Без екстендер може ли?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Без екстендер може ли?

Мнениеот Bathory » 25 Мар 2014, 20:56

Здравейте!Наскоро сглобих една машинка за геймене и покрай това се заинтригувах от тази побърквация(нарочно използвам тази дума,защото е изключително обсебваща мания).Четох доста и правя някакви опити(зная,че със 7870 не бих изкарал нещо значимо,но ми е интересно).
Искам да питам,ако картата не е на екстендер има ли опасност да прегори дъното от тока,който черпи от шината.
Bathory
 
Мнения: 55
Регистриран на: 25 Мар 2014, 18:03

Re: Без екстендер може ли?

Мнениеот jno » 25 Мар 2014, 20:58

Не се притеснявай, проблемите са ако има 4-5 карти :)
jno
 
Мнения: 83
Регистриран на: 23 Ное 2013, 11:53

Re: Без екстендер може ли?

Мнениеот Spoon.Net » 25 Мар 2014, 22:36

5 карти на дъно с реизъри без молекси работят без проблем. уловката е че трябва да осигуриш запас на ток за пиковете на картите = яки захранвания, никакви грижи. 7870 е хладна карта. задължително я ъндърволтвай защото работи перфектно на много малък ток /поне тези който имах аз/
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Без екстендер може ли?

Мнениеот jkminkov » 26 Мар 2014, 19:45

явно само аз съм късметлия с прегоряли кабели, три карти на едно дъно без екстендери, по някое време спря да работи, извадих средната карта - о, чудо работи, без да задълбавам повече го оставих така, след може би година и половина спря изобщо, като го разглобих лъснаха проблемите - прегорял кабел към дъното, два кабела 6pin/модулни/ препечени от двете страни, понеже са черни, не съм ги видял първоначално, вързани точно за средната карта и останали неизползвани след това, вчера го взех от ремонт/байпас на конектора на дъното/, копането продължава, пак с две карти, че няма повече кабели... btw TPQ-850 е захранването
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково


Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], Hristo, ionicle, Kartoff, viniamin