Специализирани захранвания за ригове

Всичко за захрананията при копане с ASIC или GPU

Модератор: Moderators

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот nightyj » 23 Авг 2018, 16:38

Ако нормален компютър консумира 60 вата, то под прайм 95 натоварен на макс ще консумира около 120 вата макс, минимума с който ще е оборудван този комп е 300 ватово захранване. Сървър двупроцесорен с нормална консумация около 200 вата при макс консумация ще консумира около 300 вата, този сървър е с минимум с две захранвания по 400 вата и точи ток от всяко едно от тях. Независимо дали ти натоварваш твоите компове и сървъри техните захранвания имат минимум 200% запас по мощност. При копането говорим за 20-30% макс резерв. Риг с 8 броя 1080 и две захранвания по 750 вата голд нормално натоверен е с консумация 1350-1500 вата от стената в зависимост от алгоритмите и напреженията с които работи, хедрума до макс мощност е около 10-20%, Антмайнърите са с подобен хедрум също 1350 вата от стената на 1600 вата захранване. Да не говорим, че никой не си ползва сървърите или комповете по фирмите за крипто и те работят на много под 100-те процента реално, при нормалните конфигурации имаме презапасяване по захранване между 200-400%, при майнинга е в рамките на 10-20% или около 10 до 20 пъти по-малко презапасяване. Едно марково захранване при натоварване на 90 процента при реални измервания ще даде около 18mV пулсации и да кажем около 11.95V реално измерено напрежение върху конектора на картите. В нормален комп или сървър пулсациите ще са около 5mV и напрежението ще е леко над 12V да кажем 12.2V . Всички тези цифрички на бъркат малко или много в джоба, защото КПД-то се променя в зависимост от напреженията, колко е по-ниско напрежението толкова по-висок е тока за същата мощност, толкова по-висока е и отделяната топлина от загубите от съпротивлението на проводниците.

На сбирката на клуба си говорихме с адаша, как миналото лято при ауто вентилатори на RX480 имах консумация с 1.5 до 2 вата на карта по-висока отколкото като забих вентилаторите на 80 процента, заради допълнителното охлаждане ватовете паднаха защото транзисторите работят в по-облекчен режим, въпреки, че имам повишаване на консумацията от по-високите обороти на самите перки.

Има много неща в майнинга които могат да се направят в случая с картите се намаля консумацията, всички елементи по картата работят в облекчен режим, но пък картите шумят повече и вентилаторите се износват по-бързо. Ако човек се заиграе да оптимизира нещата на макс може да стигне до по-добри резултати, затова подминаването на всеки един компонент с лека ръка е несериозно. Затова са ми интересни и реалните измервания на тези захранвания заради удосбството, че явно ги има налични, цените са добри, и има налични необходимите конектори.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот jamiemirror » 23 Авг 2018, 22:55

Колега Найти, нещата далеч не са както си ги представяте в сървърното :) Гледам че свободно смесвате РС и сървър, а нищо общо нямат - както и сумирате мощностите на redundant захранвания.
Отделно захранванията са най-икономични като са натоварени на едни 80% и отгоре, да не говирм че правилните сървърни са и платиниум...
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот nightyj » 23 Авг 2018, 23:41

Моля да обясните как са нещата, аз съм споделил реални измервания от личен опит.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот jamiemirror » 24 Авг 2018, 23:04

Въртя Антмайнъри с оригиналните им захранвания и с платиниум-клас сървърни 1200 вата. Вторите са по-добри във всяко едно отношение, не създават никакви проблеми и са по-икономични.
За останалото - написал съм го в последното си изречение на предния постинг.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот Chris__ » 06 Сеп 2018, 20:08

NAKATA написа:Ще ти дам пример с марката SEASONIC много добри захранвания и доказали се ,но за компове а за копане нестават.Има доста колеги който се оплакват от тях по отношение на копанетов темата за захрания тук в форума(от доста време никой не е писал в нея).Сигурни доказали се във времето марки за копане са Евга и Корсар може и Бикуает с ФСП като копромисен вариант ,но задължително от клас ГОЛД нагоре (титаниума е ненужно скъп клас ,но определено става)


Нито едната, нито другата фирма произвеждат захранвания. Това го казвам не като заяждане, а защото коментирате и съветвате без да сте съвсем наясно с нещата.
Chris__
 
Мнения: 308
Регистриран на: 21 Юли 2013, 20:55

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот nightyj » 12 Сеп 2018, 20:27

Няма никакво знаечение кой произвежда нещо, а качеството на съответния продукт.
nightyj
 
