Идва ли краят на видео-картите

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Идва ли краят на видео-картите

Мнениеот SkyLLeNd » 14 Мар 2014, 18:05

Идва ли краят на копаенето с видео карти? Надявам се да стане някаква дискусия защото живо се интересувам и се надявам краят да е е не по рано от поне 1 годинка още! Някой някакви прогнози ? Аз знам само за Gridseed които за момента се явяват някаква заплаха..
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: Идва ли краят на видео-картите

Мнениеот vmuser » 14 Мар 2014, 18:08

Аз бих задал и следния въпрос: Търсите ли/Купувате ли видеокарти и сглобявате ли машини със същите темпове все още :)
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Идва ли краят на видео-картите

Мнениеот Flex » 14 Мар 2014, 18:14

Чак края... но отмина периода на бързо възвръщане, дето за месец-2 се изплзщаше, сега сме обратно в началото - има само биткойн и лайткойн (и доге) и парите са умерени, пак се изплащат, но вече си говорим за 5 месеца за нов риг.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Идва ли краят на видео-картите

Мнениеот SkyLLeNd » 14 Мар 2014, 18:16

аз съм инвестирал с ясната представа за възвръщане от 5 до 10 месеца като цялостна инвестиция без остатъчна стойност, ще съм доволен и да остане хардуер на ниска цена отдавна си мечтая за геймърско PC :D все пак 5 месеца така или иначе си минават..
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: Идва ли краят на видео-картите

Мнениеот gbelchev » 14 Мар 2014, 19:02

Горе долу след около 6-7 месеца геймърите в българия ще си купуват видео карти на 50% от реалната им стойност. А останалите ще се изнасилваме да играем игри, тъй като ще се чудим какво да ги правим тези видео карти. Ще оборудваме цялото семейство с ненормалните карти :mrgreen:
gbelchev
 
Мнения: 92
Регистриран на: 17 Фев 2014, 14:47

Re: Идва ли краят на видео-картите

Мнениеот rosko » 14 Мар 2014, 20:20

Аз вярвам в не-sha256-не-scrypt-базираните алтернативките като заместител на scrypt-базираните алтернативки и мисля, че винаги ще има работа за GPU
rosko
 
Мнения: 38
Регистриран на: 12 Окт 2013, 17:20

Re: Идва ли краят на видео-картите

Мнениеот cloud » 14 Мар 2014, 20:47

GridSeed са единствените с работещ продукта на пазара - и докато не усепят да смъкнат 300 khs под 150$ не виждам драма. Ше стане Цирк като излязат другите асици дето са Rack Mountable и фирми като cex.io напълнят дейта центровете с тях. Аз не съм взел много карти 3 парчета и ако пропадне цялата история влизам в бизнеса с трошене на password hashes някои да иска да прави комбина :) ?
cloud
 
Мнения: 24
Регистриран на: 02 Мар 2014, 21:13

Re: Идва ли краят на видео-картите

Мнениеот angelche1973 » 14 Мар 2014, 21:02

Целта е като смъкнат 300 khs под 150$ ние да сме избили хардуера :lol: После каквото изпадне.
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Идва ли краят на видео-картите

Мнениеот whocares » 14 Мар 2014, 23:17

В близката година не ми се струва, че това ще се случи. Добре знаем всички колко време им трябваше на ASIC-ите на навлезнат да наберат скорост и т.н при SHA-256 .
Това, че се е появил някакъв чип далеч не значи, че края му се вижда - както добре е известно скрипт валутите са твърде зависими от скоростта на паметта и пропускателната, която се осигурява през шината до чипа. Някак ми се струва твърде невероятно асиците да се справят сравнително лесно, че и евтино с тези ограничения на дизайна, но знам ли :D .
От друга страна се разработват и доста монетите с алтернативен на скрипт алгоритъма, като някои от тях имат доста интересни идеи и нововъведения - скрипт н фактор, моментум, sha-3, dark и т.н, които са имунизирани от асиците за момента.
Аватар
whocares
ПроФесор
 
Мнения: 169
Регистриран на: 03 Юни 2013, 13:11

Re: Идва ли краят на видео-картите

Мнениеот Kartoff » 15 Мар 2014, 01:46

Интересни ми е защо на някой може да му хрумне, че от един момент натам няма да има работа за картите ?!? Все пак всички знаем, че те са най универсалното средство за копане...

На мен лично цялата тази работа ми мяза много на неща като вирусите, ключалките и т.н. където някой прави нещо, а друг се опитва да му намери цаката или даже в някои случаи тоя дето намира цаката нарочно прави нещото, че да си подсигури работа... Същото са и фармацефтичните компании, пускат вируси във въздуха за да ходят хората да си купиват лекарства...
Сега като намериха цаката на скрипта очакваме да видим на кое ще се метнат по големия % от копачите за следващата година и нещо, докато и на него му намерят цаката :D
Kartoff
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Сеп 2013, 10:31

Следваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin