Снимки и Видео на вашите машини

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Снимки и Видео на вашите машини

Мнениеот rossen » 21 Мар 2016, 01:04

айде и аз да се включа с малко снимки. По-точно да покажа какво се случва след употреба на майнери :)
Това се случи с единия гридсийд от общо два гръмнали :)
http://cointech.net/greedseed-dual-usage
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: Снимки и Видео на вашите машини

Мнениеот mitice » 23 Мар 2016, 17:25

zigzag написа:
mitice написа:Винаги ми е харесвала българската инженерна мисъл :D.


А за моите щайги, какво ще кажеш? :mrgreen:

sh1.jpg

sh2.jpg

sh3.jpg

sh4.jpg

sh5.jpg

sh6.jpg

sh7.jpg

Екстра са, мислиш изобретателнo :D.
mitice
 
Мнения: 433
Регистриран на: 19 Яну 2014, 13:37

Re: Снимки и Видео на вашите машини

Мнениеот sailorbg » 09 Май 2016, 11:16

Моите 4 УСБ еръптера захранвани от слънчев панел или от зеленият акумулатор през нощта.

http://nikolaynotebook.blogspot.bg/2016/05/solar-bitcoin-usb.html

Изображение
sailorbg
 
Мнения: 62
Регистриран на: 31 Авг 2015, 22:04

Re: Снимки и Видео на вашите машини

Мнениеот laik2 » 04 Дек 2016, 22:49

Версия 1. Алуминеви профили от някакви дограмаджии...и 90 градусови сглобки + ламинат за поставка.
Изображение
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Снимки и Видео на вашите машини

Мнениеот 2GOOD » 05 Дек 2016, 01:09

Чудно, в ъгъла с хубави захранвания топличко, тихичко а и микротика там си кротува перфе :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4962
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Снимки и Видео на вашите машини

Мнениеот darkbass » 24 Яну 2017, 11:53

Изображение

FLEX TUNING :lol: :lol: Powered by Pentium 4
darkbass
 
Мнения: 107
Регистриран на: 01 Фев 2015, 13:47

Re: Снимки и Видео на вашите машини

Мнениеот mitice » 24 Яну 2017, 12:33

laik2 написа:Версия 1. Алуминеви профили от някакви дограмаджии...и 90 градусови сглобки + ламинат за поставка.
Изображение

хаха мойте са на стелаж от скоро :D като добавя още ще сменя малко как стоят.
mitice
 
Мнения: 433
Регистриран на: 19 Яну 2014, 13:37

Re: Снимки и Видео на вашите машини

Мнениеот Metamorph » 27 Яну 2017, 11:06

Риг 5 карти в кутия от фабричен стелаж. Картите са в рамка, която може да се вади от цялата кутия. Вентилаторите могат да се изместват по-близо и по-далеч от картите. Не че някога ще го правя, но в процеса на работа беше много лесно да бъде предвидена такава възможност.
Кутията на снимките е със свалени предна и задна ламарина за да се заснеме вътрешността.
Кутията е на колелца,има си и дръжки с които може да се пренася от двама души.
Капаците се завиват на ръка за по-лесно обслужване при продухване на праха.
Решетките на мощните вентилатори са изнесени напред за да се намали шума
Естествено е задължителна и телената решетка отпред и отзад, за да не се засмукват случайни летящи предмети, например найлонови торбички.

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Преправяне на добрата стара компютърна кутия Fujitsu-Siemens
Изображение Изображение
снимки от интернет

Кутията фабрично НЕ поддържа най-разпространения стандарт компютърни захранвания. Именно затова захранването съм го сложил странично- поема въздух отстрани (за да не диша топъл въздух от вътре). Зад него на малко отстояние е и процесора. Излишните кабели са НАД захранването. На пътя на предните (главни) вентилатори няма нищо. Кабелите са изведени встрани.


Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение

Тук е заедно с предишна преработена кутия

Изображение Изображение

Картите са повдигнати на разстояние от дънната платка и се ползват USB екстендъри с изход под 90 градуса. Реално картите застават над платчиците ,които са забити в PCI-e x1 портовете.
Ламаринката на изходите на дъното е нарочно премахната за да не се спира въздухопотока.
Двете карти са на разстояние 2 см. една от друга.

За всяка кутия предните вентилатори са два -по 10W всеки. Работят на 5V постоянно. Системата съм решил така:
Speedfan следи чрез events за достигане на определена температура и стартира файл.
Файлът изпълнява програма контролираща LPT порта. (Z-ParSwitch)
С проста схемичка (стандартен LPT remote control) се включва реле и единият вентилатор преминава на 12 волта. А там е звяр.
Ако и това не помогне и speedfan засече още покачване на температурата, вече се включва и втория вентилатор на 12V.
Двата вентилатора са работили на 12V заедно само един път през изминалото лято.
Температурата на картите не превишава 65 градуса никога.Реално работи на около 55-60 градуса.
Климатик нямам.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Снимки и Видео на вашите машини

Мнениеот eduarrd » 14 Май 2017, 18:48

Реших да покажа какво постигнах за 9 месеца в 60 квадрата панелка и обща консумация на домашната ферма от около 4.3kw. Не всичко е направено по най-добрият начин, но е направено по най-лесния и достъпен начин. Оказа се че има лимит в малкия апртамент и вече го считам за достигнат, а и така не е много приятно. Както някой беше написал в чата тази седмица: "Сезонът на копането свърши!" Вече се чудя как да се справям с топлината на 28броя RX 470 и 2 броя RX 480. Жегата вкъщи е както следва: 30 градуса в хола с 12 карти, 27градуса в спалнята с 5 карти, 26 градуса в детската с 3 карти и колкото градуса даде прогнозата за времето на терасата с 10 карти.

