Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот ZAX » 23 Апр 2014, 05:14

Ще ти го обясня така че да разбереш. Но не се замисляй, просто следвай инструкциите ми стриктно.

1. Всяка сума която си мислиш за малка, я умножи по 100.

2. Например имам притеснение за 0.1 BTC, значи мисли за него като за 10 BTC. Ако е 1 BTC, нека да са 100 и т.н.

3. Все още ли не разбираш?

Ти имаш някаква работа и да си изгубиш коините, няма да е голяма драма. Аз съм бедно студентче, ама мама и тати не ме гледат, а по-скоро аз тях. В момента друг доход нямам, да загубя дори жалката сума от по-малко от 1 BTC означава не просто да седя гладен 1 месец (всъщност много месеци, понеже за храна не харча повече от 100 лева на месец, а съм 100+ кг), а означава да умра прав. Гърчът който ми причинява преполовения курс ми стига, не ми трябва да губя и малкото което ми е останало!

Да не говорим че когато гласуваш доверие на разни нещастници като @Marto74 и @Spoon.Net дето кръв повръщат, ама пари не връщат... Тогава сметките съвсем не излизат. Пък де'т викаш не си струва да ги лежа за по няколко стотин лева...

Но остави ме мен, аз така или иначе когато мога да си го позволя ще стискам до последно, независимо от друго. Въпросът е че 99% от хората до които стигне подобна информация, веднага ще си кажат "Аха, не стига ужасната волатилност, но и портфейлите не били сигурни, значи няма да ползвам BTC или ако ми се налага, със сигурност няма да го задържам".

Абсолютно задължително е да има максимално удобен и сигурен портфейл в едно! Сумата или оборота са без значение, дори е абсурдно че въобще обсъждаме това! Просто е недопустимо да е друго!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот larry12 » 23 Апр 2014, 18:40

ZAX написа:Ще ти го обясня така че да разбереш. Но не се замисляй, просто следвай инструкциите ми стриктно.

1. Всяка сума която си мислиш за малка, я умножи по 100.

2. Например имам притеснение за 0.1 BTC, значи мисли за него като за 10 BTC. Ако е 1 BTC, нека да са 100 и т.н.

3. Все още ли не разбираш?





Още тука ме загуби......няк'си логиката ти ми бяга..... тва е все едно да имаш 10лв ама да ги пазиш в сейф за 1000лв, и стига си ревал как незнам си какво във всеки втори пост. Сигурно има хора които са и по-зле. Тарикат пич не мрънка както има една приказка....... :wink:
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот larry12 » 23 Апр 2014, 18:41

ZAX написа:Ще ти го обясня така че да разбереш. Но не се замисляй, просто следвай инструкциите ми стриктно.

1. Всяка сума която си мислиш за малка, я умножи по 100.

2. Например имам притеснение за 0.1 BTC, значи мисли за него като за 10 BTC. Ако е 1 BTC, нека да са 100 и т.н.

3. Все още ли не разбираш?





Още тука ме загуби......няк'си логиката ти ми бяга..... тва е все едно да имаш 10лв ама да ги пазиш в сейф за 1000лв, и стига си ревал как незнам си какво във всеки втори пост. Сигурно има хора които са и по-зле. Тарикат пич не мрънка както има една приказка....... :wink:

Всъщност цялата концепция да инвестираш последните си пари в копане/търговия на криптовалути е страшно сбъркана......
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот ZAX » 24 Апр 2014, 13:37

А тото ли да пускам?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот lider » 09 Май 2014, 18:52

Колеги имам нужда от помощ.На 07.04 пуснах от cryptsy.com 0,01110681BTC но не съм получил нищо.Писах на съпорта казват ми че за тях аз съм получил биткоините но на портфейла няма нищо.Помислих че ми е блокирал Мултибита но направих транзакция с CEX.IO без проблем.С последната версия на мултибитра съм 0,5,18.Кажете какво да правя?
Аватар
lider
 
Мнения: 38
Регистриран на: 15 Яну 2014, 18:56
Местоположение: Варна

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот 2GOOD » 09 Май 2014, 19:05

lider написа:Колеги имам нужда от помощ.На 07.04 пуснах от cryptsy.com 0,01110681BTC но не съм получил нищо.Писах на съпорта казват ми че за тях аз съм получил биткоините но на портфейла няма нищо.Помислих че ми е блокирал Мултибита но направих транзакция с CEX.IO без проблем.С последната версия на мултибитра съм 0,5,18.Кажете какво да правя?


