Охлаждане на помещението?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот shulio » 23 Мар 2018, 11:38

https://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_energy_storage

Матеев може да помисли и за резервоари с вода, които да охлажда през ноща и да обдухва през радиатор през деня.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот olele » 23 Мар 2018, 11:49

Матеев преувеличава със цифрите, но аксиалните вентилатори във подходящо помещение са най-правилният начин на охлаждане. Ако разровите из темите съм описал как охлаждам 9 киловата мощности във 6кв.м със един 200ватов аксиал. Не е сложно иска се идейност.
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот Mateev » 23 Мар 2018, 16:15

olele написа:Матеев преувеличава със цифрите....


Не преувеличавам с цифрите. Просто използвам формули, с които човек може да си ги сметне тези неща, ако поиска. Цитираните от мене цифри са за 3 градуса температурна разлика межди входящия и изходящия въздух. Ако сте доволни на по-голяма разлика (например на 9 градуса), то тогава дебитите и от там и мощностите на вентилаторите ще паднат 3 пъти. Моите системи си ги правя с 6 градуса температурна разлика, защото просто така съм си решил, но вие можете да изберете друго.

Ако темата не беше се превърнала в поле за обиди и подигравки от форумните злобари, можеше да ви обясня по-подробно и дори да ви дам готов калкулатор за изчисления на Excel. Впоследствие реших, че форума не го заслужава. Всеки път, когато напиша за злобарите, администраторите ми трият постингите, а злобарите продължават на спокойствие да си развяват байрака.

Та това е положението. Явно аз не съм желан в този форум, а на злобарите е разрешено да обиждат и да се подиграват с когото си искат. Достатъчно интелигентен съм да си направя извода, и да си извадя поука. Затова вече ще се въздържам от писане във форума, освен ако някой наистина не ме помоли за помощ за нещо, в което той смята, че съм компетентен. Само тогава може и да напиша нещо, с ясното съзнание, че след това ще бъда безнаказано подиграван и оплюван.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот monopola » 23 Мар 2018, 16:54

Матеев, разбирам, че не ти е първо форум този :) Подобен модел на комуникиране е много типичен за повечето български форуми. Интернет анонимността позволява на хората да влизат в образите, които им се иска да са и да се правят на важни на воля. А един от най-големите ми уроци до сега в криптото е, че огромен процент от хората за първи път въобще в живота си се захващат с нещо, което може да се определи като бизнес и хал хабер си нямат. Няма какво да очакваш, че да се обиждаш :) Тези на които си полезен не пишат глупости и по-скоро въобще не пишат, така че хеита не трябва да те спира :)
monopola
 
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017, 23:42

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот danisapfirov » 23 Мар 2018, 17:09

Г-н Матеев,

Моля, не спирайте да пишете и не се притеснявайте от отношението. Тези които ви четат, а аз съм един от тях, обикновено
не се обаждат, но оценяват това което правите.
Според мен трябва да има уважение към всеки с познание и опит, а най-вече към доказали се хора в бизнеса, защото ако към тях няма, то кои остават?
За съжаление нямаме добра култура на комуникация и от това са ни проблемите, но те не трябва да ни отказват. Нека това, че има негативни
и осмиващи постове не ви отказва и моля пишете и споделяйте нещата, които ви интересуват и това което постигате в тази сфера.

Поздрави и само напред. :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот jamiemirror » 23 Мар 2018, 19:00

:lol:
Последна промяна jamiemirror на 21 Май 2018, 00:02, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот Sando_83 » 23 Мар 2018, 19:23

jamiemirror написа:Хубаво е да се разграничават гугъл търсения и сухо смятане по формулки от реалността.
Човек, който не може да си настрои видеокартата и обяснява че не търси ефективност (а какво търси тогава?), човек който обяснява как намалява консумацията на охлаждане 10- 20 пъти като обдухва стените с вентилатор, човек който стана за смях вече и другаде с нагряването на селската бара ... няма да ми липсва като "опит".
Тук не е литературен клуб, нито час по математика. Тук се опитваме да изстискаме максимума с минимум средства, помага опита най-вече - който се споделя.

Мироре не трябва да сме толкова крайни според мен аз мисля че колегата Матеев има доста знания и поне не е олигофрен защото има доста такива е мен точно тия много ме дразнят даже ако имах свободно време ми се иска да се запозная лично с него но това е друга тема
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот jamiemirror » 23 Мар 2018, 20:29

:lol:
Последна промяна jamiemirror на 21 Май 2018, 00:03, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот Bace_kz » 25 Мар 2018, 22:50

Колеги, какво ползвате за филтри при изгграждане на такива системи ? Или се справяте по друг начин с прахта ?
Bace_kz
 
Мнения: 7
Регистриран на: 19 Май 2017, 01:33

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот nightyj » 26 Мар 2018, 19:42

Страхотно решение, това е най-ефективния начин да се охлажда помещение, аз съм заглеждал подобни вентилатори, интересно ми какъв е шума от тях и как сте реализирали закрепването . Аз смятам да се насоча към канални, но този модел не е трифазен и няма да мога да го регулирам.
http://www.ventilacia-bg.net/bg/catalog ... id/67.html
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Sando_83, silversurfer, Spenchoni, viniamin