Охлаждане на помещението?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот vladi246 » 24 Апр 2018, 15:50

dedmaroz написа:Браво Влади, много добра работа и поздравления за снимката. Може и една козирка да му направиш отгоре и да сложиш една Каменица :D


Благодаря, и това ще стане, за сега климатика вече 48ч без грешка, колкото му кажа толкова :) като картите не са малко...., примерно който има "1080-TI" знае какви печки са и един риг от 13 такива каква печка е.
Screen Shot 2018-04-24 at 13.47.14.png
Daikin
Screen Shot 2018-04-24 at 13.47.14.png (48.23 KiB) Прегледано 1583 пъти

Колкото му кажа толкова :) Чакам да се вдигнат температурите да видя как ще бъде, но за сега външната стига до 35 и нищо не мръдна.
vladi246
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Авг 2017, 00:15
Местоположение: Лондон

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот Mateev » 24 Апр 2018, 17:13

С климатик всеки знае, но той харчи още 30-35% допълнителна електроенергия спрямо тази, която трябва да изхвърли от помещението. Затова и беше създадена тази тема - да се търси по-икономичен вариант. И този вариант е повече от ясно, че са вентилаторите, които харчат само 2-3% допълнителна енергия спрямо тази, която изхвърлят от помещението.

Системите с вентилатори освен че са 10-15 пъти по-икономични, но и в същото време са около 2-3 пъти по-евтини.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот vladi246 » 24 Апр 2018, 17:19

Mateev написа:С климатик всеки знае, но той харчи още 30-35% допълнителна електроенергия спрямо тази, която трябва да изхвърли от помещението. Затова и беше създадена тази тема - да се търси по-икономичен вариант. И този вариант е повече от ясно, че са вентилаторите, които харчат само 2-3% допълнителна енергия спрямо тази, която изхвърлят от помещението.

Системите с вентилатори освен че са 10-15 пъти по-икономични, но и в същото време са около 2-3 пъти по-евтини.


Донякъде съм сългасен с теб! Но първо много съм далеч от техниката да си играя и да търся решения от разстояние и прецених да заложа на сигурното. Извинявам се ако съм изместил темата от топика. Просто когато вложенията са ти 50+к лв предпочитам на по-сигурното.

Някак си не мисля, че нормален човек ще иска да хвърли примерно 50к на асфалта и няма да иска да се наведе да ги вдигне само заради едно съоръжение което ще ти реши много проблеми и в същото време няма да скъси живота на техниката. Тук не говорим за риг от 6 карти. Ще изгори 150лв на месец за ток + примерно, на база на цялата техника и, че я държи хладна, картите ми работят в момента на 60гр. и 35% вентилатори! Прекрасно!
vladi246
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Авг 2017, 00:15
Местоположение: Лондон

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот Mateev » 24 Апр 2018, 17:29

А сметнал ли си правилно мощноста на климатика, защото ако инвестицията ти е 50+к лева, то тогава вероятно говорим за топлинна мощност над 10 kW. С такава мощност обикновените стайни климатици няма да се справят. Трябва ти много по-мощен климатик и разбира се много по-скъп.

Та би ли дал малко повече параметри относно мощноста на всички ригове, мощноста на климатика и неговата цена?
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот vladi246 » 24 Апр 2018, 17:32

Mateev написа:мощноста на климатика и неговата цена?


Дал съм точен модел на климатика, в България го намерих около 4к, но не съм го взимал от България, 24-ка е и параметрите ще ги намериш по нета на база модела.

Наясно съм, че с климатик от 1к няма да стане работата :)
vladi246
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Авг 2017, 00:15
Местоположение: Лондон

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот guBaHe » 25 Апр 2018, 00:20

Аз пак да подхвърля идеята с "обърнатия климатик". Т.е. външното тяло е е вътре и е пуснат на отопление, за да може да дърпа навън топлината. Само по някакъв начин трябва да се излъже датчика, защото ако навън е 30 градуса няма как да "топли". :)
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот Mateev » 25 Апр 2018, 07:24

guBaHe написа:Аз пак да подхвърля идеята с "обърнатия климатик". Т.е. външното тяло е е вътре и е пуснат на отопление, за да може да дърпа навън топлината. Само по някакъв начин трябва да се излъже датчика, защото ако навън е 30 градуса няма как да "топли". :)


Обратния цикъл на Карно е с по-лоша ефективност от правия, така че неслучайно производителите на климатици са решили външното тяло да се слага вън, а не вътре ..... :D
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот guBaHe » 26 Апр 2018, 20:42

Mateev написа:
guBaHe написа:Аз пак да подхвърля идеята с "обърнатия климатик". Т.е. външното тяло е е вътре и е пуснат на отопление, за да може да дърпа навън топлината. Само по някакъв начин трябва да се излъже датчика, защото ако навън е 30 градуса няма как да "топли". :)


Обратния цикъл на Карно е с по-лоша ефективност от правия, така че неслучайно производителите на климатици са решили външното тяло да се слага вън, а не вътре ..... :D

Защо цикълът да е обърнат? Когато топли, той "събира" топлината отвън и я вкарва вътре. Ако завъртиш телата и пуснеш на отопление - той ще "събере" топлината отвътре и ще я изкара навън. При СОР 4.0 примерно за да събере 2 кв. толина и да я вкара вътре му трябват 500 вата. Също толкова ще му трябват и при "обърнат". Което е по-малко ток, отколкото ще трябва за охлаждане на помещението, тъй като от друга страна охлаждането винаги е по-енергоемко от отоплението. Особено през лятото.

Дали дърпаш топлина от помещението или отвън е все едно за климатика, когато външното тяло е вътре или отвън. Предназначението на външното тяло е да събира топлина или студ (образно казано), а на вътрешното - да "изплюе" каквото е събрало външното в помещението. Ако им размениш местата - ще събира отвътре и ще изкарва навън. Цикълът на Карно ще си е както трябва.
Последна промяна guBaHe на 26 Апр 2018, 20:50, променена общо 1 път
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот Mateev » 26 Апр 2018, 20:48

Обратния цикъл на Карно е с по-ниска ефективност от правия, защото така го пише в дебелите книжки. Има една камара формули, които никога не съм се опитвал да ги разбера как работят, но крайното твърдение е, че обратния цикъл е по-ниско ефективен. Вероятно е свързано със загубите от преобразуване, които са по-много в едната посока и по-малко в другата.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот jamiemirror » 27 Апр 2018, 02:07

:lol:
Последна промяна jamiemirror на 21 Май 2018, 00:02, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, viniamin