Мнения: 548
Регистриран на: 29 Май 2013, 21:00
Местоположение: Харманли

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот kmetax » 15 Сеп 2018, 00:49

Да не съм пристрастрен към темата, ама всичкото ATX е боклук. Ако искаш читаво и надеждно захранване само сървърно.Не всички сървърни са добри, но има определени модели, които са много добри. 99% от сървърните захранвания са произведени от една фирма- Delta. Това е създадено не за някаква пиклива копачка, а да бачка нон стоп с години с техника за десетки или стотици хиляди долари.Визирам блейд центровете.Въобще не може да има сравнение между атх и сървърно. Всички държат поне 20 30% отгоре над макс натоварване и бачкат нон стоп в адска жега и прах.Недостатъка е че въпреки че са голд/платинум трябва да се натоварят над 60% иначе няма смисъл да го ползвате. Например 2450в. HP или пушките така наречени имат 110в. консумация на стенд бай не го ли натоварите над 1300В. няма смисъл да се използва. Имам такова което не е спирало от 3 години и от всички, които съм ползвал имам едно изгоряло.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот PetarVM » 19 Сеп 2018, 02:23

Ако питате мен , Ето това бих ви препоръчал : https://www.olx.bg/ad/industrialno-ath-zahranvane-za-sarvari-i-rigove-psu-2400w-CID632-ID6RMIz.html
2400W Stress test 2018.docx
Стрес Тест
(44.14 KiB) 331 пъти

перфектно качество/цена
24P*1;4+4P*1;PCI-E 16*6+2P;L4P*6;SATA*8;
Support 12 graphics cards, 570/1060/470/480/380/370/380X
Item ATX Server Power Supply
Application Server/Desktop/Industrial PC/GPU Miner
Input 200-240VAC
Output 2400w
OPP Test Peak 3000w
Interfaace 20+4pin/16*6+2pin
Eff 93% Platinum
SIZE 185*150*86mm
PetarVM
 
Мнения: 12
Регистриран на: 03 Авг 2017, 20:12

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот papi92 » 19 Сеп 2018, 11:32

Добре, че не питаме теб, защото добре си правиш реклама, но има няколко неща, които са съмнителни и доста ме притесняват:
1. Файла ти е за 2400W захранване, а теста е направен на 2008W. С други думи си оставил 16% запас и въпреки това пише PASS при положение, че напрежението на 12 волтовите линии е 11.4V. Много дъна, изключват при напрежение по-малко от 11.55V и това не е случайно!
2. Загледай се в точки 22-01, 23-01 и 24-01. Прави ли ти впечатление нещо?
3. Фирмите, които правят подобен тип изпитания не издават документа в DOC формат, защото не го пишат на ръка, а се генерира автоматично. Също така липсват задължителните графики.
4. 80 PLUS GOLD е с КПД до 92%, а 90 PLUS GOLD дори не знам какъв стандарт е. Всъщност знам, никакъв.
5. Къде е изпитанието за КПД, което да ти докаже 90 PLUS GOLD или както там му казват китайците. Написал си че има ефективност 93% Platinum. Как ефективността може да бъде Platinum? Последно GOLD или PLATINUM е захранването? 80 или 90?
6. Никъде не пише с каква апаратура е направено измерването.
7. На етикета има CE, като дистрибутор/продавач си длъжен да предоставяш CE декларация. Ще ми е интересно да я видя, ако я има изобщо.
8. Също пише LVD. Какво означава? Отговаря на LVD директивата? Доста интересно. Още повече искам да видя СЕ.
9. На 14 септември 2018 година си качил обявата в ОЛХ и пак на 14 септември 2018 си направил изпитанията? Не е невъзможно, просто питам.
10. Няма смисъл да продължавам.

С други думи този файл е фалшив. Не казвам, че ти си го правил, може китайците да са ти го дали. Но аз не бих рискувал риг с 8 1080TI с китайско захранване за 550лв. Също така не бих рискувал да продавам потенциален пожар за апартаментите на хората. Ето това поразително много прилича на твоето. От изброените неща разбирам или, че хал хабер си нямаш от това което продавш или умишлено вкарваш хората в заблуда, която може да доведе до доста големи щети, не само материални.

Не се заяждам! Нямам нищо лично към колегата! Просто не доумявам как има хора които го продават с чиста съвест и още повече такива които го купуват!

ЕДИТ: Сега разгледах мненията на колагата. От 12 в 6 се предлагат неговите захранвания в различни теми. Не знам колко такива боклука си продал, но искрено се надявам да няма последствия за хората, които са си ги купили.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Предишна

Назад към Захранвания

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin