Дали изгорих дъното ?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Дали изгорих дъното ?

Мнениеот SkyLLeNd » 08 Апр 2014, 20:13

Проблема е следният сложих шеста карта бях с пет.Обаче в бързината вързах само рисера и молекса забравих захранващите кабели включих и изпляка рисера замериса на изгоряло и изпуши мн леко от синята лепенка на рисера.. махнах картата и рисера изключих всичко включих на ново картите се включват въртят вентилаторите и този на процесора но няма индикацийте на интернет-а лед-четата и рига не копае... слота на който беше картата единствения 16x мерише на изгоряло :) Някой да продава h61 pro BTC ?
Последна промяна SkyLLeNd на 08 Апр 2014, 20:49, променена общо 1 път
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: Дали изгорих дъното ?

Мнениеот k02irs » 08 Апр 2014, 20:20

Включи монитора, най-вероятно си изключил уина доката е зареждал. Според мен ти е заминал екстендъра най-вероятно. Случвало ми се е да го правя доста пъти и интересното е че при мен не палят вентилаторите като не е включен мулекса. Това ме навежда на мисълта, че тоя екстендър си е баш бая фалшив :)
k02irs
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Ное 2013, 20:59

Re: Дали изгорих дъното ?

Мнениеот SkyLLeNd » 08 Апр 2014, 20:50

с линукс съм и с флашка местих я вече няколко пъти
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: Дали изгорих дъното ?

Мнениеот ZAX » 08 Апр 2014, 20:53

Изглежда не си имал късмет и екстендъра е издържал, значи дънцето е изяло дървото, което пак е добре, защото всичко друго е по-скъпо. Няколко часа по-късно ако не тръгне, значи е време за ново. Разбира се ти си изтествай без карти и т.н. преди да хукнеш да го сменяш, занеси го също така някъде където могат да ти кажат да го хвърляш ли или не е от него проблема.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Дали изгорих дъното ?

Мнениеот aclass » 08 Апр 2014, 21:00

махаш всички карти, пускаш монитор на дъното и гледаш дали биос-а зарежда
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Дали изгорих дъното ?

Мнениеот SkyLLeNd » 08 Апр 2014, 21:41

Понеже имам и друг риг сложих другото дъно всичко върви.. Според мен е заминало.. махах му и батерията и пак не става включвам го само с 1 карта на най-краен слот с другото дъно тръгва с това не.. интересното е, че си знае да тръгва при ток което е настройка на биоса е след като извадих батерията не става.. сега съм го оставил пък утре ще го пращам то е в гаранция да видим дали ще я уважат :D ако ли не kmetax дава нови.. Екстендъра изпуши...
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: Дали изгорих дъното ?

Мнениеот SkyLLeNd » 01 Май 2014, 01:50

Ней ми било дънце а процесорче.. :) явно е дръпнало много ток които премива първо през процесора и бумти а със него и ризера а дъното остава читаво ;)
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: Дали изгорих дъното ?

Мнениеот ZAX » 02 Май 2014, 01:21

Всъщност бих казал че дъното е твърде НЕчитаво, за да ти изгори проца при тази ситуация. Та какво общо има той с рейзъра по дяволите?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Дали изгорих дъното ?

Мнениеот BaDaZzz » 03 Май 2014, 23:29

Ако не се лъжа PCI-e x16 порта е с директна шина до централния процесор, затова по-вероятното е да е гръмнал екстендера, а от там и самия процесор. PCI-e x1 портовете, обаче минават през чипсета, затова ако гръмналия екстендер е бил на някой от тях, е странно как е оживяло дъното, пък процесора да е заминал. Обратния вариант не виждам как може да стане - процесора да подаде повече ток на PCI-e порта...тока се определя от товара, не от източника (стига да може толкова да пусне :) ).
BaDaZzz
 
Мнения: 54
Регистриран на: 06 Мар 2014, 12:53

Re: Дали изгорих дъното ?

Мнениеот SkyLLeNd » 04 Май 2014, 02:06

BaDaZzz написа:Ако не се лъжа PCI-e x16 порта е с директна шина до централния процесор, затова по-вероятното е да е гръмнал екстендера, а от там и самия процесор. PCI-e x1 портовете, обаче минават през чипсета, затова ако гръмналия екстендер е бил на някой от тях, е странно как е оживяло дъното, пък процесора да е заминал. Обратния вариант не виждам как може да стане - процесора да подаде повече ток на PCI-e порта...тока се определя от товара, не от източника (стига да може толкова да пусне :) ).

Ами да слота беше 16-ка :D екстендера е заминал най-вероятно и ме е страх да го пробвам :D
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, viniamin