Охлаждане на помещението?

Всичко за Биткойн, Лайткойн "копането" басейни, хардуер, софтуер...

Модератор: Moderators

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот pyksli » 20 Фев 2014, 11:32

точно врм-мите понеже гигабит спестяват от към качеството
pyksli
 
Мнения: 92
Регистриран на: 22 Авг 2013, 19:41

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот vmuser » 20 Фев 2014, 11:38

А изключването на cgminer, което се задава в насторйките при достигане на определена температура не е ли изцяло разтоварване на съответната карта, за да се охлади... Не съм експериментирал, за да видя как се държи, който го е пробвал да каже как сработват тези софтуерни защити, преди да прибягваме до хардуерни такива.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот ggeorgiev » 20 Фев 2014, 11:54

vmuser написа:А изключването на cgminer, което се задава в насторйките при достигане на определена температура не е ли изцяло разтоварване на съответната карта, за да се охлади... Не съм експериментирал, за да видя как се държи, който го е пробвал да каже как сработват тези софтуерни защити, преди да прибягваме до хардуерни такива.


Помисли малко - данните за температурата се взимат от GPU-чипа, която няма нищо общо с температурите на VRM-ите, особено ако не контактуват с радиатора, или са на отделен радиатор. И на практика може да ти показва температутра 60 градуса, но VRM-а да e na 100+, и познай какво се получава в един момент, когато ти гледаш едни 70 градуса, ама на друго място из платката за 120+
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот radulov89 » 23 Фев 2014, 17:58

Отговорите на тези проблеми се крият в едно нещо:(ХЛАДИЛНИК-ЦИ) копуват се 2 3 хладилника правят се по 1 2 дупки за кабелите мятат се машинките вътре правиш го на 2 градуса примерно вътре и нема ядове? Просто идея която мисля да осъществя като се качат темп. :) какво мислите ?
radulov89
 
Мнения: 38
Регистриран на: 06 Фев 2014, 23:38

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот 2GOOD » 23 Фев 2014, 18:06

radulov89 написа:Отговорите на тези проблеми се крият в едно нещо:(ХЛАДИЛНИК-ЦИ) копуват се 2 3 хладилника правят се по 1 2 дупки за кабелите мятат се машинките вътре правиш го на 2 градуса примерно вътре и нема ядове? Просто идея която мисля да осъществя като се качат темп. :) какво мислите ?


Ще има конденз и няма да е ефективно, по-добре позлвай климатик.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот ggeorgiev » 23 Фев 2014, 18:17

radulov89 написа:Отговорите на тези проблеми се крият в едно нещо:(ХЛАДИЛНИК-ЦИ) копуват се 2 3 хладилника правят се по 1 2 дупки за кабелите мятат се машинките вътре правиш го на 2 градуса примерно вътре и нема ядове? Просто идея която мисля да осъществя като се качат темп. :) какво мислите ?


Компресора на хладилника не е пригоден за постоянна работа, и след няколко часа, като прегрее и спре - представи си какъв купон ще стане на картите и не само, в затворения хладилнк.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот jno » 23 Фев 2014, 21:00

radulov89 написа:Отговорите на тези проблеми се крият в едно нещо:(ХЛАДИЛНИК-ЦИ) копуват се 2 3 хладилника правят се по 1 2 дупки за кабелите мятат се машинките вътре правиш го на 2 градуса примерно вътре и нема ядове? Просто идея която мисля да осъществя като се качат темп. :) какво мислите ?


Дааа, интересна идея :shock: ... Интересно защо се кОпуват и климатици тогава ... Летоска отваряме вратата на хладилника и се студиме здраво :doh:
jno
 
Мнения: 83
Регистриран на: 23 Ное 2013, 11:53

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот Странник » 23 Фев 2014, 21:32

Хладилника е изчислен на база че корпуса е изолация и топлинния поток от вън навътре е малък.
Реално хладилника едва ще може да понесе 2 видеокарти затворени в този обем още повече че
радиатора отвън не е с принудително охлаждане.Компресора е мембранен тип с малък капацитет
за единица време на фреона.
Климатика е с десетки пъти по голяма топлоносеща способност от един хладилник с резерв на мощност.
Компресора е винтов тип с голям дебит на фреон за единица време.
Топлинното пресмятане го приравнете като мощност на видеокартите спрямо мощност на охлаждане
в описанието на климатика като топлопренасяне ,а не като консумирана мощност.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот aclass » 23 Фев 2014, 21:43

тя работата за лятото е ясна ами дайте да обсъдим какъв климатик да набележим от сега, че дойде ли топлото ще има чакане за монтаж и недостиг на хубави климатици
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Охлаждане на помещението?

Мнениеот Flex » 23 Фев 2014, 21:54

tl;dr: darkcoin (за лятото)

За климатик и аз разпитвам. Казаха ми, че няма значение инвенторен или не за охлаждане само, 12-ка била идеал за 3-4 киловата топлина и малка стая. Мидейките ставали.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

ПредишнаСледваща

Назад към Mining - Общи Дискусии

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin