Нова монета - дайте мнения

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот cnerd » 29 Апр 2014, 13:20

Аз виждам нещата така - техническите параметри за монетата са малко "все тая", въпроса е: "Каква е идеята зад монетата".
Ако измислиш за какво ще се ползва, всичко друго ще си дойде само.
Искам ясно да отбележа, поста ми не е от типа "поредния шиткойн", както автора беше споменал. Желанието ми бе просто да задам, кажи-речи най-фундаменталния въпрос, понеже иначе проекта е като да изкараш на пазара стокови активи за несъществуващо предприятие.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот 13K » 29 Апр 2014, 14:10

guBaHe написа:
На въпроса защо ми е това и защо го правя - ами защото мисля че мога и съм решил да проверя дали е така.



Здравей колега,

Смисълът за теб става ясен. До тук добре.

А каква е ползата за другите?
Защо общността би подкрепила тази монета?
С какво се различва от другите монети? Какви проблеми решава? Какви недостатъци отстранява? Какви подобрения предлага? Какво ново в нея?

Въобще каква е идеята? Защо да слагам поредния поредния майнер? или пордния портфейл? или да се регвам в поредната борса?

Та искам да кажа, че няма ли смислена идея в монетата, тя наистина ще стане поредния шиткойн. До тук аз виждам само някакви параметрични промени колкото да се покажат програмистки умения.

Не го приемай като заяждане. занимавам се с програмиране дълги години и знам каква е тръпката да създадеш нещо работещо. Но ако е само да си начешеш програмисткото его защо искаш да въвлечеш и други хора в това?
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот guBaHe » 29 Апр 2014, 14:59

Ползата за другите ?

Всеки вижда някаква полза в една монета и затова я копае. Ако не можеш да намериш такава - подминаваш и копаш друга.

Защо общността би подкрепила тази монета ?

Ако вижда някаква полза - ще я подкрепи, ако не - какво казах - търсят друга, в която вижда нещо.

С какво се различава от другите монети ?

Ами с това, с което се различават останалите една от друга. С какво може да се разлизчава една монета, освен по стойност на блок, време за ген. на блок и т.н.

Защо да слагам поредния поредния майнер ? или пордния портфейл? или да се регвам в поредната борса?

Не карам никой да слага нищо. Ако си забелязал - търся мнения, не помощ, нито искам от някой нещо да прави за мен или който и да било друг нито агитирам някой ЕВЕНТУАЛНО да копае. Ако все пак намериш/видиш някакъв смисъл в коя да е монета - правиш каквото ти харесва, без никакви задължения към никой. Някои просто копаят, защото си мислят, че след време от дадена монета ще излезе нещо.

Та искам да кажа, че няма ли смислена идея в монетата, тя наистина ще стане поредния шиткойн. До тук аз виждам само някакви параметрични промени колкото да се покажат програмистки умения.

Виждаш само такива промени, тъй като аз търся мнение за това, не за идея, какви проблеми ще решава и прочие. Всъщност ми е интересно да науча и аз какви проблеми може да решава една дигитална монета.. Мисля че проблемите, които могат да се решат с нещо такова са вече решени. В момента надпреварата е кой ще предложи нещо интересно, което да се накопае и да се продаде на колкото може по-висока цена. Идеи какво да правиш с една дигитална монета може да роди само въображението на някои, няма как в кода и да укажа че с нея ще се прави еди какво си. Някои ще искат да я продадат за реални пари, други да я разменят за други коини, трети ще дава бонус на тия, дето копат е неговия пул.. може да си организираш покер турнир с нея.. въпрос на въображение.

Общо взето, мога да обобщя така - правиш каквото ти душа иска, ако намериш смисъл. Както е с другите монети... Това е :)
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот 13K » 29 Апр 2014, 16:23

мдаа...

явно разликата от другите шиткойни е това, че е български...

Човече, като чета какво си написал за теб бит технологията има само материална страна.



В момента надпреварата е кой ще предложи нещо интересно, което да се накопае и да се продаде на колкото може по-висока цена.


А горното направо кърти. Хората, които виждат биткойна като пирамида явно имат основание.