Недостатъците, които отчитам от цялото нещо да се случва вкъщи са:
1. Постоянното мрънкане на жената: Много е горещо; Много ми е шумно; Наду ми се главата; Не мога да спя от този шум в спалнята. Та тези коментари ме накараха за първа нощ да обърна на Zec в спалнята, за да се поукроти малко захранването. Ефекта е положителен - една идея по-добре се спи, но за съжаление все още не сме в разцвета на лятото.
2. Наистина голямата жега вече става нетърпима :(
3. Клякането на инсталацията в някои непредвидени пикови моменти. Тази седмица например жената готвела на печката докато бях на работа, решила да си включи и каната за гореща вода и БАМ, предпазителя паднал. Звъни ми тя с думите: Нещо стана, всички компютри изгаснаха и имаме само осветление :)
4. Много прах навсякъде. Всичко се покрива с тънък слой прах за няколко дни. А не искам да си помислям какво дишам.

Плюсове от цялото начинание откривам само през зимата. Цялата тази топлина доста добре се поемаше от студените панелни стени и най-важното жената беше доволна, че навсякъде в апартамента беше много, много топло, въпреки че в някои топли зимни дни седяхме денонощно на открехнат прозорец :)

От вчера по съвет на един човек започнах да ползвам WattTool. Е, много доволен останах. Най-доброто решение за мен и като си помисля, че до момента толкова месеци ползвах WattMan-а направо си е било чист мазохизъм.

Преоткрих ползата от старите компютърни кутии, понеже риг с повече карти от 4-ри нямам една обикновена кутия върши идеална работа за една четворка и рига става компактен и доста мобилен.

Ето и снимки на разположението по стаи:
В хола най-удобното решение реших, че ще е един обикновен метален стелаж на промоция от Кауфланд за 30лв. Доста стабилен излезна и се справя отлично със задачата. 3 дъна: 2 Asrock b150A-x1- повече от 4ри карти не поемат и един Asus prime Z270-P - е това дъно го взех за да пусна поне 5 карти, но не се получи, накъде ли не ги въртях в какви ли не комбинации не става и не става, като остане повече време ще го мъча пак. Захранванията са 3 броя Seasonic SS-850AM Bronze, качествени захранвания, но много шумни.
Изображение

В детската стая скрих зад един шкаф с детски книжки само един риг с 3 карти отново в проста стара PC кутия със старo P35 дъно и захранване Zalman ZM700-TX с 140мм перка - много добре се справя с работата си и остава достатъчно тихо, за да не пречи на детето.
Изображение


В спалнята настолният компютър с дъно Gygabyte GA-z170 Gaming K3 пое 4 карти, дъното обаче без проблем си подкара 5 броя, но нуждата от тишина, за да може да се спи ме принуди да оставя само 4 броя. Захранването е Zalman ZM1000-GVM отново с тиха 140мм перка, с 4 карти цяла зима беше много тихо, сега с жегите и то взе да прегрява и се разбуча повече, та си имам разправии заради него :)
Изображение


В единия ъгъл на спалнята стои самотна една 470ка, която бях предвидил за Prime-a, а нощното ми шкафче се ползва не по предназначение за момента :)
Изображение


С покачването на цената на Етера и задвижен от еуфорията покрай скока накупих едни 10 карти, които вече нямаше къде да разположа освен на терасата под един импровизиран навес от голям чадър и голям картон върху него за по-дебела сянка. Със затоплянето на времето добавих и един 16" вентилатор да виси и да вкарва въздух в така оформилото се иглу, защото картите взеха да се задушават. Дъната са MSI z170a-g43 plus с лекота тръгнаха 4 карти, един стар и добър Asrock b150A-x1 с изгорял звук - е тва за мен е най-честият проблем на 1151 сокета, не знам как са им правили звука, но това е второ дъно, при което мистериозно спира звука, предишното беше h110. Двeте 480ки, които имам са на един Asrock AliveNF6P-VSTA - много си ги харесвам тези дъна и имам 4 броя, защото в началото когато започвах с копането, багодарение на тях вкарах в употреба слабите захранвания, които имах, а и спокойно се даунклокват процесорите им и докарвам едни 45-50W консумация на цялата система без външна видеокарта, пък и вкараха в употреба старите Pata хардове, които имах. Захранванията на терасата са два стари GX650, които ми служат от 100 години, един FSP700-50ARN и един Seasonic SS-850AM Bronze.
Изображение
Аватар
eduarrd
 
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Ное 2016, 13:35
Местоположение: София

Re: Снимки и Видео на вашите машини

Мнениеот olele » 14 Май 2017, 20:53

Така сложени(легнали на едната си страна) картите изобщо не е идейно. Мисли търси променяй. И тая история със терасата хич не ти я препоръчвам.
Утре ако не забравя ще снимам част от моята ферма и ако отрия как ще кача снимки тука
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, ionicle, Spenchoni, symp