Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот Metamorph » 03 Сеп 2014, 20:37

Има разлика между търпимите и нетърпимите шумове. Големите перки с ниски обороти наистина са безшумни, (имам компютърна кутия с общо 11 вентилатора ,два над 20 см.и малки безшумни ако не е светодиода да го видя как свети, не мога да позная дали работи компютъра ми) обаче и по-дребните вентилатори също има как да не шумят.
Шума на вентилаторите се дели на два вида - фучене и виене. Фученето не пречи, виенето вбесява и побърква. Има и бръмчене от развален вентилатор, но това е техническа неизправност и не се счита че някой би го търпял.
Реално дори само един виещ вентилатор може да направи невъзможно пребиваването в стаята, докато 20 фучащи не се чуват след ден два въобще.
Имам композиция от 6 бр. 80 мм вентилатори и два по-едрички 10 ватови пуснати на 6 волта . Всичко това се върти, а аз чувам само вентилатора на захранването защото пердаши въздуха през ламарината и става завихряне.
Избирал съм 80 милиметровите така че никой да не вие. Имам цяла камара виещи, но тях ги оставих да си почиват в кашончето.
Фученето е просто едно съскане на въздух и не е точно определен шум . Мозъка успява да го подтисне. По същия начин съм свикнал с въздушната помпичка на рибите . Тя издава равномерен звук с който се свиква и дори в момента в който я спра, започвам да се чувствам странно.
От всички шумове най-неприятни са неритмичните и "тоналните" шумове. С неритмичните не се свиква, а тоналните предизвикват автоматично повторение- наум си "пеем " с тях -получава се пригласяне което влудява.
С фучащите вентилатори се свиква, но все пак си имат един недостатък - прикриват някои странични шумове и пречат когато слушаме музика - подтискат някои звуци.
Това са моите наблюдения, не казвм че за всеки е така. Чувал съм компютри с виещ вентилатор който не мога да трая дори пет минути а хората са с тях ежедневно и не решават да го сменят- за мен са просто луди, но... това си е мое мнение :)
Предполагам че има и хора любители на тишината, за които всеки шум е противен.
КНЦ е тих - признавам му го :)
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот Flex » 04 Сеп 2014, 11:44

Аз май съм от последните, виещ вентилатор колкото и тих да е съм го застрелял, фучащите... проблема е както изгорелия пиксел на монитора - докато не го видиш не ти прави проблем, в момента, в който го знаеш, окото си не може да отместиш от него, та и аз така, докато не си спомня, че има работещ вентилатор мога и да не го чуя, в момента, в който се сетя за него ми се уголемяват ушите за да го чуя и вече цялото ми внимание е 100% ангажирано с движението на въздуха и няма заспиване докато не спра всичко.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот ZAX » 07 Сеп 2014, 04:11

Колега, не се занимавай с глупости, има и безшумни видеокарти.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Безплатен ток. Дайте съвет за тиха машинка

Мнениеот shango » 13 Окт 2014, 16:48

Всички карти с 3 ветилатора са доста тихи.
shango
 
Мнения: 25
Регистриран на: 01 Окт 2014, 11:50

Предишна

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], ionicle, Spenchoni, viniamin

cron