Тунинговане на powered riser

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Тунинговане на powered riser

Мнениеот Damqnaz » 19 Фев 2014, 09:35

Според мен,не трябва да прекъсваш връзката на молекса през дъното.Когато си с 2 захранвания винаги има някаква потенциална разлика между тях и се полу4ават изравнителни токове(при мен са 0,15А).Ако прекъснеш връзката между дъното и молекса те ще протекат само през картата и може да има проблем.
Damqnaz
 
Мнения: 35
Регистриран на: 06 Фев 2014, 20:42

Re: Тунинговане на powered riser

Мнениеот aclass » 19 Фев 2014, 09:38

точно тък грешиш.. ако прекъснеш връзката с дъноъо няма да се изравняват ако захраниш картата само от второто захранване
това, което задължително трябва да се направи е да им се вържат някъде черните кабели заедно
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Тунинговане на powered riser

Мнениеот vmuser » 19 Фев 2014, 10:34

Черните кабели нали се връзват през add2psu модула така че захранванията са си заземени заедно всичките - трябва ли допълнително да връзвам корпусите на всички захранвания заедно с някакъв кабел.
А въпросът е молексите къде да се вържат като са прекъснати връзките през дъното - към главното захранване (както всички препоръчват навсякъде) или към второто захранване, след като няма 12 волтови токове от първото захранване (какво остава за другите 3.3 волта които идват от други пинове)
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Тунинговане на powered riser

Мнениеот Damqnaz » 19 Фев 2014, 10:42

Възможно е.Не споря.Не зная дали има друга електри4еска връзка през екстендъра между картата и дъното.Ако няма и идеята е да има 2 независими захранвания към 2 независими консуматора ,тогава защо ще обединяваш масите между двет захранвания.Питам защото не съм напълно на ясно и ми интересно да разбера. :D
Damqnaz
 
Мнения: 35
Регистриран на: 06 Фев 2014, 20:42

Re: Тунинговане на powered riser

Мнениеот aclass » 19 Фев 2014, 11:31

зависи кой модел add2psu имаш. някои го нямат това общо заземяване.
това за молексите не го разбрах :)
отделно навсякъде пише, че корпусите и планките на всичко вързано на машината трябва да се свържат заедно
масите се съединяват за да си сигурен че са заедно :) не се знае от към маси кой екстендър как е напвравен и отделно нали нещо някъде няма да ги свърже със слаба връзка
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Тунинговане на powered riser

Мнениеот vmuser » 19 Фев 2014, 11:37

Ами на модула има 2 пина на буксата за зеления и черния кабел, които явно се окъсяват, за да пуснат захранването. Предполагам заземяването от молекса е вързано към земяата на второто захранване... но ако не е, тогава трябва корпусите им да се вържат явно...
Ако имаме екстендери с прекъснато захранване от дъното и само през молекс - тоя молекс отива на главното или на вторичното захранване. При непрекъснато захранване от дъното е ясно, че трябва да е към главното, но в другия случай пак ли е задължително да е така... или може картите да са вързани само към собствените си захранвания
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Тунинговане на powered riser

Мнениеот aclass » 19 Фев 2014, 11:41

ако са ти свързани масите на всички захранвания според мен трябва да си е на неговото захранване, защото иначе ще имаш разлика на постъпващите към картата напрежения
питай муфафа как са ти свързани пиновете в модула за да си сигурен
на моите модули домашно производство свързвам черните кабели заедно пред молексите на захранванията
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Предишна

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin