Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот ZAX » 10 Май 2014, 00:10

Моят мултибит не седи пуснат въобще, пускам го само когато наредя аз нещо и веднага след това го спирам, без въобще да чакам да бъде потвърдено. Защо въпреки това рестото ми винаги се връща и въпреки това през всичкото останало време всекидневно си получавам приходите от пулчетата в които копая? Защо до сега няма нито една липса? Имам и много транзакции криптси-->мултибит и мултибит-->криптси, също безпроблемни. Айде да видим кога ще ме предаде късмета и ще почнат и моите коини да изчезват...

Ползвам клиентът с най-ниски такси. Да знам че има начини да пртащаш дори с нулеви (което не е препоръчително и затова не го правя) или с каквито ти си избереш (но не е достъпно за обикновения потребител) такси.

Започнах да ползвам криптси за портфейл, когато таксата беше 0.0001, пък и нямах избор, защото копах кви ли не шиткоини и трябваше някъде да ги обменям, съответно го правех и във всички останали борси с такава такса, която беше и най-ниската тогава, докато в bitcoin-qt таксата си беше 0.0002 и само поради тази причина го преживях когато и в криптси стана толкова... Но след това и осраха интерфейса много яко, а накрая чашата преля когато сложиха абсурданата такса от 0.0005 а в транзакциите им гледам си е минималната и освен това са едни от най-бавните също така... За съжаление по същото време се наложи да се откажа и от кутето поради липса на дисково пространство и се поразрових, така попаднах и на другите шитни, като от всички най-много ми хареса мултибит.

И ще продължавам да ги ползвам в следната последователност.

Оперативен портфейл определено за сега ще остане мултибит, там никога няма много коини и да загубя нещо, няма да е фатално.

Трезор: все още не съм решил, въпреки че много от вас величаят електрум, аз доста силно не го харесвам, а никой не се е обосновал всъщност... Както казах искам портфейл който да е освен максимално сигурен, също така и максимално компактен и мобилен, но не на последно място удобен за употреба, какъвто електрум определено не е! Т.е. искам сега да запиша нещо на една флашка и след 100 години някой да може да бодне тази флашка някъде и коините да са си там и да може да се ползват, дори без да ми знае паролата. Така че сигурноста на електрум грам не ме блазни и никак няма да хареса на внуците ;)

Може би офлайн портфейлите са моето решение, попаднах на нещо за някакви така наречени "хартиени", но беше на английски и не успях да разбера точно за какво иде реч. Но пак искам дебело да подчертая, че факторът човешка грешка трябва да бъде елиминиран! Това включва забравяне на парола и т.н.

Гледам също така има много идеи, къде добри, къде напълно идиотски, за разни карти и всевъзможни носители, трезори, съхранители... Но все още не съм видял нещо което да ме спечели на 100%

Ако някой е разбрал какво търся и мисли че то вече съществува, моля да го сподели!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот lider » 10 Май 2014, 00:26

Благодаря за помоща след 3 ресета се появиха.
Аватар
lider
 
Мнения: 38
Регистриран на: 15 Яну 2014, 18:56
Местоположение: Варна

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот ZAX » 10 Май 2014, 00:47

А така сега, какво излезе в крайна сметка? Лошият мултибит просто не се е бил синхронизирал поради нещо си независещо от него предполагам. При мен това обикновено се оправя от първия рестарт (признавам че губи синхронизация по някога, факт). Но това е много по-слаб проблем (особено след като синхронизира за секунди) и нямащ нищо общо с най-ужасният възможен бъг, а именно да си загубиш коините. Та колко ли от "потърпевшите" дето уж са си загубили коините от мултибит, всъщност са ревнали така без причина, но после не са имали доблестта като колегата да добавят че грешката всъщност е негова, а загубени коини няма ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот filchef » 10 Май 2014, 01:01

https://bitcointalk.org/index.php?board=99.0
За никой друг клиент няма толкова писъци за загубени койни и част от тях са реални - въпрос на късмет е че си си върнал койните - ако беше читав клиента още с първия ресет трябваше да се оправят нещата
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот ZAX » 10 Май 2014, 01:04

А какво ще кажете за анонимността? Правилно ли съм забелязал че мултибит не отразява по никакъв начин реалното ти IP или греша? QT определено получава голям минус в това отношение, не знам как е положението при останалите?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот 2GOOD » 10 Май 2014, 01:18

ZAX написа:А какво ще кажете за анонимността? Правилно ли съм забелязал че мултибит не отразява по никакъв начин реалното ти IP или греша? QT определено получава голям минус в това отношение, не знам как е положението при останалите?


Да ти кажа при QT последната 1-2 години веднъж не е излезнало моето ИП при изпращане, просто добавяш някой голям нод с много връзки и всичко излиза от там ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот filchef » 10 Май 2014, 01:24

ZAX написа:А какво ще кажете за анонимността? Правилно ли съм забелязал че мултибит не отразява по никакъв начин реалното ти IP или греша? QT определено получава голям минус в това отношение, не знам как е положението при останалите?

Ако си се загрижил за анонимността си ползвай Електрум през ТОР сървърите , а и за Мултибит не е вярно че е анонимен - през малкото време през което го ползвах преди да премина на Електрум си виждах айпито в блокчейна като пращам койни.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот filchef » 31 Май 2014, 00:21

Колеги
Беше обяснено някъде в форума как се пуска блокчейна на диск D:/ - някакъв фокус се правеше с шоркът но не помня какъв беше точно - на мен на догето блокчейна му застрашително нарастна и диска ми С:/ застрашително намаля та искам да го преместя от роуминг папката на диск Д
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот marincho » 31 Май 2014, 00:30

Това трябва да се стикне. Моя го преместих от С, но сега да ме утрепаш, не мога да ти кажа как става. Нещо по шорт-къта беше, нооо...
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот farmdve » 31 Май 2014, 00:31

bitcoin-qt -datadir=D:/ или друг диск.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, viniamin