Успех
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот jkminkov » 29 Апр 2014, 18:17

guBaHe написа:jkminkov:
Да, имам и друга работа, за която ми плащат и няма как да отделям всичкото си време за това. Според тебе колко време отнема потдръжката на монета, след като се направят всички неща около нея ?


ти ми кажи, в екипа на колко други койни си участвал, а също при едноминутен блок и ?120? confirmations, аз ти слагам време за реакция и оправяне на инцидента - 1 час, и това 24/7
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот guBaHe » 29 Апр 2014, 19:57

13K написа:мдаа...

явно разликата от другите шиткойни е това, че е български...

Човече, като чета какво си написал за теб бит технологията има само материална страна.



В момента надпреварата е кой ще предложи нещо интересно, което да се накопае и да се продаде на колкото може по-висока цена.


А горното направо кърти. Хората, които виждат биткойна като пирамида явно имат основание.


Успех


Ти познаваш ли някой, който е хвърлил минимум няколко К евро или $ за копачки и ригове.. ей така, за удоволствие и не търси материална облага от цялата работа.. не му пука дали курса е $10 или $1000 ? Би ли ми посочил един такъв човек тук, който да каже - майната им на парите, аз съм си накупил карти и плащам по 500 лв ток през лятото ей така, за идеята и да видят всички, че не е пирамида ? Тук някой има ли да копае за да докаже колко е напред тази технология и не търси изгода ?

А и не говорим за технологията, а за ползата от нея, която в момента е единствено материална, а единствените, които се възползват максимално от нея можеш да се сетиш кои са. За мен лично въпросът в момента не е колко е яка технологията, а да намеря нещо да накопая, да го продам и след като си приспадна разходите да имам печалба.

jkminkov написа:
guBaHe написа:jkminkov:
Да, имам и друга работа, за която ми плащат и няма как да отделям всичкото си време за това. Според тебе колко време отнема потдръжката на монета, след като се направят всички неща около нея ?


ти ми кажи, в екипа на колко други койни си участвал, а също при едноминутен блок и ?120? confirmations, аз ти слагам време за реакция и оправяне на инцидента - 1 час, и това 24/7


Виж сега, аз не правя система за междубанкови разплащания между Щатите и Германия. Това е просто една бит монета, световно неизвестна, която дори не се знае дали ще види бял свят. Няма да спрат банковите разплащания в 75 държави ако нещо се омота, от нея не зависи световния мир, кацането на човек на Марс или какво ще открият с Големия Адронен Колайдер. Просто си слагаш още един друг пул в минера и ако се срине копаеш друго, както си правил досега. Едва ли в живота ти настава драма ако спре DOGE или биткоин мрежата. А и не знаех, че е задължително условие да съм участвал в екипа на други коини за да ми е позволено да направя сам монета.

Както казах - в момента го правя за кеф, колкото да се запозная "отвътре" с нещата и проблемите, затова и не отдавам кой знае колко голямо значение на тази работа. Имам ресурс, който стои неизползван, намирам и по малко свободно време. Ако имам достатъчно изгода - мога и 24/7 потдръжка да направя, но не виждам, нито познавам някой, който би се ангажирал толкова много... ей така, за идеята.

А за идеалистите - що не вземете да помогнете или пък да направите нещо вие, ей така, за без нищо, за славата на технологията ? :)

П.П. Помощ не ми трябва и съжалявам ако тона ми звучи... абе не ви харесва. Извинете ме и кажете вашите гледни точки :)
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот charliebg » 30 Апр 2014, 08:49

Аз мога да помогна с направата на промоционни филмичета, рекламата по интернет, банери - там съм експерт.
Идеята си заслужава и съм на 100% зад подобно начинание.
charliebg
 
Мнения: 74
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:59

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот 13K » 30 Апр 2014, 17:00

Въпреки че звучиш доста арогантно и самонадеяно, аз съм положително настроен.
Тона ти по-скоро отблъсква, отколкото да привлича сподвижници на идеята ти, но вярвам, че отношението ти ще да се промени.

