Малко помощ?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Малко помощ?

Мнениеот aclass » 06 Фев 2014, 22:27

е пробвай с ТВ де :)
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Малко помощ?

Мнениеот M.Stoyanov » 06 Фев 2014, 22:43

ще, ама утре. нямам дивиай преход под ръка
M.Stoyanov
 
Мнения: 69
Регистриран на: 24 Яну 2014, 14:09
Местоположение: София

Re: Малко помощ?

Мнениеот Spoon.Net » 07 Фев 2014, 01:49

изтегли си цгминер 3.1.0
копая от 3 месеца с него, от 5850 до 280х всичко работи точно както се очаква.
за драйверите - ънинстални всичко що е АМД драйвер. рестартирай. изтегли последните офицялни от сайта на амд за модела. инсталирай. рестартирай. пусни цгминер-а и трябва да си видиш температурите.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Малко помощ?

Мнениеот M.Stoyanov » 07 Фев 2014, 12:36

така, всички съвети са изпълнени и нещата тръгнаха, до известна степен... с включен монитор и пуснат майнер от самия него всичко е перфектно. виждат се температури и всичко работи. постига си максимума които и дават и то на температура от около 60 градуса.

до момента в които изключа монитора обаче, или се логна римоут. направо си скъсах нервите....
M.Stoyanov
 
Мнения: 69
Регистриран на: 24 Яну 2014, 14:09
Местоположение: София

Re: Малко помощ?

Мнениеот aclass » 07 Фев 2014, 13:09

защооо ... инсталирай ТВ. бутни без НИКАКЪВ ВКЛЮЧЕН МОНИТОР
вържи се с ТВ... не с РДЦ
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Малко помощ?

Мнениеот M.Stoyanov » 08 Фев 2014, 09:01

здравейте. вчера нямах много време да се занимавам, но пак се формираха някои въпроси. поиграх си с настроиките на параметрите и ги сложих така:

клок на ядрото 895
клок на паметта: 1000 - тук е първия въпрос: какво отношение има паметта към майнинг процеса? не забелязах да се променят стоиностите с промяна на честотата. оставих я на по-ниска стойност с идеята за по-малък разход.
волтаж: 1.075 по надолу прави грешки, но и това ми свали температурата до 63 градуса на 60% вентилатор (2100 оборота)
Powertune - какво е това животно на 0% е

I-18 - тук на 20 получих малко по-висока скорост... но и грешки.
thread-concurrency 6720 - какво отношение има към скоростта?
g - 1 ?
w - 256 ?
lookup-gap 2 ?

знам, че натрупах въпроси, но искам да съм наясно как се развива процеса.

иначе закрепих HD5830 на 300кх стабилно на 63 градуса
M.Stoyanov
 
Мнения: 69
Регистриран на: 24 Яну 2014, 14:09
Местоположение: София

Re: Малко помощ?

Мнениеот Spoon.Net » 08 Фев 2014, 11:40

оставиш ли картата без монитор ти трябва дъми плъг. ако имаш риг с няколко карти на едната трябва да има задължително. нормално е когато пуснеш ТВ да ти пада хешрейта. процесора и картата започват да правят нещо допълнително. след като го спреш ще се върнат на предишните стойности.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Малко помощ?

Мнениеот M.Stoyanov » 08 Фев 2014, 11:56

идеята ми е с една да си изясня всичко относно процеса на майнинг (както казах в началото това е учебна машина) ще туря и втора за симулция. И когато съм наясно с това какво правя, че помисля за по сериозна инвестиция.
а сега освен въпросите в последния ми пост излезе още един: що е то дъми плъг? (чичо "гууг" ми каза) преформулирам въпроса: от де да го взема, че си нямам доверие сам да го сътворя :)

Edit: Добре де ... никой не ми обърна внимание и си направих дъми па и работи.... но горните въпроси си остават, няма ли някой да даде малко разяснение
M.Stoyanov
 
Мнения: 69
Регистриран на: 24 Яну 2014, 14:09
Местоположение: София

Re: Малко помощ?

Мнениеот aclass » 08 Фев 2014, 14:39

ще ме извиняваш ама ти на колко си? не искам да съм груб, но всяко нещо го има обяснено в readme на цгминер-а за какво е
а отговори на въпросите ти има из целия нет. ама няма кой да потърси... трябва да ни се обясни като на малки деца.

Spoon.Net: не ти трябва дъми за нищо. всичките ми ригове са без и си работят перфектно. за инсталирането на вин 7 само ползвам монитор и след това всичко минава на ТВ
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Малко помощ?

Мнениеот M.Stoyanov » 08 Фев 2014, 16:01

Такаа, на колко години съм надали ти влиа в работата - това първо. второ - всеки отговор на въпрос е пожелателен, а не задължителен, ако не ти се занимава не го прави ;) (все си мисля, че тук има и хора които биха отделили 2 мин за кратък отговор) трето, което е смешното нямам реадме в цг (нямам идея защо) ... 4то, без дъми не тръгваха при мен нещата .... а бе мога си броя до утре, но интересно е пренебрежението с което доста хора се отнасят (в случая aclass), ако можеше да се родиме научени щеше да е най-добре, ама не става. и на последно място: мислиш ли че не съм поровил из форума?
айде чао от мен засега, че не искам да влизам в конфликти за глупост :) (било то моя или на някой надарен със знание свише)


Edit: освен това мисля че си прочел една част от въпроса ми, повече ме интересува отношението на определени компоненти към цялостния процес..
M.Stoyanov
 
Мнения: 69
Регистриран на: 24 Яну 2014, 14:09
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, viniamin