Еми кажи им да ти пратят TX ID и виж какво става с нея.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот ZAX » 09 Май 2014, 21:54

Мен пък все още не са ме скамнали от мултибит (редовно правя плащания от там, всъщност от доста време ползвам само него, не ми се налага вече да ползвам борси и други клиенти, последната ми транзакция е от днес на обяд, много се изкефих как първото потвърждение беше след някакви секунди! и не знам защо и как го постигат или е чиста случайност но моята статискита показва че именно с мултибит плащанията ми се потвърждават най-бързо!). И ако трябва да залагам на сляпо както колегата не е дал никакво инфо, винаги бих заложил че поради крАптси е възникнал проблема... Не веднъж съм бил свидетел на доста абсурдни ситуации с тях, но пък винаги са били с хепиенд. Така че странно наистина, да ти кажат че си ги получил, а не си...

А дали не може когато си сменял версията или въобще по някое време да си затрил съответния адрес и сега да си с "нов" мултибит и нов адрес, а коините да са в стария?

Колкото до TX ID, щом твърдят че е получено, значи го имаш в "withdraw history" или както там го бяха кръстили.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот lider » 09 Май 2014, 22:16

Имам го ТХ ИД има и 63 потвърждения на транзакцията но на мултибита няма нищо.Сега получих това:
Thank you for your patience and I apologize for the delay. I have escalated your
ticket to our tier two team and have them check your withdrawal. Please allow 24-48hrs
for them to receive and check on your withdrawal and reply to your ticket. We greatly
appreciate your patience with us, rest assured we will find a solution for your issue.

Thank you and have a great weekend ahead!
Аватар
lider
 
Мнения: 38
Регистриран на: 15 Яну 2014, 18:56
Местоположение: Варна

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот ZAX » 09 Май 2014, 22:44

Благодарят ти за търпението, че ги чакаш докато са седнали на по биричка... Хубаво е и ти да си намериш някакво друго занимание през уикенда, защото е ясно че на тях не им се работи точно този уикенд, но разбира се в понеделник сутринта ще се събудят с мисълта точно за твоя проблем и още преди да са успели да си разтъркат гурелите, вече ще работят усилено по разрешаването на този казус! Но дали ще им се получи е съвсем друга тема...

П.П. Извини слабият ми английски, но за мен написаното така се превежда ;)

И на теб ти остава да чакаш посоченото време (ако им пишеш по-рано, те ще сметнат че вече не си толкова готин и търпелив и може да те забавят още, особено ако почнеш и да ги псуваш, както @Spoon.Net например бе направил и затоваси чака коините 2 месеца, а след това реши че това трябва да е за моя сметка...). Съответно след ден-два пишеш пак и пак следва някакъв такъв фиктивен отговор или може би някакво решение! Включително са ми пращали коини от тях си, когато не им се занимава за такива дребни суми като твоята!

Да, забавянето може да бъде голям проблем и да ти донесе доста загуби, но до сега не познавам някой въобще да не си е получил коините от там, дори както вече посочих Лъжицата, който направи всичко възможно да не си ги получи...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Кой какви портфейли (wallet) ползва?

Мнениеот filchef » 09 Май 2014, 23:47

Проблема е в това говно Мултибит - ако не е било пуснато когато е пусната транзакцията от крипсти може и да не ги видиш повече - упорито пробвай да резетваш блокчейна докато се появят или докато се увериш че трябва да си смениш портфейла най-добре с Bicoin-QT или в краен случай с Електрум ако нямаш място по твърдия си диск.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2265
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, viniamin