Ти искаш да пуснеш "нов продукт на пазара" и да печелиш от него.
Това от което имаш нужда му се вика маркетинг.
Ако имаше пазарен дифицит добре - като няма риба и ракът е риба.
Пазара обаче вече прелива от конкурентни продукти.
Ако искаш твоя продукт да е успешен трябва добре да формулираш коя ти е таргет групата и да покажеш "добавената стойност" за нея.
В учебниците му викат да намериш пазарната ниша. И задължително ще трябва да съобразиш техническите параметри на продукта си именно с нуждите на тази ниша, щото хаотичната и безидейна работа обикновено отива на вятъра.

Ако не искаш да разчиташ само на балъци трябва въпроса "защо точно с тази монета да организирам покер турнир" да има смислен отговор.
След като този въпрос получи отговор тогава колко да е времето на блок, как да се сменя трудността и прочие параметри и технически въпроси ще получат отговор доста по-естесвено.
Сега всякакви числа са си чисто стреляне в тъмното.

При теб нещата изглеждат по следния начин : имам си копче, не съм шивач ама ще си ушия балтон.
Разбирай, че от умението ти на програмист да напишеш модул, който да генерира базовия модул във веригата до създаването на смислена и успешна крипто монета има много път да се извърви.
Задачата е комплексна. Програмистката работа е най-малко, особено в конкретния случай с този отворен код.

Пак да попитам с думи прости: кое от това което си написал прави твоя койн да не е поредния шиткойн? Защо да избера него за покер турнира, а не кой да е друг койн?

Ако пък наистина си тръгнал на лов за балъци тогава недей обяснява, че си световно неизвестен и че самия ти не си сигурен, че програмата ти ще заработи.
Даже трябва да споменеш, че Мега Големия Кудронен Йумусайдер ще зависи само от нея. И други такива хипер мега гига световни важности. Е, без да прекаяваш разбира се....

Поздрави
13K
 
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Мар 2014, 12:23

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот guBaHe » 30 Апр 2014, 22:38

За самонадеяно.. мога да се съглася донакъде, но пък за арогантно че звуча - сякаш не. Извинявам се ако съм оставил такива впечатления.

Може би като съм го писла съм бил леко подразнен от факта, че търсех мнения за параметрите на монета, неща от сорта на "вземи увеличи времето на блоковете", "вземи направи по-малко потвърждения", "зарежи Х9, направи го Х11, да не се шашка народа и да се чуди кво е това и как да го копае" и прочие. Нещо като това, което е написал 2GOOD или 99ufo99 на предната страница.

Ти започна (а и продължаваш) да ми задаваш въпроси, които не ме вълнуват изобщо, а и да ме поучаваш. Ако се занимаваш с програмиране толкова време колкото твърдиш и знаеш всички тези неща, на които се опитваш да ме научиш, от рода на как да е успешна монетата и какво пише в учебниците, на кого да разчитам и т.н... аз си мисля, че ти имаш всички знания и умения да създадеш успешна монета, но това, което не мога да се сетя е защо не си го направил ?

Мнението ти по темата е напълно ясно. Не знам за какъв лов на балъци точно ми говориш. Ако прочетеш хубаво какво съм писал ще разбереш, че нито карам някой да прави нещо, нито искам нещо от когото и да е.. Освен гореспоменатото мнение, което в абсолютно никакъв случай не е задължително и е само по желание.

Отново ти се извинявам, ако тона ми го определяш по друг начин освен "добър" и съжалявам ако те отблъсква. Всъщност ще те помоля, ако имаш още пазарни анализи или лекции по пазарна икономика, просто да подминеш темата, но ако имаш да кажеш нещо от рода на "Аз мисля така, защото еди какво си" и желаеш да го споделиш - заповядай.

Весели празници :)
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Нова монета - дайте мнения

Мнениеот larry12 » 02 Май 2014, 19:18

BGC
https://bitcointalk.org/index.php?topic=592936.0

принципно съм съгласен с колегите, ако твоята монета няма ясна идея/функция/разлика от другите си остава шит койн, според мен трябва да помислиш основно в/у това
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, viniamin