Специализирани захранвания за ригове

Всичко за захрананията при копане с ASIC или GPU

Модератор: Moderators

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот Mateev » 05 Юни 2018, 01:23

NAKATA написа:Мateev цената е повече от добра но аз се съмнявам в качеството.Имам познати си накупиха 1800 ватови захранвания и бяха много доволни от цената но се оказа ,че са реални са 1250 вата а и нямат никакви защити като световно извесните марки.Ти много добре знаеш ,че при нояно спиране на тока и пускането му след това има един пиков момент на повишена мощност която може да е и 1 секунда само ,но като няма достатъчно консуматори да я понижат и нямаш защита за пренапрежение на захранването си преминава през рига и започва дим, искри или фоеверки

Качеството на тези захранвания ще го проверим в практиката. Няма как предварително да знаем дали са добри или лоши. Засега само знам, че се купуват като топъл хляб. Това ми го каза търговеца от МегаМАГ. Чакали някаква голяма партида на другия ден, която била изкупена още преди да дойде. Едвам го измолих да ми задели 3 бройки за мене и то защото от техния сайт си купих и всичко останало - дъно, процесор и памет, и му казах, че ако не ми даде захранвания, ще откажа цялата поръчка (около 2000 лв).
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот NAKATA » 05 Юни 2018, 01:39

Ще ти дам пример с марката SEASONIC много добри захранвания и доказали се ,но за компове а за копане нестават.Има доста колеги който се оплакват от тях по отношение на копанетов темата за захрания тук в форума(от доста време никой не е писал в нея).Сигурни доказали се във времето марки за копане са Евга и Корсар може и Бикуает с ФСП като копромисен вариант ,но задължително от клас ГОЛД нагоре (титаниума е ненужно скъп клас ,но определено става)
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот laik2 » 05 Юни 2018, 02:09

Мен не ме мисли с колко вата захранвам и колко ми излиза ват/лев. А другото, което е, че отново не слагаш "според мен" в изказванията си. Според мен объркването на кабелите си е чисто непрофесионално поведение, винаги можеш да ги замериш преди да почнеш да местиш от дупка в дупка. Другото, което е 12 карти си ги захранвам спокойно с 1 захранване от 1600W, горе долу натоварено на 95%, но на EVGA 1600 кабелите са по 90см. и там мога да си позволя по-голямото разстояние. Цената на китаеца, който си постнал и на ЕВГА 1600 е 1/2, НО EVGA си е EVGA идва си с 10 години гаранция и не се притесняваш от пожари :)
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот svetli76 » 05 Юни 2018, 10:25

Почвате тема,хубава,полезна, и се почва с дразгите.От това губят всички

Специализирани захранвания за ригове-повечето са китайски неизвестни така че аз не ги позвам.
Относно захранванията- най -важното е да са надеждни,с всички защити
После КПД-то
После гаранцията,и съответно фирмата от която са купени да е сериозна(не като изгори да чакаш 6 месеца)
Накрая окомплектовката
Идеята ми е не да спестя 100лв от захранване,а да спестя от пожар и ток
Имам основно:
Thunderbolt 1200W(но вече не се продават,някои са на по 5 години)
Coolermaster v1000
AURUM PRO 1200W
Винаги съм гледал да се натоварват максумум на 80% (предполагам знаете че посочената мощност е отдаваната от захранването,а не консумираната)
т.е ако е 1000W това е макс.отдавана ,и според класа на захранването ако е голд на 100% ще отдава 1000W а ще консумира 1136W=1000W / 0.88.В този режим работят според мен най-икономично,живота им се запазва по дълго.
Накрая-трябва да се продухват редовно от прах

Сега докачливите да не кажат - тоя пък за толкова прости ли ни има - Не.Това го пиша за НАЧИНАЕЩИТЕ,ако все още има такива
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот 2GOOD » 05 Юни 2018, 15:41

Отлична тема, поздравления.

Спомням си, че наскоро FSP обявиха специално захранване за ригове - ще му изровя модела по-късно
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот guBaHe » 05 Юни 2018, 21:55

Сървърните захранвания според мен са най-подходящи за миньорска дейност. Направени са да работят под това натоварване продължително време, в повечето случаи ефективността им е над 85%. Недостатък е май само шума, тъй като в повечето случай имат високооборотни вентилатори със сачмени лагери, които са доста шумни.

От "масовите" марки не всички са подходящи. По-горе един колега писа за Seasonic - много добри и евтини захранвания, но за настолен компютър. Не държат на постоянно натоварване. От трите бройки които съм имал и трите се скапаха между третия и четвъртия месец. След замяна с нов - изкараха пак малко над 3 месеца. След това доплатих и взех други. На настолния имам четвърта бройка, която трета година вече не се предава, но съм сигурен, че сложа ли го да копае и ще издъхне скоро.
Последна промяна guBaHe на 06 Юни 2018, 00:24, променена общо 1 път
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот jamiemirror » 05 Юни 2018, 22:13

Има ли причина стандартното Битмейн захранване да не се ползва за риг? Освен може би късите кабели.
Цената му е добра, надеждно е, отстъпва в гаранцията (само 1 година), 1600 вата и добро КПД. Използвам доста, по АСИЦ-и де.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот Sando_83 » 05 Юни 2018, 22:14

guBaHe написа:Сървърните захранвания според мен са най-подходящи за миньорска дейност. Направени са да работят под това продължително време, в повечето случаи ефективността им е над 85%. Недостатък е май само шума, тъй като в повечето случай имат високооборотни вентилатори със сачмени лагери, които са доста шумни.

напълно съм съгласен даже КПД на повечето е около 90%-93% и противно на всички мнения за натоварване на 80% на тия захранвания се чувстват най добре когато са натоварени на около 95% тогава КПД-то им е най високо
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот Sando_83 » 05 Юни 2018, 22:16

jamiemirror написа:Има ли причина стандартното Битмейн захранване да не се ползва за риг? Освен може би късите кабели.
Цената му е добра, надеждно е, отстъпва в гаранцията (само 1 година), 1600 вата и добро КПД. Използвам доста, по АСИЦ-и де.

Това може би е единствената причина да не се ползва според мен битмейнското захранване също е сървърно а цената на която може да се намери еквивалент на него е по ниска
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Специализирани захранвания за ригове

Мнениеот laptopz » 05 Юни 2018, 23:04

Залман 1200В към момента струва около 350лв. с ДДС. 7 изхода на PCI-e шината, модулно с хубави кабели и добра гаранция. Какво му трябва на човек....
laptopz
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Фев 2018, 13:36

ПредишнаСледваща

Назад към Захранвания

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin