какво е. Няма смисъл от кой знае колко нов алгоритъм, тъй като има вече достатъчно. Всеки малко разбиращ, специално Х11 и дериватите му ще пусне трудно, тъй като не е публично достъпна частта от кода, която генерира genesis блока (доколкото аз съм търсил) и трябва всеки сам да си я напише. Затова и все още не са се нароили десетки клонинги.

jkminkov:
Да, имам и друга работа, за която ми плащат и няма как да отделям всичкото си време за това. Според тебе колко време отнема потдръжката на монета, след като се направят всички неща около нея ?
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, viniamin